Регіональний тренінговий центр (РТЦ) – універсальний інформаційно-навчальний центр Good Library.

Його мета – надавати безкоштовні освітні послуги за різними напрямками та пропагувати неформальну освіту серед населення Луганської області, а ще організовувати безперервну бібліотечну освіту для фахівців.

Перемотаємо плівку. Усе почалося у 2013 році. Тоді програма «Бібліоміст» підтримала роботу Регіонального тренінгового центру в Луганську. Проводилися тренінги з основ комп’ютерної грамотності, надавалася кваліфікована підтримка працівникам інших бібліотек області. Зараз Центр у Старобільську, і його роботу поновлено.

Напрямки тренінгів:

  • «Мовознавчі ласощі»: культура українського мовлення. Оскільки жителі області зазнають значного впливу російської мови, то більшість послуговується саме російською або ж суржикізованою мовою. Боротьба з цією типовою для всього регіону проблемою – і є найголовнішим напрямком роботи тренерів під час навчання. Тренери працюють з учасниками за такими темами: «Ні!» суржику», «Наголошуй правильно», «Цінні вказівки правопису», «Фразеологізми, що смакують», «Родзинки» частин мови», «Шалені диктанти», «Майстри аудіювання», «Говоріння від душі» тощо. Заняття спрямовані  на вдосконалення практичних навичок української літературної мови за допомогою авторських інтерактивних вправ від тренерів інформаційного центру.
  • «Вжух – і ти SMM-щик!»: SMM-менеджмент. Учасникам пропонується комплекс навчальних заходів із використання та керування процесами в межах соціальної платформи задля якісної промоції організацій, бізнесу тощо. Теоретичний матеріал охоплює такі теми, як визначення цільової аудиторії, дослідження її потреб та поведінки, проведення аналізу сторінок у Facebook, каналів у Telegram, що мають відповідати меті просування товару/послуги, розробці загальної стратегії присутності компанії в соціальній мережі.
  • «Стоп, фейк!»: інформаційна безпека та медіаграмотність. Найдискусійніший напрямок роботи РТЦ. Зачіпаються проблеми кібербезпеки, інформаційної агресії, виявлення та критичне осмислення фейків по ТБ, в Інтернеті, уникнення маніпулювання свідомістю. Обговорюються такі теми, як: «Що таке інформаційна агресія?»; «Як уникнути маніпулювання свідомістю?»; «Фальсифікація в Інтернеті»; «Кібербезпека на роботі й удома».
  • «Дизайн і крапка». Організація навчальних курсів з основ дизайну, що мають за мету виявити та проаналізувати найтиповіші помилки у створенні найпоширенішої інформаційної інтернет-продукції. Учасникам надається можливість не лише вивчати основи візуального оформлення, але й створювати власні проєкти, поступово формулюючи їхню мету та завдання. 
  • «Екологія Маленького принца» та «Чи пробачить нам планета?»: еконавчання, що передбачає роботу з дітьми та підлітками в окремих групах. Розробляють місії з порятунку довкілля під проводом Маленького принца. Основна тема тренінгів – сортування побутових відходів та переробка вторинної сировини. «Чи пробачить нам планета?»  –  такою назвою об’єднаний інший комплекс занять для дітей старших класів. Тренери спілкуються з учнями про найглобальніші екологічні проблеми світу.
  • Децентралізація – напрямок роботи РТЦ, що є частиною проєкту «Розробки курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) за підтримкою IREX. Учасники тренінгу можуть проконсультуватися з різних питань перебігу децентралізації не лише в регіоні, а й в Україні загалом. Заняття об’єднують навколо себе людей не лише з теоретичною метою, а й задля того, щоб посприяти участі громади в управлінні державою.
  • «Класифікація документів за УДК»: актуальність, історія, основні етапи розвитку та структура таблиць УДК, а також методика і принцип класифікації і особливості систематизації документів за таблицями УДК. Складно? Бо то для бібліотекарів. Ласкаво просимо.

Що об’єднує всі напрямки? Виключно авторська методика та перевірені джерела інформації.

Наш принцип роботи. Працюємо за принципами чотирьох «К», де першочерговість надається критичному мисленню, командній роботі, комунікації та креативності у розв’язанні проблем. Центр працює у мобільному режимі: більшість тренінгів працівники проводять за межами бібліотеки, швидко реагуючи на запити жителів області.

Форми роботи – онлайн/офлайн.

Кількість учасників. Працюємо з групами від 5 до 15 осіб.

Тренери:

Світлана Моісєєва – фахівчиня з інформаційної безпеки та медіаграмотності.  Тел.: +38 050 423 09 30.

Денис Черв’як – фахівець із SMM-менеджменту. Тел.: +38  066 069 35 39.

Олександр Букреєв –  дизайнер. E-mail: foontik133@gmail.com

Юлія Дубова – викладачка української мови і літератури. Тел.: +38 066 818 70 43.

Анастасія Літашова – викладачка української мови і літератури. Тел.: +38 066 459 54 54.

Ольга Букреєва – методистка, тренерка з авторського права. Тел.: +38 099 946 44 07.

Катерина Сидорова – фахівчиня з УДК, завідувачка відділу організації бібліотечних фондів ЛОУНБ. Тел.: +38 050 700 04 72.

Ольга Бориславська – фахівчиня, консультантка із децентралізації. Тел.: +38 050 670 42 68.

Як стати учасником тренінгів:

  1. Зателефонувати за вказаними номерами до тренерів або ж на корпоративний номер бібліотеки – +38 050 775-79-36.
  2. Написати нам на електронну пошту: gorkylib@gmail.com
  3. Прийти до бібліотеки та зареєструватися на участь: площа Базарна, 32-А.

Ми працюємо для всіх і з усіма!