Бібліотечний камінґ-аут

19.02.2020


Інакшість – круть. Інакшість – наша суть. Це про бібліотекарів, звісно ж. Бо сучасний світ надто мінливий, і загубитися в ньому легко. Про внутрішні кучеряві завихрення поговорили на Обласній школі методиста. На семінар «Інша бібліотека: вийти за межі» завітали методисти (яка несподіванка) області

Фотодзен для бібліотекарів

22.10.2019


Щоб стати ним, треба мати три головних якості. Терплячість, уважність до деталей і внутрішню пристрасть. То хто ж ця людина? Ф-о-т-о-г-р-а-ф. Ще раз: фотограф. Людина, яка фіксує мить. Як поєднуються дві сутності, бібліотекара і фотографа? Просто ж. І реально. Знаємо таких людей особисто. А ще навчали цьому колег і колежанок на тренінгу з фотодзену.

Українська історія жахів: бібліотека

29.05.2019


Останні дні травня. Спека здушує горло, тополиний пух забиває дихальні шляхи, а піщинки впиваються у пори. «Семіна-а-а-р» – шепоче голос у голові. Ми із зойком констатуємо: обласний семінар для методистів центральних районних, міських та публічних бібліотек.

Данте. Пости. Небуття.

15.05.2019


У чому правда? У якісному пості. Саме так підсумуємо тренінг з написання постів «Непісні пост-пости». Однак до кінця ще надто далеко. Усе почалося з першого пекельного кола – поняття про інформаційний стиль. Розібралися з трьома основними критеріями стилю: лаконічністю, однозначністю, об’єктивністю.

«Команда, команда, команда»: тренінг з івент-менеджменту

17.04.2019


Сергій Летучий, тренер Регіонального тренінгового центру Good library, розправив крила. На мить здалося, що от зараз, на тренінгу з основ event-менеджменту, укотре проведе тиху вечірку в навушниках. Отак, експромтом. Але ні. Сергій утамував це поривання іншою жагою – навчити бібліотекарів Луганщини робити круті «двіжухи». Кхе, це ж серйозний тренінг, тому переформулюємо так: захотілося Сергію поділитися досвідом та власними етапами організації успішного заходу в бібліотеці. О! Уже краще smiley.

Методичний термінатор. Судний день

21.03.2019


Що має робити директор сільської бібліотеки, аби та не зникла з поля зору користувачів? І не лише в переносному значенні. «Мені комфортно працювати, усе задовольняє». Якщо у більшості директорів та їхніх підлеглих така відповідь на простеньке питання «Як вам живеться зараз у бібліотеці без опалення і комп’ютерів?», то це або відверта брехня, або синдром пострадянських рожевих окулярів, або ж цілковите нерозуміння реалій.

Новий сезон тренінгів розпочато!

07.03.2019


Друзі-бібліотекарі, нагадуємо! Почалося чергове полювання за надійними знаннями. Наш Регіональний тренінговий центр уже займається щедрим розфасуванням актуального матеріалу для кожного бібліотечного фахівця, який свідомо реагує на виклики сьогодення.

Славське. Гори. Визнання

04.03.2019


Сонце ледь-ледь зажевріло на обрії. А чотири бібліотекарки вже мчать дорогою. Попереду веселощі у поїзді.Що на них чекає? Роздуми про конференцію, заколихування у такт потягу і смачні биточки. А ще, як виявилося потім, нові знайомства, професійне визнання і безсонні ночі. Та не забігаймо уперед.

Останній семінар 2018 року

27.11.2018


Можливо, така песимістична назва одразу навіює сплін, але ми хочемо спростувати невеселі настрої. Методичні посиденьки цього року добігли кінця. Ми закінчуємо рік семінаром Обласної школи керівника. Але це не означає, що методисти перестануть працювати, плани більше не треба складати, а звіти відправляти на перевірку. Навпаки, невидима частина роботи посилилася.

Про покоління Z: у контексті актуального

20.11.2018


20 листопада методисти Goodlibrary провели тренінг «Покоління Z: що з цим робити?» для працівників бібліотек та клубних закладів Старобільського району. Почали зустріч з ознайомчої презентації про специфіку самого покоління Z. Наступний етап – з’ясувати, як бібліотекарю та працівнику клубу  знайти точки перетину з такою молоддю. Ця тема, як повідомляють методисти, особливо актуальна, бо працівники всіх культурно-освітніх закладів сьогодні стикаються зі спільною проблемою – як не втратити з поля зору представників покоління Z, зацікавити їх власними послугами.

