Загальна інформація про Луганське обласне відділення УБА

Громадська організація «Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації» (ГО «ЛОВ УБА», зареєстрована - 27 липня 2010 року), представляє собою професійний союз бібліотекарів Луганщини і є регіональним представництвом Всеукраїнського об'єднання  Українська Бібліотечна Асоціація (УБА http://ula.org.ua/). Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації об'єднує професійно пов'язаних із бібліотекою, бібліографічною та інформаційною діяльністю членів громади Луганської області, а також тих, хто зацікавлений у розвитку бібліотек на Луганщині.

Місія УБА - всебічний розвиток бібліотечної справи і забезпечення реалізації права користувачів бібліотечних послуг на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування, а також захист соціальних та інших общин інтересів членів УБА

Мета Луганського регіонального відділення УБА - сприяти розвитку єдиного інформаційно-бібліотечного простору регіону, корпоративних зв'язків між бібліотеками, позиціонувати публічні бібліотеки, як центри вільного доступу населення до інформації, підвищувати авторитет бібліотечної професії серед громади, лобіювати інтереси бібліотекарів і користувачів на різних рівнях.

В умовах збройного конфлікту, що відбувається на території регіону, та в умовах інформаційної війни, Луганське обласне відділення УБА позиціонує себе як громадська організація, що гарантує надання бібліотеками об’єктивної та правдивої інформації мешканцям регіону, стоїть на принципах збереження цілісності держави.

Члени регіонального відділення беруть активну участь у розвитку бібліотечного громадського руху в Україні та Луганській області, є учасниками Міжнародних бібліотечних форумів, конференцій, навчальних програм. Через засоби масової інформації поширюють інноваційний досвід бібліотек Луганщини, виступають ініціаторами і учасниками Всеукраїнських та регіональних акцій, спрямованих на підвищення іміджу бібліотек серед громади.

В 2016 році луганські бібліотечні працівники приймали участь у багатьох програмах та ініціативах Української бібліотечної асоціації, зокрема:
 

- "Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках"
- "Містки громадської активності": проект з картування громад
- Акція "Передплати газету мешканцям зони АТО"
- Участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях

Конкурси ЛОВ УБА

Конкурс есеїв 

Друзі, Good library оголошує конкурс есеїв «Мій кращий спогад про бібліотеку». 

Що треба робити? Написати есей довільної композиції про нашу бібліотеку/спогад про неї/яскраві моменти. Будь-що. До 20 серпня надіслати роботу на електронну пошту чи принести особисто до бібліотеки.

Результати конкурсу скажемо до 15 вересня.

Жодних вікових обмежень. Переможці отримають пам'ятні призи - книги та сертифікати.  

Ваші листи надсилайте сюди: gorkylib@gmail.com
Можна кидати в приватні повідомлення на FB сторінку бібліотеки.
Або приносити за адресою: м.Старобільська, пл.Базарна, 32а.

Деталі розкаже пані Дарина: +380 99 909 97 24. 

Повна інформація в положенні

 

Конкурс на кращий бренд бібліотеки

З 15 травня по 15 вересня 2019 оголошено Обласний конкурс на кращий бренд бібліотеки.

До участі у конкурсі  запрошуються бібліотеки Луганської області  незалежно від підпорядкування.

Мета конкурсу - сприяння розвитку адвокаційної діяльності та створення позитивного іміджу бібліотек регіону у місцевих громадах.

За умовами конкурсу бібліотекам пропонується  розробити проект бренду свого закладу та подати його на розгляд журі конкурсу.

Положення про конкурс додається.

Запрошуємо до участі у конкурсі

 

«Facebook ефект: життя чи виживання»

З 15 травня по 15 вересня  2018 року оголошено Конкурс на кращу FB-сторінку бібліотеки: «Facebook ефект: життя чи виживання». До участі у конкурсі  запрошуються бібліотеки Луганської області  незалежно від підпорядкування.

Мета конкурсу – сприяння розвитку офіційних Інтернет-представництв публічних бібліотек в мережах FB.

 

Підведено підсумки конкурсу «Facebook ефект: життя чи виживання»

На Конкурс подали 15 заявок, 13 з них відповідали умовам Конкурсу, 3 - ні (були надані посилання на особисті профілі бібліотекарів, а не на публічні сторінки бібліотеки), тому вони не розглядалися.

