Останній семінар 2018 року

27.11.2018


Можливо, така песимістична назва одразу навіює сплін, але ми хочемо спростувати невеселі настрої. Методичні посиденьки цього року добігли кінця. Ми закінчуємо рік семінаром Обласної школи керівника. Але це не означає, що методисти перестануть працювати, плани більше не треба складати, а звіти відправляти на перевірку. Навпаки, невидима частина роботи посилилася.

Про покоління Z: у контексті актуального

20.11.2018


20 листопада методисти Goodlibrary провели тренінг «Покоління Z: що з цим робити?» для працівників бібліотек та клубних закладів Старобільського району. Почали зустріч з ознайомчої презентації про специфіку самого покоління Z. Наступний етап – з’ясувати, як бібліотекарю та працівнику клубу  знайти точки перетину з такою молоддю. Ця тема, як повідомляють методисти, особливо актуальна, бо працівники всіх культурно-освітніх закладів сьогодні стикаються зі спільною проблемою – як не втратити з поля зору представників покоління Z, зацікавити їх власними послугами.

Чи медіаграмотні бібліотекарі області – з’ясували у Школі БіблІнетTechnology

17.10.2018


У жовтні бібліотекарі Луганщини брали участь в обласній бібліотечній школі під назвою БіблІнетTechnology. Школу організували методисти Good library. Це була друга серія занять, які розпочалися ще навесні цього року. Після літніх домашніх завдань бібліотекарі приїхали до Старобільська, до Луганської ОУНБ, на другу частину занять за темою «Make-up медійного обличчя».

Як вижити до 2025 року?

13.07.2018


Драма у 2-х діях

Дія відбувається у червні та липні 2018 року. Методисти ЛОУНБ висадилися на просторих землях Марківського, а згодом Кремінського районів. Приїхали моніторити роботу бібліотек. Бо ж є Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року і треба, щоб усе було чітко.

Місія здійсненна: бібліотека в гібридній війні

06.06.2018


Протягом місяця методисти Good library провели тренінгові подорожі в області. Завітали до Лисичанської, Рубіжанської та Марківської ЦБС, щоб проконсультувати колег з медіа- та новинної грамотності та дали поради, як працювати з користувачами й проводити бібліотечні заходи на суперечливі історичні теми. Що з того вийшло, читайте далі smiley

Покоління Z в бібліотеці: що з цим робити?

29.05.2018


Як бібліотекарю знайти точки перетину з поколінням Z – наймолодшим поколінням сьогодення? 29 травня працівники методичних служб центральних районних бібліотек долучилися до семінару в Старобільську, з’ясовуючи відповідь на це питання. Семінар організовувався Методичним центром Good library за підтримки Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації.  

Завершення квітнево-травневої Школи для бібліотекарів Інтернет-центрів

10.05.2018


Ми це зробили! Разом із бібліотекарями Луганщини успішно пізнали головні принципи розумної роботи з Ґуґлом. Нагадаємо, наприкінці минулого місяця працівники Інтернет-центрів бібліотек області розпочали навчання у Школі від Методичного центру Good library. Сьогодні наші методисти провели останнє четверте заняття у Школі. На нього приїздили працівники з Біловодська, Білокуракиного, Кремінної, Рубіжного, Новоайдару, Марківки та с. Нещеретове.

Обласна школа для бібліотекарів Інтернет-центрів

25.04.2018


Бібл.Інет.Technology – така назва цьогорічної бібліотечної школи від Good library. Протягом 24 – 25 квітня бібліотекарі області пізнавали тему «Ґуґли розумно». Відвідали школу працівники Інтернет-центрів бібліотек Троїцького, Станиці, Мілового, Новопскова, Попасного та Старобільська. Що тут сказати? Часом здавалося, що сонце, яке так відчайдушно сяяло за вікном, трохи принишкло і живило останніми променями підтримки та терпіння учасників нашого семінару. Але вони, мужні та старанні бібліотекарі, витримали всі перешкоди на шляху до істинного знання – ґуґлити як фахівець Інтернет-центру. 

Продовжуємо підвищувати кваліфікацію

06.04.2018


Перший квартал року обласний методичний центр Луганської ОУНБ не полишає своєї місії – допомогти бібліотекарям відновити та поглибити знання, а отже, підвищити свою професійну кваліфікацію. Проблема, яку намагається вирішити наші тренери уже майже другий рік поспіль, – це допомогти бібліотекарям впровадити УДК. 

