Проєктна діяльність

Наша бібліотека намагається креативити повсякчасно і всюди. Лише за 2016 рік нам вдалося стати учасниками таких проєктів (глобальних і не дуже).

Фестиваль «З країни в Україну» Проєкт «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» Проєкт «Замінимо мури відчиненими вікнами» Проєкт із картування громад «Містки громадської активності» Літертурно-музичний фестиваль «Дорога на Схід» Передплати газету мешканцям АТО Фото-кросс «Весна в фокусі – 2016» «Жива бібліотека» Проєкт ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» Участь у проєкті «Агітпотяг “Труханівська Січ”» «Ми єдина родина» Гіперлокальні ком’юніті: Медіа Школа «Швидка освітня допомога» Проєкт ПУЛЬС: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» Проєкт «Громадський пояс Донбасу» Проєкт «Закарбований Схід» IT Weekend Єдності Code Club UA Міжнародний проєкт «Ми – українці. Я і ти» Дослідницька артрезиденція «Аура міста» Проєкт «Розробки курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Всеукраїнська акція «Тиха вечірка в навушниках Good Silent Party» Мультимедійний проєкт РоздІловІ Мистецький проєкт BetOnArt "Public Libraries as Active Citizens Hubs"

 

 

Культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну»:
наші бібліотекарі стали учасниками Воркшопу з проєктного менеджменту та ефективних комунікацій,  а також тренінгу для регіональної команди фестивалю. Під час Фестивалю ми опікувалася майданчиком «Відкрита бібліотека»,  де містянам надавалася можливість узяти безкоштовно книгу за умови обміну на іншу або ж за окрему історію «Чому саме ця книга?». Влаштовувалася також зустріч із відомими українськими письменниками з метою обміну творчим досвідом. Таким чином, гості Фестивалю не тільки пізнали нові форми проведення освітньо-культурних заходів, але й стали учасниками справжнього інтерактивного простору. 


Проєкт «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» за підтримки Уряду Японії:
команда Good library разом з  іншими представниками громади міста Старобільськ  проходила програму МОМ, націлену на згуртування міської громади та прищеплення знань щодо написання проєктів. Важливою складовою спільної діяльності було подолання розрізненості між внутрішньо переміщеними особами, людьми з обмеженими фізичними можливостями та містянами, які не входять до числа попередніх. Вихідний результат командної роботи – написання проєкту, який підтримуватиме та задовольнятиме потреби всієї громади міста.


Проєкт «Замінимо мури відчиненими вікнами» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини:,
наші бібліотекарі взяли участь у Фестивалі культурних та освітніх ініціатив (за проєктом «Замінимо мури відкритими вікнами»), у межах якого  проводився конкурс кращих сценаріїв документальних історій про вплив неформальної освіти на особисте та професійне життя людини.  Серед кращих опинився фільм про Луганську обласну бібліотеку імені, створений журналістами радіо «49`паралель». Разом із журналістами  бібліотекарі, отримавши запрошення від організаторів заходу, вирушили до Києва, щоб побачити прем’єрні покази фільмів, узяти участь у численних майстер-класах, дослідити досвід неформальної освіти в різних європейських країнах, долучитися до дискусій щодо неформальної освіти в Україні та, урешті-решт, здобути нових партнерів і друзів.


Проєкт із картування громад «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом:
Старобільська ініціативна група, у яку зокрема входять представники Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, здобула перемогу в конкурсі з картування громад. Проєкт фінансується Європейським Союзом та впроваджується протягом 2016 – 2018 рр. Протягом року ініціативна група м. Старобільськ, яка складається з представників ГО «Центр спільного розвитку «Дієва Громада», Старобільської громадської організації «Воля» та нашої Луганської обласної бібліотеки, проходитиме спеціалізоване навчання та проведуть картування громади міста.

Ні, це ще не кінець : )  Куди ще ступила нога бібліотекаря!

