Методичні лепетушки в Нижньотеплівській бібліотеці

22.09.2021Їдемо. Цього разу зупинка в Нижньотеплівській громаді. Тут бібліотеки вчаться бути самостійними. Сьогодні вони є частиною Центру культури та дозвілля Нижньотеплівської сільської ради, відокремившись від Станично-Луганської централізованої бібліотечної системи.

Моніторингова скрижаль із Чмирівської ТГ

08.09.2021


Завершуємо моніторингові плани цього року. Третя поїздка обласного методичного центру видалася найближчої –  рушили до Чмирівської ТГ. Від нас і до Чмирівського центру культури і дозвілля (далі ЦКД) домчали за 10 хвилин. Яка ж довгоочікувана насправді була ця подорож! Але то вже окрема історія. 

Моніторинг Біловодської бібліотечної системи

10.07.2021


Насправді початок цієї статті мав стати класичним. Із тривіальним зачином, де б розказали про мету. Далі – основна частина. У ній міркували б про роль бібліотеки, переваги й недоліки роботи закладів району. Насамкінець прикріпили файл із офіційною довідкою про моніторинг бібліотек. У нашому випадку – Біловодщини.

Сканували бібліотеки Троїцької територіальної громади

11.06.2021


Бдищ-щ-щ – барабанні палички сповіщають про таку жадану поїздку до бібліотек Луганщини. Це щорічна вилазка, яку бібліотечні профі кличуть виїзним моніторингом діяльності публічних бібліотек свого регіону. Із думкою про шикарні ставки, диких качок, фазанів, крутезні дитячі майданчики і неймовірних бібліотечних вартових Троїцького мікросвіту спішимо розказати деталі нашої мандрівки.

Олала-олала: моніторинг і тусня

11.06.2021


 «Шевченко сіяв знання, сіяв дітей…»,  –  каже одна пані. І її слова перериває гучний покотистий сміх інших учасників антилекції. Здається, це найкраще завершення зустрічі. Але ця майже фінальна крапка народила купу інших коментарів і мінідискусій. До продовження цієї частини історії повернемося згодом. Бо ж усе почалося не так і не тут. Лептоп зрадливо не вантажиться. Бачимо, як колеги із Троїцької центральної бібліотеки-філії несуть на заміну інший. Тим часом хвилини збігають. Рівно о дев’ятій ранку починаємо другий день моніторингу Троїцької ТГ.

Сієм, сієм, сієм методички. Шумні алгоритми

01.06.2021


Інколи любимо зазирати в словники. Пхе, постійно тусимо в словниках – електронних і паперових. Отож, натрапили на слово «алгоритм». Академсловник української мови розказав, що це «система правил виконання обчислювального процесу, що приводить до розв’язання певного класу задач після скінченного числа операцій». І ми така одразу – бінґо! – назвемо так обласну школу методиста.

«Нарешті, ми виїхали»: методичний вигульк у Рубіжному

27.04.2021


Ранній Старобільськ проводжає чотирьох бібліотекарок та одного водія до Рубіжного. Їдемо до колег, щоб: а) зустрітися і поговорити про наболіле професійне, б) провести антилекцію про справжні казки і поділитися методикою її створення. Сонячна Луганщина, вкрита весняним цвітом і заколисливими дорогами, налаштовує на bon voyage. Ми на місці.

Мандалорці області за межами Галактики, або Школа для директорів публічних бібліотек

26.03.2021


«Вікіпедія» говорить, що мандалорці – це благородні воїни, але через майже цілковите винищення своєї раси змушені працювати «мисливцями за головами». Хто не чув – цей сильний народ живе у всесвіті «Зоряних війн». Але завдяки ментальному зв’язку ми на два дні позичили вміння цих воїнів. Знадобилися вони для семінару директорів публічних бібліотек «Стратегії та рішення».

Поговорили з директорами: що і як планувати бібліотекам на 2021 рік

04.11.2020


Човгання комп’ютерними мишками приглушено, мікрофони вимкнено, поодиноко дрейфують вебкамери із рухливими, а іноді застиглими й чимдуж зосередженими обличчями. Плануємо 2021 рік. За добрими онлайновими традиціями пройшов семінар для директорів публічних бібліотек Луганщини. Подія стала частиною обласної школи керівника згідно плану Управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА. 

Магія створення сайтів: тренінг для бібліотекарів

30.10.2020


Тридесяте королівство створення сайтів уже не таке далеке. 21 жовтня  Олександр ІІ (Олександр Козирев) кинув стежину до пізнання цієї теми Старобільській центральній районній бібліотеці. І відбувся індивідуальний прийом-тренінг “Непотрібний HTML” у магічному Zoom.