Журі Конкурсу не визначило переможця. Але ЛОУНБ та Луганське обласне відділення УБА висловлюють подяку всім фахівцям, які взяли участь у Конкурсі.

 

«Бібліотекар NEXT: нульовий відлік»

З 15 травня 2017 року для вас стартує конкурс проектів на кращу молодіжну громадську ініціативу - спільну діяльність бібліотеки та членів громади, спрямовану змінити свідомість громадян та знаходження нових форм  роботи вашої бібліотеки: «Бібліотекар NEXT: нульовий відлік».

У Конкурсі переможцем стала Савченко Дарина Володимирівна, бібліотекар центральної районної бібліотеки для дітей КУ «Кремінська РЦБС» з проектом «Міський пляж – комфортне місце відпочинку»!

Дарина нагороджується Дипломом переможця Конкурсу та спеціальною відзнакою Луганського обласного відділення УБА. Так Дарина отримає фінансову підтримку від ЛОВ УБА щодо участі у щорічній звітній конференції УБА, яка буде проходили у листопаді 2017 р. в м.Києві.

Історію успіху проекту  Дарини дивись за посиланням.

Вітаємо Дарину з перемогою!

 

«Бібліотеки-сестри: взаємодія бібліотек сусідніх територій»

Підведено підсумки конкурсу «Бібліотеки-сестри: взаємодія бібліотек сусідніх територій»

На Конкурс  проектів «Бібліотеки-сестри: взаємодія бібліотек сусідніх територій» було надано 3 заявки від Новоастраханської бібліотеки-філії №2 КУ «Кремінська РЦБС», Нижньодуванської бібліотека-філія №30 КЗ «Сватівська РЦБС» та  КЗ «Лисичанська ЦБС».

Журі Конкурсу не визначило переможця. Але ЛОУНБ та Луганське обласне відділення УБА висловлюють подяку всім фахівцям, які прийняли участь у Конкурсі та нагороджують Дипломами учасників Конкурсу.

Регіональні проекти та ініціативи ЛОВ УБА

PR-офіс сучасних бібліотек

Проект, націлений на просування успішного досвіду роботи публічних бібліотек регіону. В центрі увазі – найбільш успішні всеукраїнські проекти, запроваджені УБА, до яких залучалися бібліотеки Луганської області. Основна мета – надати фахівцям-бібліотекарям регіону дієву допомогу в реалізації  таких саме або подібних проектів в своїх громадах. Перший проект – низка семінарів-тренінгів «PR-офіс сучасних бібліотек». Просувати свій досвід роботи розпочинають бібліотечні фахівці  Новопсковської ЦБС.

Історія успіху:
Спираючись на досвід бібліотек України, а особливо досвід Хмельницької ЦБС та з метою розширення контактів із друкованими місцевими та регіональними виданнями в 2015 році працівниками Новопсковської  ЦБС було створено Новопсковський PR-офіс сучасних бібліотек. За рік наполегливої праці бібліотекарям вдалось налагодити тісні взаємовідношення з місцевими органами влади не лише в районному центрі, а і в селах Новопсковщини. Публічним бібліотекам-філіям вдалось значно підняти рівень довіри серед місцевих мешканців таких населених пунктів, як  Новопсков, Осинове, Білолуцьк, Булавинівка  та ін. На початку 2016 року депутати Новопсковської районної ради виступили з ініціативою та знайшли кошти в районному бюджеті для підвищення заробітної платні сільським бібліотекарям найбільш активних бібліотек-філій  Новопсковської  ЦБС, які приймали участь у проекті.

Очікувані результати:
Перенести успішний досвід побудови тісної співпраці публічних бібліотек всіх рівнів на всю територію регіону. Надати бібліотекарям практичні навички успішної комунікації з представниками влади та місцевими ЗМІ через тренінги, інтерактивні завдання, он-лайн сеанси, тощо. Підняти авторитет бібліотек в місцевих громадах для запоруки підтримки в умовах децентралізації.

