Мандалорці області за межами Галактики, або Школа для директорів публічних бібліотек

26.03.2021


«Вікіпедія» говорить, що мандалорці – це благородні воїни, але через майже цілковите винищення своєї раси змушені працювати «мисливцями за головами». Хто не чув – цей сильний народ живе у всесвіті «Зоряних війн». Але завдяки ментальному зв’язку ми на два дні позичили вміння цих воїнів. Знадобилися вони для семінару директорів публічних бібліотек «Стратегії та рішення».

Поговорили з директорами: що і як планувати бібліотекам на 2021 рік

04.11.2020


Човгання комп’ютерними мишками приглушено, мікрофони вимкнено, поодиноко дрейфують вебкамери із рухливими, а іноді застиглими й чимдуж зосередженими обличчями. Плануємо 2021 рік. За добрими онлайновими традиціями пройшов семінар для директорів публічних бібліотек Луганщини. Подія стала частиною обласної школи керівника згідно плану Управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА. 

Магія створення сайтів: тренінг для бібліотекарів

30.10.2020


Тридесяте королівство створення сайтів уже не таке далеке. 21 жовтня  Олександр ІІ (Олександр Козирев) кинув стежину до пізнання цієї теми Старобільській центральній районній бібліотеці. І відбувся індивідуальний прийом-тренінг “Непотрібний HTML” у магічному Zoom.

Стоп інфодемії: тренінг, що руйнує фейки

29.10.2020


Інформаційні потоки, наче невидимі сітки, охопили планету. Мільярди людей щоденно дізнаються новини, які впливають на їхнє світовідчуття. Прикрість, що від надлишку емоцій залежить людська спроможність відрізняти правду від фейку. Звісно, головним джерелом цього медіабезладу є Інтернет. Покликання бібліотекарів – зменшувати купу дезінформаційного сміття та вилікувати соціум від інфодемії. А коли ж це робити, як не на Всесвітньому тижні медійної та інформаційної грамотності, що цьогоріч триває впродовж 24 – 30 жовтня. 

ОТГ і бібліотеки, Або лякатися змін – то не наше

28.10.2020


Моторошні привиди реформи децентралізації кружляють над бібліотеками з 2014 року. Бу-у-у. Жахаєтесь? А ми – ні! Адже вміємо поводитися зі страховиськами. До того ж, місцеві вибори, що відбулися от нещодавно, 25 жовтня, нарешті розставляють усі крапки над «і». Так, остаточно сформується карта об’єднаних територіальних громад. Але доля бібліотек у цих умовах лякає не гірше примар… Три крапки для драматизму.

Бібліотека під час інформаційної війни

06.08.2020


Ковтаємо пилюку. Мовчки робимо капоейру на вибоїнах. Попереду – методична допомога колегам із м. Щастя, смт Новоайдар та смт Петропавлівка. Нас четверо: Інна Риб’янцева, голова Луганського обласного відділення УБА, Світлана Моісєєва, ґуд директорка, Наталя Крестініна, ґуд методистка, Анастасія Літашова, ґуд пресцентр і щось різне.

Безперервно онлайновий червень

19.06.2020


Ей, хто сказав, що нам набрид Zoom? Насправді, сумуємо за освітніми зустрічами офлайн, але цей сервіс продовжує залишатися гарною альтернативою тренінгового простору. Усе ще збираємося з колегами і говоримо про актуальні речі в такому форматі.

BrainPark. Атракціони для мозку

05.06.2020


Що ж, знайомтеся. Це новий освітній проєкт Good library – BrainPark. Серія інтенсивних занять із графічного дизайну, SMM-менеджменту, створення блогів і сайтів, використання сервісів Google, кібербезпеки і медійної грамотності, фотодзену, нових правил ділового листування, українського правопису, мистецтва спілкування. А наостанок – стрес-менеджмент. 

Карантинні труднощі: бібліотеки випливають

21.05.2020


Життя під час кризи, яке воно? Метамодерністи сказали б, що коливання між протилежними ідеями діють як імпульс, що змушує світ рухатися вперед. Ми ж погоджуємося з цією думкою. Перефразовуємо: криза і всі її вияви – позитивний рушій до змін.

Каталогізаційна анестезія

28.04.2020


Уявіть собі звичайну операційну. Білі кахлі, запах дезрозчину й анестетиків. Лікарі у спецодязі – тільки очі видно. Латексні рукавички ляскають по руках. Хірургічний набір виблискує у світлі лампи. Укол – і пацієнт солодко заснув – анестезія розтікається тілом. Гм-м-м… Щось подібне відбулося і сьогодні. Тільки в бібліотеці.

