Робота регіонального тренінгового центру

Луганський регіональний тренінговий центр створено в межах програми «Бібліоміст»  за сприянням фонду Біла та  Мелінди Гейтс, організації IREX та Української бібліотечної асоціації.

Мета РТЦ – розвиток регіональної бібліотечної інфраструктури, організація безперервної бібліотечної освіти для бібліотечних фахівців регіону, організація безкоштовної освіти для мешканців регіону.

Основне завдання тренінгового центру – підготувати бібліотечних фахівців, спроможних надавати якісні сучасні бібліотечні послуги населенню.

У тренінговому центрі проводяться тренінги з новітніх інформаційних технологій, сучасних тенденцій у бібліотечній справі для бібліотекарів районних, міських та сільських бібліотек.
Крім навчання бібліотечних працівників Тренінговий центр проводить тренінги для різних груп користувачів у співпраці з державними установами та громадськими організаціями з урахуванням їхніх інформаційних потреб та специфіки місцевої громади. Тренінги спрямовані на розвиток активності громадян, отримання сучасних знань та навичок роботи з інформаційними технологіями, подолання цифрової нерівності в суспільстві. Ми навчаємо майже всі прошарки населення абсолютно безкоштовно.

Луганський РТЦ було відкрито в 2010 році на базі Луганської ОУНБ ім. Горького. За грантом від Фонду Біла і  Мелінди Гейтс бібліотека отримала 10 комп’ютерів із програмним забезпеченням, мультимедійний проектор, принтер, сканер та мережеве обладнання. Незважаючи на те, що вся матеріально-технічна база центру залишалась на окупованій території в місті Луганськ, фахівці бібліотеки відновили тренінгову роботу на новому місці розташування бібліотеки. Відновлено навчальні програми, обладнані місця для слухачів навчальних курсів, організовано навчання в дистанційному режимі, можливе навчання в мобільному режимі для людей з особливими потребами.
Бібліотечні фахівці регіону та мешканці області можуть пройти будь-який із заявлених навчальних курсів.

Також можливо проведення окремих тематичних тренінгів за заявленою тематикою.

Теми навчальних курсів:

Теми спеціальних тренінгів:

  • «Електронна книга в бібліотеці як нова послуга»
  • «Время  безудержной болтовни  по  делу  и  не  очень:  как  библиотеке не застрять в прошлом»


ЗАПРОШУЄМО СКОРИСТАТИСЯ МОЖЛИВІСТІЮ ОТРИМАТИ ЗНАННЯ ІЗ СУЧАСНОЇ РОБОТИ БІБЛІОТЕК ТА НАВИЧКИ ВИКОРИСТАННЯ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

Запис на курси здійснюється за телефоном: 050 7757936 або за електронноюадесою gorkylib@gmail.com (у темі листа вказуйте «запис на тренінг»)
Заняття розпочинаються в залежності від набору груп.

Тренери РТЦ:
Моісєєва Світлана Анатоліївна, заступник директора ЛОУНБ ім. О.М.Горького, член Президії УБА.
Букреєв Олександр, бібліотекар ЛОУНБ ім. Горького, координатор проекту «Мережа центрів європейської інформації
Черв'як Денис,  бібліотекар ЛОУНБ ім. Горького, PR-офіс бібліотеки
Юник Анастасія, бібліотекар ЛОУНБ ім. Горького, PR-офіс бібліотеки
Дубова Юлія, бібліотекар ЛОУНБ ім. Горького, PR-офіс бібліотеки
Сидорова Катерина, старший бібліотекар з фондів ЛОУНБ ім. Горького
Крестиніна Наталія, методист ЛОУНБ ім. Горького.