Перше заняття в Обласній школі керівника

27.03.2018


Сьогодні Good library спільно з ГО «Луганське обласне відділення УБА» провели перший семінар Обласної школи керівника. Директори районних бібліотек та  ЦБС, а також керівники бібліотек новостворених ОТГ міркували над злободенною темою «Публічні бібліотеки в умовах ОТГ: проблема чи шанс?»

Регіональний тренінговий центр: починаємо методичний рік

14.02.2018


Сьогодні, коли усі відзначають найромантичніше свято року (День Святого Валентина як-не-як), ми зібрали бібліотекарів регіону на тренінг. Методисти та бібліотекарі почали плідну роботу: управлялися у проектному менеджменті. А на допомогу прийшов у цьому наш незмінний партнер – ГО «Дієва громада» та її очільник Оксана Очкурова.

Щоденник методиста. Досліджуємо смт. Троїцьке

01.12.2017


Сьогодні фахівці нашої бібліотеки у складі когорти супер методистів від управління культури, національносте та релігій Луганської ОДА відвідали Троїцьк. Практику комплексного надання методичної допомоги працівникам районів області започатковано ще в 2016 році. І ось наприкінці 2017 року черга дійшла і до найбільш віддаленої території області – Троїцького району.

Віу-віу-віу! Швидка освітня допомога в дії!

15.11.2017


Сьогодні Good library за підтримки Старобільської міської ради провела свій перший тренінг із використання сучасних IT-технологій "Клік – і все ОК". Заняття стосувалося створення презентації. Першими швидку освітню допомогу отримали бібліотекарі району. Тренер наочно на матеріалі чужих презентацій показав недоліки та розказав, як їх уникнути. Зокрема, учасники дізналися, що таке мінімалізм, як з ним жити і працювати; де можна знайти ілюстративний контент і як ним користуватися.

Рекомендації щодо впровадження УДК в роботу бібліотек

15.11.2017


22 березня 2017 р. Кабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» № 177 від 22.03.2017 р.
ЛОУНБ імені Горького підготувала рекомендації щодо впровадження УДК в роботу бібліотек.

Пригоди невпинних методистів на Білокуракинщині

14.11.2017


Методисти Луганської обласної бібліотеки 14 листопада працювали з бібліотекарями сільських та селищних бібліотек-філій. Сьогодні мова йшла про роботу публічних бібліотек в умовах гібридної війни. У центрі уваги – консультації з медіа- та новинної грамотності, поради щодо підготовки бібліотечних заходів з урахуванням процесів відновлення історичної пам’яті, неоднозначні та суперечливі теми Другої світової війни та процесів декомунізації.

Робота важкої артилерії: директорське засідання

26.10.2017


У День керівника – особливий день у житті кожного директора бібліотек – підвели підсумки роботи. До уваги бралася робота кожної бібліотеки області, яку представляли керівні особи (милі й симпатичні). Зібралися традиційно у нашій бібліотеці.

«Стоп, фейк!»: консультації з медіаграмотності для бібліотекарів

21.09.2017


21 вересня команда найдосвідченіших фахівців нашої бібліотеки провела методичні консультації для бібліотекарів Станично-Луганської ЦБС. Виїзд відбувся у межах комплексного заходу управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА, під час якого фахівці обласних закладів культури надають допомогу колегам на місцях.

Нова порція сертифікатів!

26.07.2017


Сьогодні Регіональний тренінговий центр нашої бібліотеки провів чергове навчання для бібліотекарів Старобільського району за курсом «Класифікація документів за УДК». Ці тренінги проводяться у межах безперервної бібліотечної освіти для всіх бібліотечних фахівців області.

Адвокація в стилі Еко

11.07.2017


Зі щоденника бібліотекаря: «Моя поїздка до Всеукраїнської літньої школи адвокації».
Залюбки поділюся тим, що назавжди закарбувалося у моїй пам’яті. З 3 по 7 липня 2017 року проходила V літня школа адвокації для бібліотекарів, яку щорічно проводить секція адвокації Української бібліотечної асоціації. Цього року бібліотекарі зібрались у місті Заліщики Тернопільської області, що розташовано у дивовижному куточку України на берез Дністра. Гостинна земля Тернопільщини приймала фахівців бібліотечної справи з 9 областей України.

Тренінг з УДК для Старобільського району

09.06.2017


9 червня Регіональний тренінговий центр продовжив роботу. У межах безперервної бібліотечної освіти для бібліотекарів Старобільського району провели навчання з вивчення УДК. Тренінг виконується згідно з постановою щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації.

Показано 20 из 32