Бібліотеки Луганщини в умовах карантину

16.06.2020


Криза, спричинена пандемією COVID-19, не могла не позначитися на роботі публічних бібліотек регіону. Це була неочікувана форс-мажорна ситуація, але загалом, такий іспит наші бібліотекарі витримали. На початку карантину бібліотеки здебільшого поринули в так звану внутрішню роботу: навели лад у фондах і на своїх просторах, «підтягли» списання і закінчили облік та інвентаризацію книжкових колекцій. Але криза затягнулася, і незвична ситуація підштовхнула більшість бібліотекарів області шукати нові форми роботи, нові можливості комунікації з користувачами, звернути увагу на важливість власної присутності в Інтернет-просторі.

«Луганщина моя»: новий бренд області

03.06.2020


Імідж, бренд і репутація території країни/області/міста зараз є важливою ресурсною частиною економіки. Саме так можна просувати загальнодержавні та регіональні проєкти для налагодження партнерства та нарощення конкурентоспроможності, зберігати кількість підприємств регіону, збільшувати число робочих місць, залучати нових жителів і туристів, поліпшувати добробут громади загалом.

Бібліотеки Луганщини в цифрах і фактах за 2019 рік

21.02.2020


Якби не було статистики, ми навіть і не підозрювали б про те, як же гарно ми працюємо wink Мережа бібліотек… майже збережена! Станом на 1.01.2020 до послуг мешканців Луганської області 297 бібліотек сфери управління Мінкультури. Динаміка зростання кількості обслужених користувачів бібліотеками області впродовж 2017-2019 років виглядає наступним чином: від 238 400 осіб–244 000 до осіб – 242 300 осіб.

Моніторинг діяльності КЗ «Публічна бібліотека Білокуракинської СТГ»

01.08.2019


25 липня методисти Луганської ОУНБ відвідали Білокуракинщину. За результатами перевірки склали аналітичну довідку про роботу пубілічної бібліотеки. Наразі у  складі комунального закладу «Публічна бібліотека Білокуракинської СТГ» 17  бібліотек, а саме: Білокуракинська центральна бібліотека та 16  відокремлених структурних підрозділів-філії, з бібліотек-філій не працюють 3. Щорічно комунальний заклад обслуговує 7456 користувачів,  тобто  59% населення (усього мешканців ОТГ – 12570).

Думки вголос, або Дещо про сільські бібліотеки Марківської ЦБС

11.07.2019


Життя стрімко летить вперед, суспільство змінюється, нові технології заполоняють Всесвіт, змінюються люди та їх потреби. Наче недавно бібліотеки були лише книгозбірнями, а сьогодні це розвинені установи, не схожі одна на одну, з пакетом різноманітних послуг для користувача. Бібліотекарі, з притаманним їм ентузіазмом та креативністю, намагаються змінювати і трансформувати свої заклади, щоб не відставати від часу та бути потрібними громаді.  Що ж ми маємо на сьогоднішній день у нашій невеличкій бібліотечній системі?

Моніторинг діяльності Міловської ЦБС

02.07.2019


13 червня методична служба Луганської ОУНБ провела моніторинг діяльності Міловської ЦБС. Як підсумок - складена Аналітична довідка діяльності Міловської централізованої бібліотечної системи з реалізації Стратегії розвитку бібліотечної справи України до 2025 р. У складі Міловської ЦБС – Центральна районна бібліотека та 14 бібліотек-філій, які працюють, 1 бібліотека-філія (Шелестівська сільська бібліотека-філія) не діє за наказом №11 від 15.09.2017 р. дирекції Міловської ЦБС.

Результати моніторингу читання

11.06.2019


Протягом травня 2019 року Відділ обслуговування Good library проводив моніторинг серед читачів. Опитано 88 охочих, часто з подальшою консультацією, бесідою. Мета моніторингу – виявити вподобання читачів щодо певних послуг бібліотеки, різновидів літератури та масових заходів.

День українського добровольця відзначили бібліотеки Луганської області

07.04.2018


З 2016 року 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Свято покликане вшанувати захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. З нагоди відзначення Дня українського добровольця бібліотеки Луганщини провели низку різноманітних заходів. Мета кожної культурно-просвітницької події – подальше зміцнення патріотичного духу молоді, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, популяризація подвигу захисників України та  піднесення престижу військової служби в країні. 
 

Огляд сайтів публічних бібліотек Луганської області

11.03.2018


Бувають завдання, вирішення яких вимагає від людини надзвичайного напруження волі та самопожертви. Завдання, що несуть у собі труднощі гуманітарного спрямування. Багато письменників, розмірковуючи про свою творчість, іноді висловлюють думку, що немає для людини, яка пише, нічого страшнішого і моторнішого (але заразом і привабливого), ніж порожній білий аркуш.

