Загальна інформація про Луганське обласне відділення УБА

Громадська організація «Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації» (ГО «ЛОВ УБА», зареєстрована - 27 липня 2010 року), представляє собою професійний союз бібліотекарів Луганщини і є регіональним представництвом Всеукраїнського об'єднання  Українська Бібліотечна Асоціація (УБА  http://ula.org.ua/). Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації об'єднує професійно пов'язаних із бібліотекою, бібліографічною та інформаційною діяльністю членів громади Луганської області, а також тих, хто зацікавлений у розвитку бібліотек на Луганщині.

Місія УБА - всебічний розвиток бібліотечної справи і забезпечення реалізації права користувачів бібліотечних послуг на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування, а також захист соціальних та інших общин інтересів членів УБА

Мета Луганського регіонального відділення УБА - сприяти розвитку єдиного інформаційно-бібліотечного простору регіону, корпоративних зв'язків між бібліотеками, позиціонувати публічні бібліотеки, як центри вільного доступу населення до інформації, підвищувати авторитет бібліотечної професії серед громади, лобіювати інтереси бібліотекарів і користувачів на різних рівнях.

В умовах збройного конфлікту, що відбувається на території регіону, та в умовах інформаційної війни, Луганське обласне відділення УБА позиціонує себе як громадська організація, що гарантує надання бібліотеками об’єктивної та правдивої інформації мешканцям регіону, стоїть на принципах збереження цілісності держави.

Члени регіонального відділення беруть активну участь у розвитку бібліотечного громадського руху в Україні та Луганській області, є учасниками Міжнародних бібліотечних форумів, конференцій, навчальних програм. Через засоби масової інформації поширюють інноваційний досвід бібліотек Луганщини, виступають ініціаторами і учасниками Всеукраїнських та регіональних акцій, спрямованих на підвищення іміджу бібліотек серед громади.

В 2016 році луганські бібліотечні працівники приймали участь у багатьох програмах та ініціативах Української бібліотечної асоціації, зокрема:
 

- «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»
- "Містки громадської активності": проект з картування громад
- Акція "Передплати газету мешканцям зони АТО"
- Участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях

Конкурси ЛОВ УБА

«Facebook ефект: життя чи виживання»

З 15 травня по 15 вересня  2018 року оголошено Конкурс на кращу FB-сторінку бібліотеки: «Facebook ефект: життя чи виживання». До участі у конкурсі  запрошуються бібліотеки Луганської області  незалежно від підпорядкування.

Мета конкурсу – сприяння розвитку офіційних Інтернет-представництв публічних бібліотек в мережах FB.

За умовами конкурсу бібліотека подає заявку на оцінку власної сторінки  у FB. Перевага у конкурсі буде надана ресурсам, які відповідатимуть наступним критеріям:

 • оформлення обкладинки на FB сторінці;
 • відповідність тематиці роботи бібліотеки;
 • актуальність оновлення інформації;
 • оформлення постів;
 • заповнення сторінки;
 • якість поданого матеріалу;
 • активність на сторінці;
 • кількість залучених до перегляду користувачів.

До участі у конкурсі  допускаються ресурси, як ті, що були створені раніше, так і новостворені.

Участь у конкурсі беруть саме сторінки бібліотек, а не особисті акаунти чи групи.

Для участі у конкурсі необхідно подати анкету в електронному вигляді за посиланням https://goo.gl/hPZYpk

Термін подання проектних заявок: до 31 травня 2018 року.

Оголошення результатів Конкурсу відбудеться до 31 вересня 2018 р.

Переможця Конкурсу буде визначено шляхом голосування членів журі.

Переможець Конкурсу нагороджуватиметься спеціальною відзнакою ЛОВ УБА. Представнику бібліотеки-переможця буде надана фінансова підтримка для участі у щорічній Всеукраїнській звітній Конференції УБА 2018 року.

Для забезпечення підготовки, проведення Конкурсу та нагородження переможця в установленому порядку можуть залучатися благодійні внески, спонсорська допомога та інші, не заборонені законодавством України способи.

Підведено підсумки конкурсу «Facebook ефект: життя чи виживання»

На Конкурс подали 15 заявок, 13 з них відповідали умовам Конкурсу, 3 - ні (були надані посилання на особисті профілі бібліотекарів, а не на публічні сторінки бібліотеки), тому вони не розглядалися.

Журі Конкурсу не визначило переможця. Але ЛОУНБ та Луганське обласне відділення УБА висловлюють подяку всім фахівцям, які взяли участь у Конкурсі.

Аналіз усіх «плюсів» та «мінусів» та надання порад щодо створення та ведення сторінки у Facebook проведемо на Другому семінарі Обласної школи для бібліотекарів Інтернет-центрів БіблінетTechnology, який відбудеться у жовтні 2018 р.