Літертурно-музичний фестиваль «Дорога на Схід»:
ми допомагали організувати зустріч із С. Жаданом та Д. Лазуткіним. Фестиваль привіз також із собою книги для бібліотек східних регіонів від волонтерських організацій.

Передплати газету мешканцям АТО:
всеукраїнська акція УБА: команда бібліотекарів активно працювала над отриманням газет та організація їхньої доставки до «сірої зони прифронтових територій».

Фото-кросс «Весна в фокусі – 2016»:
нашій команді доручили організацію фотовиставки

«Жива бібліотека»:
команда долучилася до організації зустрічі з письменниками А. Кокотюхою та Л. Дерешем. У межах проєкту бібліотеці подарували чималу кількість нових книг.

Проєкт ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», в рамках Донецької та Луганської областей (підконтрольних Уряду України):
и долучилися до виїзних тренінгів у складі ініціативної групи до м. Кремінна.

Участь у проєкті «Агітпотяг “Труханівська Січ”»:
наші працівники вирушили в 15-денну подорож Західною Україною з метою презентація бібліотеки та обміну досвідом.

«Ми єдина родина»:
проєкт підвищення громадської активності за підтримки Ради Європи (спільно з ГО «Дієва громада» та ініціативною групою STB-team), у межах якого ми проводили майстер-клас з організації фестивалів для громади Троїцького району.

Гіперлокальні ком’юніті: Медіа Школа:
наш бібліотекар став учасником тренінгів Школи Медіа, де  отримав теоретичні та багато практичних навичок створення власних гіперлокальних медіа з нуля.
 

«Швидка освітня допомога»
Команда тренерів із Регіонального тренінгового центру Луганської обласної бібліотеки готові здійснювати виїзні тренінги до різних місцевих підприємств, культурно-освітніх закладів у межах програми неформальної освіти для дорослих та дітей.

Працюємо за наступними напрямками:

  • культура українського мовлення
  • інформаційна безпека та медіаграмотність
  • використання сучасних IT-технологій
  • еко-навчання
  • SMM-менеджмент (робота в соцмережах)

Наша родзинка – мобільний режим: ми швидко реагуватимемо на ваші освітні запити та за не менш короткий термін примчимося до місця призначення.
Телефон для виклику: +380 95 220 1572 (Інна)
Пошта для електронних закликів: gorkylib@gmail.com
Адреса тренінгового центру: м. Старобільськ, площа Базарна, 32-А.

Проєкт упроваджується за фінансової підтримки Старобільської міської ради.
Детальніше про кожен тренінг можна дізнатися на цій сторінці.

Проєкт ПУЛЬС: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»
Проєкт реалізується бібліотеками спільно з громадськими організаціями об’єднаних територіальних громад України за підтримки Міжнародної організації IREX

Ціль проєкту – донести до мешканців місцевих громад основні положення реформи децентралізації та надати допомогу представникам місцевого самоврядування юридично грамотно пройти шлях створення нових органів управління на місцях.
Наша бібліотека приєдналася до проєкту у співпраці з громадською організацією «Кремінський центр регіонального розвитку» (м. Кремінна). 

У межах проєкту проведено: 

  • вуличні акції на території міста Старобільськ у вихідні дні та під час фестивалю «З країни в Україну». 
  • Круглий стіл за темою «Децентралізація – реформа для влади чи громади?» за участю представників Луганського обласного офісу реформ, що долучилися до дискусії щодо стану реалізації реформи децентралізації в Україні взагалі та в Луганській області зокрема. 
  • Тренінги «Децентралізація від А до Я»: для мешканців та представників влади Сватівського району; для активістів громади міста Старобільськ.

Під час проведення  інформаційних заходів бібліотека запросила залучила до дискусії мешканців міста,  району та області, розповсюджувала інформацію про основні положення реформи. Спілкування проходять дуже емоційно, оскільки люди ще не мають повної картини про реформу децентралізації, часто налякані негативними прикладами та інколи мають викривлене уявлення цих процесів. 