Чи медіаграмотні бібліотекарі області – з’ясували у Школі БіблІнетTechnology

17.10.2018


У жовтні бібліотекарі Луганщини брали участь в обласній бібліотечній школі під назвою БіблІнетTechnology. Школу організували методисти Good library. Це була друга серія занять, які розпочалися ще навесні цього року. Після літніх домашніх завдань бібліотекарі приїхали до Старобільська, до Луганської ОУНБ, на другу частину занять за темою «Make-up медійного обличчя».

Як вижити до 2025 року?

13.07.2018


Драма у 2-х діях

Дія відбувається у червні та липні 2018 року. Методисти ЛОУНБ висадилися на просторих землях Марківського, а згодом Кремінського районів. Приїхали моніторити роботу бібліотек. Бо ж є Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року і треба, щоб усе було чітко.

Місія здійсненна: бібліотека в гібридній війні

06.06.2018


Протягом місяця методисти Good library провели тренінгові подорожі в області. Завітали до Лисичанської, Рубіжанської та Марківської ЦБС, щоб проконсультувати колег з медіа- та новинної грамотності та дали поради, як працювати з користувачами й проводити бібліотечні заходи на суперечливі історичні теми. Що з того вийшло, читайте далі smiley

Покоління Z в бібліотеці: що з цим робити?

29.05.2018


Як бібліотекарю знайти точки перетину з поколінням Z – наймолодшим поколінням сьогодення? 29 травня працівники методичних служб центральних районних бібліотек долучилися до семінару в Старобільську, з’ясовуючи відповідь на це питання. Семінар організовувався Методичним центром Good library за підтримки Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації.  

Завершення квітнево-травневої Школи для бібліотекарів Інтернет-центрів

10.05.2018


Ми це зробили! Разом із бібліотекарями Луганщини успішно пізнали головні принципи розумної роботи з Ґуґлом. Нагадаємо, наприкінці минулого місяця працівники Інтернет-центрів бібліотек області розпочали навчання у Школі від Методичного центру Good library. Сьогодні наші методисти провели останнє четверте заняття у Школі. На нього приїздили працівники з Біловодська, Білокуракиного, Кремінної, Рубіжного, Новоайдару, Марківки та с. Нещеретове.

Обласна школа для бібліотекарів Інтернет-центрів

25.04.2018


Бібл.Інет.Technology – така назва цьогорічної бібліотечної школи від Good library. Протягом 24 – 25 квітня бібліотекарі області пізнавали тему «Ґуґли розумно». Відвідали школу працівники Інтернет-центрів бібліотек Троїцького, Станиці, Мілового, Новопскова, Попасного та Старобільська. Що тут сказати? Часом здавалося, що сонце, яке так відчайдушно сяяло за вікном, трохи принишкло і живило останніми променями підтримки та терпіння учасників нашого семінару. Але вони, мужні та старанні бібліотекарі, витримали всі перешкоди на шляху до істинного знання – ґуґлити як фахівець Інтернет-центру. 

Продовжуємо підвищувати кваліфікацію

06.04.2018


Перший квартал року обласний методичний центр Луганської ОУНБ не полишає своєї місії – допомогти бібліотекарям відновити та поглибити знання, а отже, підвищити свою професійну кваліфікацію. Проблема, яку намагається вирішити наші тренери уже майже другий рік поспіль, – це допомогти бібліотекарям впровадити УДК. 

Перше заняття в Обласній школі керівника

27.03.2018


Сьогодні Good library спільно з ГО «Луганське обласне відділення УБА» провели перший семінар Обласної школи керівника. Директори районних бібліотек та  ЦБС, а також керівники бібліотек новостворених ОТГ міркували над злободенною темою «Публічні бібліотеки в умовах ОТГ: проблема чи шанс?»

Регіональний тренінговий центр: починаємо методичний рік

14.02.2018


Сьогодні, коли усі відзначають найромантичніше свято року (День Святого Валентина як-не-як), ми зібрали бібліотекарів регіону на тренінг. Методисти та бібліотекарі почали плідну роботу: управлялися у проектному менеджменті. А на допомогу прийшов у цьому наш незмінний партнер – ГО «Дієва громада» та її очільник Оксана Очкурова.

Щоденник методиста. Досліджуємо смт. Троїцьке

01.12.2017


Сьогодні фахівці нашої бібліотеки у складі когорти супер методистів від управління культури, національносте та релігій Луганської ОДА відвідали Троїцьк. Практику комплексного надання методичної допомоги працівникам районів області започатковано ще в 2016 році. І ось наприкінці 2017 року черга дійшла і до найбільш віддаленої території області – Троїцького району.

Показано 20 из 40