 

«Бібліотекар NEXT: нульовий відлік»

Шановні бібліотекарі області віком до 35 років та стажем бібліотечної роботи до 5 років!

З 15 травня 2017 року для вас стартує конкурс проектів на кращу молодіжну громадську ініціативу - спільну діяльність бібліотеки та членів громади, спрямовану змінити свідомість громадян та знаходження нових форм  роботи вашої бібліотеки: «Бібліотекар NEXT: нульовий відлік».

Ініціатива (почало, почин) вказує на наявність у об'єкта здатності до самостійної дії, що змінює власний стан, всупереч природній інерції. Це також внутрішнє спонукання до нових форм діяльності, підприємливість. Приклади реалізованих громадських ініціатив дивіться за посиланнями: http://ngonetwork.org.ua/  http://gromada.vmr.gov.ua   https://gb.city.cv.ua/.

Метою даного конкурсу є сприяння позитивному іміджу бібліотеки та професії бібліотекаря серед мешканців місцевих громад, підтримка молодіжних ініціатив.

Конкурс передбачає розробку бібліотекарем креативної громадської ініціативи із залученням молоді вашого населеного пункту, направленої на сприяння реалізації 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР), затверджених ООН та до яких в 2016 році приєдналася Україна.

Громадська ініціатива не обов’язково повинна мати глобальний характер. Запропонована ініціатива може стосуватися невеличкого, але вкрай необхідного аспекту життя для вашої громади.

Термін подання проектних заявок: до 1 липня 2017 року. Опис ініціативи подається в електронному вигляді за посиланням: https://goo.gl/YoGgkX

Звіти подаються до 15 вересня 2017 року gorkylib@gmail.com

Оголошення результатів конкурсу відбудеться до 30 вересня 2017 р.

Ініціатива та історія успіху переможця конкурсу буде розміщена на платформі: «Цілі сталого розвитку в Україні».

Переможець конкурсу отримає фінансову підтримку від ГО «ЛОВ УБА» для участі у щорічний звітній Конференції УБА 2017 року.

Контактна особа: Фатєєва Ірина, тел. 0958072654

Положення про конкурс: Завантажити

Увага! Підведено підсумки першого етапу конкурсу

Оргкомітет отримав 8 заявок від:
Гура Наталії Миколаївни (Бібліотека-філія №8 Лисичанської ЦБС)
Метасьової Світлани Миколаївни (КЗ «Новопсковська ЦБС», Кам’янська бібліотека-філія)
Канзюба Дар’ї Олександрівни (КУ «Кремінська РЦБС»)
Кучерява Яни Анатоліївни (Бібліотека-філія №2, Сватівська ЦБС)
Волошиної Катерини Сергіївни (Бібліотека-філія №3 Лисичанської ЦБС)
Савченко Дарини Володимирівни (Кремінська районна бібліотека для дітей)
Кабанцової Катерини Сергіївни (Привільська бібліотека-філія Троїцької ЦБС)
Бондар Світлани Петрівни (Бібліотека-філія №2 Рубіжанської ЦБС)

Журі вирішило надати фінансову підтримку ініціативі  «Be healthy, wealthy and wise» Волошиної Катерини Сергіївни. 
Вітаємо Катерину, але це ще не перемога! Долучайтесь до 2-го етапу Конкурсу та ставайте переможцем!

Увага! Підведено підсумки другого етапу обласних конкурсів від ЛОВ УБА!

У Конкурсі проектів на кращу бібліотечну молодіжну ініціативу:«Бібліотекар NEXT: нульовий відлік» переможцем стала Савченко Дарина Володимирівна, бібліотекар центральної районної бібліотеки для дітей КУ «Кремінська РЦБС» з проектом «Міський пляж – комфортне місце відпочинку»!

Дарина нагороджується Дипломом переможця Конкурсу та спеціальною відзнакою Луганського обласного відділення УБА. Так Дарина отримає фінансову підтримку від ЛОВ УБА щодо участі у щорічній звітній конференції УБА, яка буде проходили у листопаді 2017 р. в м.Києві.

Історію успіху проекту  Дарини дивись за посиланням.

Вітаємо Дарину з перемогою!

 

«Бібліотеки-сестри: взаємодія бібліотек сусідніх територій»

Метою даного конкурсу є підвищення привабливості регіонів. Конкурс передбачає розробку спільного проекту, спрямованого на розвиток території у співпраці з органами місцевого самоврядування, іншими закладами культури, громадськими активістами тощо. Бібліотеки (2 або більше бібліотек) розробляють спільний проект, спрямований на формування бренду місцевості (міста, села, природного компоненту, географічної назви тощо) з метою підвищення привабливості території, розвитку туризму та його подальшої реалізації. Заявка може бути подана від сільських бібліотек одного району, сусідніх районів або від центральних районних бібліотек сусідніх районів.