Сподіваємося, що інформаційно-просвітницькі заходи, що відбуваються у межах проєкту, допоможуть переконати громадян у користі процесів децентралізації та підвищать активність людей на шляху реформування країни.

Проєкт «Громадський пояс Донбасу»

У проєкті Good library виступає партнером Центру спільного розвитку «Дієва громада». Сам проєкт допомагає налагодити співпрацю між владою, бізнесом та громадськістю. Ми ж  є однією з трьох ініціатив Старобільска, що працює над формуванням платформи неформальної освіти на базі креативного суспільного простору «STB City Hub». Як результат, у спеціально створеній Школі соціального партнерства наші фахівці відповідають за навчальний напрямок проєкту.

Детальніше про інші ініціативи Школи та цікавості проєкту загалом розкажуть наші друзі з «Дієвої громади»

Проєкт «Закарбований Схід»

Допоможи Good library написати про загиблих російсько-української війни.

У 2018 році ЛОУНБ започаткувала проєкт «Закарбований Схід», направлений на формування у молоді гідного ставлення до подій  російсько-української війни на Сході України.

Мета проєкту – увічнення пам’яті борців за незалежність України ХХІ століття.

Проєктом передбачена краєзнавча розвідка та збір інформації про загиблих мешканців Луганщини – учасників АТО (ООС).

Бібліотека співпрацює з проєктом «Книга пам’яті полеглих за Україну», збір інформації здійснюється з урахуванням даних, що містяться на сайті проєкту.

Протягом  2018–2019 років ЛОУНБ у співпраці  з бібліотеками області, краєзнавчими музеями та  громадськими організаціями збирає інформацію про загиблих в АТО (ООС) мешканців та уродженців Луганської області. Загалом на цей момент маємо дані про 104 особи (усі дані оприлюднені на сайті проєкту «Книга пам’яті полеглих за Україну»).

Дані про  25 осіб доповнені інформацією, що зібрана працівниками бібліотек Луганщини, про загиблих героїв через їхніх родичів, односельців, учителів, однокласників, друзів. Серед зібраних матеріалів – спогади, фотографії самих героїв та пам’ятних дошок у місцях навчання або мешкання, меморіалів на їхніх могилах, вірші, присвячені героям тощо.

У 2019 році краєзнавча розвідка триває, також проводимо роботу із зібрання літературних та художніх робіт мешканців Луганщини, присвячених подіям російсько-української війни.

Приймаємо будь-яку інформацію про загиблих бійців: спогади рідних та друзів, відео, аудіозаписи, фотографії тощо.

Запрошуємо долучитися публічні бібліотеки, громадські та волонтерські організації та всіх небайдужих мешканців області.

Якщо у вас є питання або ж ви вже готові поділитися відомостями, телефонуйте +380 95 226 44 58 чи пишіть на електронну пошту nathalie05sfex@gmail.com (Крестініна Наталія).

Проєктом передбачено випуск видання довідника «Закарбований Схід: книга-присвята мешканцям Луганщини, що загибли в боротьбі за суверенітет України».

IT Weekend Єдності

Серія активностей для молодих програмістів. Захід відбувся за підтримки європейської ініціативи Meet and Code, що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

Мета події – допомогти дітям створювати та представляти власні проєкти у Scratch, ознайомитися з основами дизайну мислення, працювати у команді, дослідити досвід відомих програмістів та розглянути професію програміста як професію майбутнього, долучитися до відзначення Тижня коду ЄС, який відбуватиметься протягом 6 – 21 жовтня 2018 року.

Детальніше за посиланням.

Code Club UA

Національний волонтерський проєкт, що популяризує програмування серед дітей і молоді. 2019 року на Луганщині в межах проєкту з’явилася мережа клубів програмування, яку координує Луганська ОУНБ. Тренери-волонтери – студенти, вчителі інформатики, IT-фахівці – вчать дітей створювати анімації, ігри, конструювати вебсайти, зокрема працювати зі Scratch, HTML, CSS, Python.

Детальніше про проєкт.