Стоп інфодемії: тренінг, що руйнує фейки

29.10.2020


Інформаційні потоки, наче невидимі сітки, охопили планету. Мільярди людей щоденно дізнаються новини, які впливають на їхнє світовідчуття. Прикрість, що від надлишку емоцій залежить людська спроможність відрізняти правду від фейку. Звісно, головним джерелом цього медіабезладу є Інтернет. Покликання бібліотекарів – зменшувати купу дезінформаційного сміття та вилікувати соціум від інфодемії. А коли ж це робити, як не на Всесвітньому тижні медійної та інформаційної грамотності, що цьогоріч триває впродовж 24 – 30 жовтня. 

ОТГ і бібліотеки, Або лякатися змін – то не наше

28.10.2020


Моторошні привиди реформи децентралізації кружляють над бібліотеками з 2014 року. Бу-у-у. Жахаєтесь? А ми – ні! Адже вміємо поводитися зі страховиськами. До того ж, місцеві вибори, що відбулися от нещодавно, 25 жовтня, нарешті розставляють усі крапки над «і». Так, остаточно сформується карта об’єднаних територіальних громад. Але доля бібліотек у цих умовах лякає не гірше примар… Три крапки для драматизму.

Бібліотека під час інформаційної війни

06.08.2020


Ковтаємо пилюку. Мовчки робимо капоейру на вибоїнах. Попереду – методична допомога колегам із м. Щастя, смт Новоайдар та смт Петропавлівка. Нас четверо: Інна Риб’янцева, голова Луганського обласного відділення УБА, Світлана Моісєєва, ґуд директорка, Наталя Крестініна, ґуд методистка, Анастасія Літашова, ґуд пресцентр і щось різне.

Безперервно онлайновий червень

19.06.2020


Ей, хто сказав, що нам набрид Zoom? Насправді, сумуємо за освітніми зустрічами офлайн, але цей сервіс продовжує залишатися гарною альтернативою тренінгового простору. Усе ще збираємося з колегами і говоримо про актуальні речі в такому форматі.

BrainPark. Атракціони для мозку

05.06.2020


Що ж, знайомтеся. Це новий освітній проєкт Good library – BrainPark. Серія інтенсивних занять із графічного дизайну, SMM-менеджменту, створення блогів і сайтів, використання сервісів Google, кібербезпеки і медійної грамотності, фотодзену, нових правил ділового листування, українського правопису, мистецтва спілкування. А наостанок – стрес-менеджмент. 

Карантинні труднощі: бібліотеки випливають

21.05.2020


Життя під час кризи, яке воно? Метамодерністи сказали б, що коливання між протилежними ідеями діють як імпульс, що змушує світ рухатися вперед. Ми ж погоджуємося з цією думкою. Перефразовуємо: криза і всі її вияви – позитивний рушій до змін.

Каталогізаційна анестезія

28.04.2020


Уявіть собі звичайну операційну. Білі кахлі, запах дезрозчину й анестетиків. Лікарі у спецодязі – тільки очі видно. Латексні рукавички ляскають по руках. Хірургічний набір виблискує у світлі лампи. Укол – і пацієнт солодко заснув – анестезія розтікається тілом. Гм-м-м… Щось подібне відбулося і сьогодні. Тільки в бібліотеці.

Що робити методистам дома

14.04.2020


Карантин – не лише самоізоляція, а й можливість підвищити кваліфікацію / застосувати інноваційні форми роботи. Хоча бібліотеки зараз зачинені, та ми все одно важливі й потрібні нашим клієнтам. 

Бібліотечний камінґ-аут

19.02.2020


Інакшість – круть. Інакшість – наша суть. Це про бібліотекарів, звісно ж. Бо сучасний світ надто мінливий, і загубитися в ньому легко. Про внутрішні кучеряві завихрення поговорили на Обласній школі методиста. На семінар «Інша бібліотека: вийти за межі» завітали методисти (яка несподіванка) області

Фотодзен для бібліотекарів

22.10.2019


Щоб стати ним, треба мати три головних якості. Терплячість, уважність до деталей і внутрішню пристрасть. То хто ж ця людина? Ф-о-т-о-г-р-а-ф. Ще раз: фотограф. Людина, яка фіксує мить. Як поєднуються дві сутності – бібліотекара і фотографа? Просто ж. І реально. Знаємо таких людей особисто. А ще навчали цьому колег і колежанок на тренінгу з фотодзену.

Показано 20 из 58