День українського добровольця відзначили бібліотеки Луганської області

07.04.2018


З 2016 року 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Свято покликане вшанувати захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. З нагоди відзначення Дня українського добровольця бібліотеки Луганщини провели низку різноманітних заходів. Мета кожної культурно-просвітницької події – подальше зміцнення патріотичного духу молоді, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, популяризація подвигу захисників України та  піднесення престижу військової служби в країні. 
 

Огляд сайтів публічних бібліотек Луганської області

11.03.2018


Бувають завдання, вирішення яких вимагає від людини надзвичайного напруження волі та самопожертви. Завдання, що несуть у собі труднощі гуманітарного спрямування. Багато письменників, розмірковуючи про свою творчість, іноді висловлюють думку, що немає для людини, яка пише, нічого страшнішого і моторнішого (але заразом і привабливого), ніж порожній білий аркуш.

Чи треба книзі писати епітафію: соціологічне опитування ЛОУНБ імені М. Горького

23.01.2018


В останні роки значно виріс інтерес науковців, бібліотекарів та видавців до читання в нашій країні. Такий процес викликаний насамперед зниженням інтересу до книги. Нас передусім цікавлять дослідження української читацької аудиторії, таким чином, отримані результати допоможуть дослідити смаки сучасних читачів для подальшого формування фонду Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Горького.

Нова модель обласної (регіональної) бібліотеки

09.11.2017


В умовах реформи децентралізації змінюється парадигма надання бібліотечних послуг населенню. Дістає змін і методичне обслуговування. Процес децентралізації ймовірно породить новий різновид бібліотек – публічна бібліотека ОТГ. Центральні районні бібліотеки можуть бути трансформовані в публічні бібліотеки ОТГ, що може вплинути на якість методичної роботи на окремих територіях. У цих умовах важливо не втратити той потенціал методичного керівництва галуззю (зокрема мережею публічних бібліотек). На перехідний період доцільно поширити в бібліотеці регіонального (обласного) рівня саме функції методичної роботи, яка б охоплювала бібліотеки різних рівнів, і у разі виникнення проблем із підпорядкуванням районним бібліотекам, вона б могла перетягти на себе методичний супровід бібліотек та забезпечити державну звітність, аналіз ситуації із бібліотечними закладами регіону.

Формування іміджу бібліотеки у соціальних мережах

20.09.2017


Імідж у широкому значенні – це громадська думка, уявлення про когось, щось; репутація, образ. Для бібліотеки він становить ключову позицію. Наразі в бурхливому IT-середовищі, що безпосередньо пов'язане із використанням різних  соціальних мереж, імідж бібліотеки виходить на перший план і має на меті позитивне позиціонування книжкової установи в Інтернеті. На допомогу бібліотекарю  приходять соціальні мережі широкого кола користування, серед яких лідируючу позицію займає Facebook. Тому, команда Луганської ОУНБ імені М. Горького взяла за основу просування організації у цій мережі з більш ніж мільярдним числом користувачів.

Бібліотечний моніторинг ЗМІ як складова комунікаційної політики ОУНБ

10.05.2017


Сучасна бібліотека нині перебуває у безперервному інформаційному полі.  У свою чергу це породжує конкуренцію на ринку надання бібліотечних послуг. Тому, залучення користувачів стає стратегічно важливим для книгозбірні. Бібліотека діє у маркетинговій системі, у якій головна мета – позиціонувати себе як якісне джерело культурно-освітніх можливостей. У таких умовах постає необхідність моніторингу ЗМІ та Інтернет-ресурсів, які можуть стати «рятувальним колом» для бібліотекаря у просуванні бібліотечних послуг.

Роль бібліотек Луганщини у відновленні історичної пам’яті

24.04.2017


Останнім часом питання історичної національної пам’яті стало важливою складовою бібліотечної роботи. І це не дивно, адже Україна, як і більшість країн пострадянського простору, переживає складний процес пошуку національної ідентичності, формування національної свідомості українського народу. А основним чинником формування національної свідомості та національної ідентичності є саме історична пам’ять. Саме завдяки спільному минулому, перемогам і поразкам попередників, спільним героям, місцям пам’яті тощо сучасні покоління відтворюють власний історичний досвід, і таким чином нація усвідомлює свою сутність, духовність.

Бібліотеки Луганщини в цифрах і фактах (2016 рік)

14.02.2017


У 2016 году публічні бібліотеки регіону продовжували надавати громадам сучасні сервіси, впроваджувати інноваційні форми роботи та підтримувати соціальні й культурні ініціативи. На контрольованій державою території повноцінно функціонують 300 публічних бібліотек системи Міністерства культури, з них –  270, що об’єднано в 13 централізованих бібліотечних систем, та 29 бібліотек діють в умовах децентралізації. Головна бібліотека регіону Луганська ОУНБ ім. Горького переміщена на контрольовану державою територію області та діє в м. Старобільськ.  

Публічні бібліотеки Луганського регіону в цифрах та фактах (2015 рік)

14.02.2017


В наслідок воєнного конфлікту на території  Луганської області, частина бібліотек регіону залишається на окупованій території та не має можливості працювати за законодавством України. На контрольованій державою території залишились 310 з 569 публічних бібліотек системи Міністерства культури. Наприкінці 2015 року була переміщена у місто Старобільськ та відновлює свою роботу головна бібліотека регіону – Луганська ОУНБ ім. О. М. Горького.

Про виконання регіональної програми

14.02.2017


У 2016 році Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. М. Горького плідно працювала над виконанням «Регіональної програми розвитку української мови, культури та національної свідомості громадян України на території Луганської області на 2016-2018 роки».

Показано 10 из 10