Проектна діяльність

Наша бібліотека намагається креативити повсякчасно і всюди. Лише за 2016 рік нам вдалося стати учасниками наступних проектів (глобальних і не дуже).

Культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну»:
наші бібліотекарі стали учасниками Воркшопу з проектного менеджменту та ефективних комунікацій,  а також тренінгу для регіональної команди фестивалю. Під час Фестивалю ми опікувалася майданчиком «Відкрита бібліотека»,  де містянам надавалася можливість узяти безкоштовно книгу за умови обміну на іншу або ж за окрему історію «Чому саме ця книга?». Влаштовувалася також зустріч із відомими українськими письменниками з метою обміну творчим досвідом. Таким чином, гості Фестивалю не тільки пізнали нові форми проведення освітньо-культурних заходів, але й стали учасниками справжнього інтерактивного простору. 


Проект «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» за підтримки Уряду Японії:
команда Good library разом з  іншими представниками громади міста Старобільськ  проходила програму МОМ, націлену на згуртування міської громади та прищеплення знань щодо написання проектів. Важливою складовою спільної діяльності було подолання розрізненості між внутрішньо переміщеними особами, людьми з обмеженими фізичними можливостями та містянами, які не входять до числа попередніх. Вихідний результат командної роботи – написання проекту, який підтримуватиме та задовольнятиме потреби всієї громади міста.


Проект «Замінимо мури відчиненими вікнами» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини:
наші бібліотекарі взяли участь у Фестивалі культурних та освітніх ініціатив (за проектом «Замінимо мури відкритими вікнами»), у межах якого  проводився конкурс кращих сценаріїв документальних історій про вплив неформальної освіти на особисте та професійне життя людини.  Серед кращих опинився фільм про Луганську обласну бібліотеку імені О. М. Горького, створений журналістами радіо «49`паралель». Разом із журналістами  бібліотекарі, отримавши запрошення від організаторів заходу, вирушили до Києва, щоб побачити прем’єрні покази фільмів, узяти участь у численних майстер-класах, дослідити досвід неформальної освіти в різних європейських країнах, долучитися до дискусій щодо неформальної освіти в Україні та, урешті-решт, здобути нових партнерів і друзів.


Проект із картування громад «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом:
Старобільська ініціативна група, у яку зокрема входять представники Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Горького, здобула перемогу в конкурсі з картування громад. Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується протягом 2016 – 2018 рр. Протягом року ініціативна група м. Старобільськ, яка складається з представників ГО «Центр спільного розвитку «Дієва Громада», Старобільської громадської організації «Воля» та нашої Луганської обласної бібліотеки, проходитиме спеціалізоване навчання та проведуть картування громади міста.

Ні, це ще не кінець : )  Куди ще ступила нога бібліотекаря!

Літертурно-музичний фестиваль «Дорога на Схід»:
ми допомагали організувати зустріч із С. Жаданом та Д. Лазуткіним. Фестиваль привіз також із собою книги для бібліотек східних регіонів від волонтерських організацій.

Передплати газету мешканцям АТО:
всеукраїнська акція УБА: команда бібліотекарів активно працювала над отриманням газет та організація їхньої доставки до «сірої зони прифронтових територій».

Фото-кросс «Весна в фокусі – 2016»:
нашій команді доручили організацію фотовиставки

«Жива бібліотека»:
команда долучилася до організації зустрічі з письменниками А. Кокотюхою та Л. Дерешем. У межах проекту бібліотеці подарували чималу кількість нових книг.

Проект ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», в рамках Донецької та Луганської областей (підконтрольних Уряду України):
и долучилися до виїзних тренінгів у складі ініціативної групи до м. Кремінна.

Участь у проекті «Агітпотяг “Труханівська Січ”»:
наші працівники вирушили в 15-денну подорож Західною Україною з метою презентація бібліотеки та обміну досвідом.

«Ми єдина родина»:
проект підвищення громадської активності за підтримки Ради Європи (спільно з ГО «Дієва громада» та ініціативною групою STB-team), у межах якого ми проводили майстер-клас з організації фестивалів для громади Троїцького району.

Гіперлокальні ком’юніті: Медіа Школа:
наш бібліотекар став учасником тренінгів Школи Медіа, де  отримав теоретичні та багато практичних навичок створення власних гіперлокальних медіа з нуля.