Приклади  подібних проектів дивіться за посиланнями:

http://www.mled.org.ua/ukr/information/latest-news/721-rozdillya-demoproject-start-march2013

http://inspired.com.ua/ideas/50-ideas-for-cities/

http://zakarpattya.net.ua/News/35189-Richanska-hunia---brend-shcho-hriie-i-tilo-i-dushu

http://vsviti.com.ua/ukraine/28131

http://bobrytsya.kiev.ua/narod-dzherelo-vladi

http://myshkinmr.ru/rus/tur-deyatelnost/sity/

http://www.illinoisamishcountry.com/   

http://cheline.com.ua/news/society/nizhintsi-obiratimut-brend-mista-foto-56505

Заявка подається в електронному вигляді (форма заявки за посиланням) на електронну адресу ЛОУНБ (gorkylib@gmail.com). Термін подання проектних заявок  до 15 вересня 2017 року.

Перевага буде надана проектним заявками, які залучають якомога більшу кількість партнерів.

Оголошення результатів Конкурсу та нагородження переможців відбудеться до 30 вересня 2017 року.

Також, найкращий проект буде прийнято ГО «Луганське обласне відділення УБА» до включення у одну із донорських програм для подальшого залучення інвесторів для реалізації даного проекту.

Положення про конкурс: Завантажити

Підведено підсумки конкурсу «Бібліотеки-сестри: взаємодія бібліотек сусідніх територій»

На Конкурс  проектів «Бібліотеки-сестри: взаємодія бібліотек сусідніх територій» було надано 3 заявки від Новоастраханської бібліотеки-філії №2 КУ «Кремінська РЦБС», Нижньодуванської бібліотека-філія №30 КЗ «Сватівська РЦБС» та  КЗ «Лисичанська ЦБС».

Журі Конкурсу не визначило переможця. Але ЛОУНБ та Луганське обласне відділення УБА висловлюють подяку всім фахівцям, які прийняли участь у Конкурсі та нагороджують Дипломами учасників Конкурсу і запрошують їх  на спеціальний тренінг з проектного менеджменту, що відбудеться в Регіональному тренінговому центрі ЛОУНБ.

Регіональні проекти та ініціативи ЛОВ УБА

PR-офіс сучасних бібліотек

Проект, націлений на просування успішного досвіду роботи публічних бібліотек регіону. В центрі увазі – найбільш успішні всеукраїнські проекти, запроваджені УБА, до яких залучалися бібліотеки Луганської області. Основна мета – надати фахівцям-бібліотекарям регіону дієву допомогу в реалізації  таких саме або подібних проектів в своїх громадах. Перший проект – низка семінарів-тренінгів «PR-офіс сучасних бібліотек». Просувати свій досвід роботи розпочинають бібліотечні фахівці  Новопсковської ЦБС.

Історія успіху:
Спираючись на досвід бібліотек України, а особливо досвід Хмельницької ЦБС та з метою розширення контактів із друкованими місцевими та регіональними виданнями в 2015 році працівниками Новопсковської  ЦБС було створено Новопсковський PR-офіс сучасних бібліотек. За рік наполегливої праці бібліотекарям вдалось налагодити тісні взаємовідношення з місцевими органами влади не лише в районному центрі, а і в селах Новопсковщини. Публічним бібліотекам-філіям вдалось значно підняти рівень довіри серед місцевих мешканців таких населених пунктів, як  Новопсков, Осинове, Білолуцьк, Булавинівка  та ін. На початку 2016 року депутати Новопсковської районної ради виступили з ініціативою та знайшли кошти в районному бюджеті для підвищення заробітної платні сільським бібліотекарям найбільш активних бібліотек-філій  Новопсковської  ЦБС, які приймали участь у проекті.

Очікувані результати:
Перенести успішний досвід побудови тісної співпраці публічних бібліотек всіх рівнів на всю територію регіону. Надати бібліотекарям практичні навички успішної комунікації з представниками влади та місцевими ЗМІ через тренінги, інтерактивні завдання, он-лайн сеанси, тощо. Підняти авторитет бібліотек в місцевих громадах для запоруки підтримки в умовах децентралізації.