Міжнародний проєкт «Ми – українці. Я і ти»

Популяризує українську мову,  класичну та сучасну літературу,  історію України, її традицій та звичаї серед українців, що живуть за кордоном. Good library у межах проєкту проводить онлайн-тренінги з культури українського мовлення для учнів старших класів у Польщі. Тренери знайомлять дітей з українськими відповідниками до іншомовних слів, фразеологізмами, діалектизмами з різних регіонів України, сучасною українською поезією. Заняття проходять суто в ігровій формі.

http://bit.ly/2MOqLH0

Дослідницька артрезиденція «Аура міста»

Good library стала партнером проєкту, мета якого – дослідження ідентичності, переосмислення культурної спадщини та пошук нового образу міста Старобільська. 7 митців з різних регіонів України та 3 місцеві резиденти через свої творчі роботи розкрили культурний потенціал міста та поділилися досвідом з гостями своїх творчих заходів. Шляхом культурного мапування створено карту культурних ресурсів та надруковано дослідження культурного життя Старобільська. Розроблено новий візуальний стиль – айдентику Старобільська, який включає логотип, слоган, приклади використання. Проєкт Дослідницька АРТ-резиденція «Аура міста» реалізується ГО «Центр спільного розвитку «Дієва Громада» за підтримки Українського культурного фонду.

Проєкт «Розробки курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

За підтримкою IREX. Надаємо інформаційну та консультаційну підтримку всім представникам громад Луганщини з різних питань перебігу децентралізації не лише в регіоні, а й в Україні загалом. Такі виїзні зустрічі об’єднують навколо себе людей не лише з теоретичною метою, а й задля того, щоб посприяти участі громади в управлінні державою.

Всеукраїнська акція «Тиха вечірка в навушниках Good Silent Party»

Інклюзивний проєкт, ініційований Луганською ОУНБ «за» вільні, доступні громадські простори та рівні можливості для молоді.

Співорганізатори: публічний простір «Оціум 51. Бібліотека на Русанівці», соціально-культурний проєкт «БезМеж», Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації. Офіційний радіопартнер – мандрівне радіо Skovoroda.

Захід організовано за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру у співпраці з 13-ма партнерами за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Ключова позиція вечірки – інклюзивні місця, локації які об’єднують абсолютно всіх. До третьої радіовечірки приєдналося понад 30 міст, а до організації долучилися і бібліотекарі, і молодіжні ініціативи.

Деталі

Мультимедійний проєкт РоздІловІ

Поєднання поезії, музики, візуальних образів. Учасники: авторка Оля Михайлюк, письменник Сергій Жадан, музиканти Олексій Ворсоба та Томаш Сікора, відеоартист Сергій Пілявець.  Створення піарвідділом Луганської ОУНБ інформаційних матеріалів та візуальною продукції для підтримки мистецького проєкту.

Деталі

Мистецький проєкт BetOnArt

Команда митців з міста Старобільськ, об’єднані ідеєю перетворити сірі непримітні стіні містечка у концептуально важливий компонент культурно-освітнього життя Старобільська. Дизайнери та художники проєкту малюють ескізи літературних, історичних, суспільно-культурних образів, пов’язаних з містом, та переносять їх на обрані стіні. Так, команда за підтримки Good library вже намалювали на стінах поезії місцевих поетів – Сергія Жадана, Івана Світличного, Івана Савича, Анастасії Літашової, Лідії Флетчер, Федора Тарасенка. Працювали в команді з молодіжним проєктом Poltava-Poem. Створили мурали із зображенням Олександра Зілотті, Нестора Махна, Ільфа і Петрова та жабки-мандрівниці з твору Всеволода Гаршина.

Проєкт "Public Libraries as Active Citizens Hubs"

Cпільно з громадськими організаціями перетворюємо книгозбіріні в бібліотечні хаби — простори для подій та проведення зустрічей активних містян. Проєкт створений Biblioteca Nationala a Romaniei і підтримується Black Sea Trust for Regional Cooperation.