Чи треба книзі писати епітафію: соціологічне опитування ЛОУНБ імені М. Горького

23.01.2018


В останні роки значно виріс інтерес науковців, бібліотекарів та видавців до читання в нашій країні. Такий процес викликаний насамперед зниженням інтересу до книги. Нас передусім цікавлять дослідження української читацької аудиторії, таким чином, отримані результати допоможуть дослідити смаки сучасних читачів для подальшого формування фонду Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Горького.

Нова модель обласної (регіональної) бібліотеки

09.11.2017


В умовах реформи децентралізації змінюється парадигма надання бібліотечних послуг населенню. Дістає змін і методичне обслуговування. Процес децентралізації ймовірно породить новий різновид бібліотек – публічна бібліотека ОТГ. Центральні районні бібліотеки можуть бути трансформовані в публічні бібліотеки ОТГ, що може вплинути на якість методичної роботи на окремих територіях. У цих умовах важливо не втратити той потенціал методичного керівництва галуззю (зокрема мережею публічних бібліотек). На перехідний період доцільно поширити в бібліотеці регіонального (обласного) рівня саме функції методичної роботи, яка б охоплювала бібліотеки різних рівнів, і у разі виникнення проблем із підпорядкуванням районним бібліотекам, вона б могла перетягти на себе методичний супровід бібліотек та забезпечити державну звітність, аналіз ситуації із бібліотечними закладами регіону.

Формування іміджу бібліотеки у соціальних мережах

20.09.2017


Імідж у широкому значенні – це громадська думка, уявлення про когось, щось; репутація, образ. Для бібліотеки він становить ключову позицію. Наразі в бурхливому IT-середовищі, що безпосередньо пов'язане із використанням різних  соціальних мереж, імідж бібліотеки виходить на перший план і має на меті позитивне позиціонування книжкової установи в Інтернеті. На допомогу бібліотекарю  приходять соціальні мережі широкого кола користування, серед яких лідируючу позицію займає Facebook. Тому, команда Луганської ОУНБ імені М. Горького взяла за основу просування організації у цій мережі з більш ніж мільярдним числом користувачів.

Бібліотечний моніторинг ЗМІ як складова комунікаційної політики ОУНБ

10.05.2017


Сучасна бібліотека нині перебуває у безперервному інформаційному полі.  У свою чергу це породжує конкуренцію на ринку надання бібліотечних послуг. Тому, залучення користувачів стає стратегічно важливим для книгозбірні. Бібліотека діє у маркетинговій системі, у якій головна мета – позиціонувати себе як якісне джерело культурно-освітніх можливостей. У таких умовах постає необхідність моніторингу ЗМІ та Інтернет-ресурсів, які можуть стати «рятувальним колом» для бібліотекаря у просуванні бібліотечних послуг.

Роль бібліотек Луганщини у відновленні історичної пам’яті

24.04.2017


Останнім часом питання історичної національної пам’яті стало важливою складовою бібліотечної роботи. І це не дивно, адже Україна, як і більшість країн пострадянського простору, переживає складний процес пошуку національної ідентичності, формування національної свідомості українського народу. А основним чинником формування національної свідомості та національної ідентичності є саме історична пам’ять. Саме завдяки спільному минулому, перемогам і поразкам попередників, спільним героям, місцям пам’яті тощо сучасні покоління відтворюють власний історичний досвід, і таким чином нація усвідомлює свою сутність, духовність.

Бібліотеки Луганщини в цифрах і фактах (2016 рік)

14.02.2017


У 2016 году публічні бібліотеки регіону продовжували надавати громадам сучасні сервіси, впроваджувати інноваційні форми роботи та підтримувати соціальні й культурні ініціативи. На контрольованій державою території повноцінно функціонують 300 публічних бібліотек системи Міністерства культури, з них –  270, що об’єднано в 13 централізованих бібліотечних систем, та 29 бібліотек діють в умовах децентралізації. Головна бібліотека регіону Луганська ОУНБ ім. Горького переміщена на контрольовану державою територію області та діє в м. Старобільськ.  

Публічні бібліотеки Луганського регіону в цифрах та фактах (2015 рік)

14.02.2017


В наслідок воєнного конфлікту на території  Луганської області, частина бібліотек регіону залишається на окупованій території та не має можливості працювати за законодавством України. На контрольованій державою території залишились 310 з 569 публічних бібліотек системи Міністерства культури. Наприкінці 2015 року була переміщена у місто Старобільськ та відновлює свою роботу головна бібліотека регіону – Луганська ОУНБ ім. О. М. Горького.

Про виконання регіональної програми

14.02.2017


У 2016 році Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. М. Горького плідно працювала над виконанням «Регіональної програми розвитку української мови, культури та національної свідомості громадян України на території Луганської області на 2016-2018 роки».

Показано 17 из 17