Пілотний проект "Актуалізація бібліотечного фонду» (на базі Старобільської ЦБС)

Мета цього проекту наявні актуальні бібліотечні фонди на різних носіях (традиційних та електронних), забезпечене розкриття інформаційних ресурсів бібліотек. Списання за 2 роки фізично зношеної і моральної застарілої у кількості 78 тис. примірників

«Сільська бібліотека формуємо власний імідж»

Проект, який передбачає опрацювання стратегії створення на базі 10 сілських бібліотек Старобільського району моделі сучасної бібліотеки як соціокультурного інституту, що відповідатиме суспільним потребам, що виникають у контексті формування суспільства знань. Проект передбачає активне включення сільської бібліотеки в основні соціокультурні процеси місцевої громади. 

Акція "Передплати газету мешканцям зони АТО"

В 2015 році ВГО Українська бібліотечна асоціація, за ініціативою Луганського обласного відділення УБА, ініціювало акцію "Передплати газету для мешканців зони АТО". Суть акції - передплатити центральні українські періодичні видання для подальшого розповсюдження в населених пунктах так званої "сірої зони". Передбачений репертуар передплати: суспільно-політичні газети та журнали, дитячі періодичні видання. Отримані газети розвозитимуть волонтери на території максимально наближені до зони бойових дій в Луганській та Донецькій областях, мешканці яких, на жаль, опинились в умовах інформаційної ізоляції та не мають можливості користуватися українськими інформаційними каналами: телебаченням, радіо, Інтернет.

Протягом 4-х років учасниками акції стали ДП «Пресса», працівники Тисменицької ЦБС, бібліотекарі Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. Сухомлинського, Наукової бібліотеки КПІ, Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, Національної парламентської бібліотеки України, Спілка християнських письменників України, ЦСР ГО "Дієва громада" (м.Старобільська), Кіровоградська ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, Київське видавництво Пялилєтової О., кафедра бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, видавництво газети «День» та безліч інших небайдужих колег бібліотекарів та партнерів.

Газети до прифронотових населених пунктів уже традиційно доставляли наші волонтери та офіцери Управління цивільно-війського співробітництва ОТУ «Луганськ». Вони ж раздавали газети мешканцям окупованих територій на КПВВ «Станиця Луганська».

Загалом за 4 роки дії акції ЛОВ УБА отримало та організувало доставку до «сірої зони» та до окупованих територій 8 тис. видань. Результатом 4-річної акції стало привернення уваги щодо донесення державної інформації до мешканців територій, на яких існує дефіцит отримання державної української інформації. З 2017 року подібні ж акції запропонували державні органи влади: Держкомтелерадіо, Міністерство інформаційної політики, Міністерство оборони (управління цивільно-військового співробітництва).

Дякуємо бібліотечній спільноті та всім небайдужим українцям, що долучились до нашої акції та допомагають нашим громадянам, що опинились в інформаційній ізоляції!

Плани та звіти

 • Плани:  2018, 2017

 • Звіти: 2017, 2016

 • Фінансові звіти: 2017

 • Бюлетень Луганського обласного відділення УБА: 2018

   

 

Керівні органи та контактна інформація:

Склад Президії Луганського обласного відділення УБА:

Риб’янцева Інна Павлівна, голова ЛОВ УБА
Сап’ян Альона Іванівна заступник голови ЛОВ УБА
Куценко Світлана Володимирівна, секретар ЛОВ УБА 
Грачова Ірина Олексіївна, член Президії ЛОВ УБА
Косова Ірина Дмитрівна, член Президії ЛОВ УБА
Царук Ірина Юріївна, член Президії ЛОВ УБА
Радюшина Наталія Олександрівна, член Президії ЛОВ УБА
Сичова Ірина Василівна, член Президії ЛОВ УБА
Чишкала Інна Леонідівна, член Президії ЛОВ УБА
Починкова Марія Миколаївна, член Президії ЛОВ УБА
 

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Як стати членом ГО «Луганське обласне відділення УБА»

Для цього Вам необхідно заповнити  стандартну форму заявки про вступ з Вашим оригінальним підписом і заплатити річний добродійний щорічний внесок, який складає для індивідуальних членів від 50,00 гривень, для студентів і що вчаться від 25,00 гривень. Підписану заяву передати секретарю ЛОВ УБА особисто, або надіслати відскановану копію заяви на електронну адресу ЛОВ УБА (див. нижче). Членські внески перераховуються на рахунок ГО ЛОВ УБА (див. контакти нижче). Призначення платежу: добровільні пожертвування від індивідуального члена УБА за 2018 р. (ПІБ).

Контактна іформація:

тел. +38 (050) 5621889
e-mail: uba_lugansk@ukr.net

Відкрита група «Бібліотеки 21-го століття на Луганщині»:
https://www.facebook.com/groups/513163892032614/

Банківські реквізити:

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», Луганська філія
ЄДРПОУ/ДРФО 37234154, 
код банку 304795 
р/р № 26007053731124