Що робити методистам дома

14.04.2020


Карантин – не лише самоізоляція, а й можливість підвищити кваліфікацію / застосувати інноваційні форми роботи. Хоча бібліотеки зараз зачинені, та ми все одно важливі й потрібні нашим клієнтам. 

Бібліотечний камінґ-аут

19.02.2020


Інакшість – круть. Інакшість – наша суть. Це про бібліотекарів, звісно ж. Бо сучасний світ надто мінливий, і загубитися в ньому легко. Про внутрішні кучеряві завихрення поговорили на Обласній школі методиста. На семінар «Інша бібліотека: вийти за межі» завітали методисти (яка несподіванка) області

Фотодзен для бібліотекарів

22.10.2019


Щоб стати ним, треба мати три головних якості. Терплячість, уважність до деталей і внутрішню пристрасть. То хто ж ця людина? Ф-о-т-о-г-р-а-ф. Ще раз: фотограф. Людина, яка фіксує мить. Як поєднуються дві сутності – бібліотекара і фотографа? Просто ж. І реально. Знаємо таких людей особисто. А ще навчали цьому колег і колежанок на тренінгу з фотодзену.

Українська історія жахів: бібліотека

29.05.2019


Останні дні травня. Спека здушує горло, тополиний пух забиває дихальні шляхи, а піщинки впиваються у пори. «Семіна-а-а-р» – шепоче голос у голові. Ми із зойком констатуємо: обласний семінар для методистів центральних районних, міських та публічних бібліотек.

Данте. Пости. Небуття.

15.05.2019


У чому правда? У якісному пості. Саме так підсумуємо тренінг з написання постів «Непісні пост-пости». Однак до кінця ще надто далеко. Усе почалося з першого пекельного кола – поняття про інформаційний стиль. Розібралися з трьома основними критеріями стилю: лаконічністю, однозначністю, об’єктивністю.

«Команда, команда, команда»: тренінг з івент-менеджменту

17.04.2019


Сергій Летучий, тренер Регіонального тренінгового центру Good library, розправив крила. На мить здалося, що от зараз, на тренінгу з основ event-менеджменту, укотре проведе тиху вечірку в навушниках. Отак, експромтом. Але ні. Сергій утамував це поривання іншою жагою – навчити бібліотекарів Луганщини робити круті «двіжухи». Кхе, це ж серйозний тренінг, тому переформулюємо так: захотілося Сергію поділитися досвідом та власними етапами організації успішного заходу в бібліотеці. О! Уже краще smiley.

Методичний термінатор. Судний день

21.03.2019


Що має робити директор сільської бібліотеки, аби та не зникла з поля зору користувачів? І не лише в переносному значенні. «Мені комфортно працювати, усе задовольняє». Якщо в більшості директорів та їхніх підлеглих така відповідь на простеньке питання «Як вам живеться зараз в бібліотеці без опалення і комп’ютерів?», то це або відверта брехня, або синдром пострадянських рожевих окулярів, або ж цілковите нерозуміння реалій.

Новий сезон тренінгів розпочато!

07.03.2019


Друзі-бібліотекарі, нагадуємо! Почалося чергове полювання за надійними знаннями. Наш Регіональний тренінговий центр уже займається щедрим розфасуванням актуального матеріалу для кожного бібліотечного фахівця, який свідомо реагує на виклики сьогодення.

Славське. Гори. Визнання

04.03.2019


Сонце ледь-ледь зажевріло на обрії. А чотири бібліотекарки вже мчать дорогою. Попереду веселощі в поїзді. Що на них чекає? Роздуми про конференцію, заколихування в такт потягу і смачні биточки. А ще, як виявилося потім, нові знайомства, професійне визнання і безсонні ночі. Та не забігаймо уперед.

Останній семінар 2018 року

27.11.2018


Можливо, така песимістична назва одразу навіює сплін, але ми хочемо спростувати невеселі настрої. Методичні посиденьки цього року добігли кінця. Ми закінчуємо рік семінаром Обласної школи керівника. Але це не означає, що методисти перестануть працювати, плани більше не треба складати, а звіти відправляти на перевірку. Навпаки, невидима частина роботи посилилася.

Показано 20 из 51