Пілотний проект "Актуалізація бібліотечного фонду» (на базі Старобільської ЦБС)

Мета цього проекту наявні актуальні бібліотечні фонди на різних носіях (традиційних та електронних), забезпечене розкриття інформаційних ресурсів бібліотек. Списання за 2 роки фізично зношеної і моральної застарілої у кількості 78 тис. примірників

«Сільська бібліотека формуємо власний імідж»

Проект, який передбачає опрацювання стратегії створення на базі 10 сілських бібліотек Старобільського району моделі сучасної бібліотеки як соціокультурного інституту, що відповідатиме суспільним потребам, що виникають у контексті формування суспільства знань. Проект передбачає активне включення сільської бібліотеки в основні соціокультурні процеси місцевої громади. 

Акція "Передплати газету мешканцям зони АТО"

В 2015 році ВГО Українська бібліотечна асоціація, за ініціативою Луганського обласного відділення УБА, ініціювало акцію "Передплати газету для мешканців зони АТО". Суть акції - передплатити центральні українські періодичні видання для подальшого розповсюдження в населених пунктах так званої "сірої зони". Передбачений репертуар передплати: суспільно-політичні газети та журнали, дитячі періодичні видання. Отримані газети розвозитимуть волонтери на території максимально наближені до зони бойових дій в Луганській та Донецькій областях, мешканці яких, на жаль, опинились в умовах інформаційної ізоляції та не мають можливості користуватися українськими інформаційними каналами: телебаченням, радіо, Інтернет.

Протягом 4-х років учасниками акції стали ДП «Пресса», працівники Тисменицької ЦБС, бібліотекарі Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. Сухомлинського, Наукової бібліотеки КПІ, Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, Національної парламентської бібліотеки України, Спілка християнських письменників України, ЦСР ГО "Дієва громада" (м.Старобільська), Кіровоградська ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, Київське видавництво Пялилєтової О., кафедра бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, видавництво газети «День» та безліч інших небайдужих колег бібліотекарів та партнерів.

Газети до прифронотових населених пунктів уже традиційно доставляли наші волонтери та офіцери Управління цивільно-війського співробітництва ОТУ «Луганськ». Вони ж раздавали газети мешканцям окупованих територій на КПВВ «Станиця Луганська».

Загалом за 4 роки дії акції ЛОВ УБА отримало та організувало доставку до «сірої зони» та до окупованих територій 8 тис. видань. Результатом 4-річної акції стало привернення уваги щодо донесення державної інформації до мешканців територій, на яких існує дефіцит отримання державної української інформації. З 2017 року подібні ж акції запропонували державні органи влади: Держкомтелерадіо, Міністерство інформаційної політики, Міністерство оборони (управління цивільно-військового співробітництва).

Дякуємо бібліотечній спільноті та всім небайдужим українцям, що долучились до нашої акції та допомагають нашим громадянам, що опинились в інформаційній ізоляції!

Плани та звіти

  • Плани:  2018, 2017

  • Звіти: 2017, 2016

  • Фінансові звіти: 2017

  • Бюлетень Луганського обласного відділення УБА: 2018

     

 

Керівні органи та контактна інформація:

Склад Президії Луганського обласного відділення УБА:

Риб’янцева Інна Павлівна, голова ЛОВ УБА
Сап’ян Альона Іванівна, заступник голови ЛОВ УБА
Куценко Світлана Володимирівна, секретар ЛОВ УБА 
Грачова Ірина Олексіївна, член Президії ЛОВ УБА
Косова Ірина Дмитрівна, член Президії ЛОВ УБА
Царук Ірина Юріївна, член Президії ЛОВ УБА
Радюшина Наталія Олександрівна, член Президії ЛОВ УБА
Сичова Ірина Василівна, член Президії ЛОВ УБА
Чишкала Інна Леонідівна, член Президії ЛОВ УБА
Починкова Марія Миколаївна, член Президії ЛОВ УБА
 

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Як стати членом ГО «Луганське обласне відділення УБА»

Для цього Вам необхідно заповнити  стандартну форму заявки про вступ з Вашим оригінальним підписом і заплатити річний добродійний щорічний внесок, який складає для індивідуальних членів від 50,00 гривень, для студентів і що вчаться від 25,00 гривень. Підписану заяву передати секретарю ЛОВ УБА особисто, або надіслати відскановану копію заяви на електронну адресу ЛОВ УБА (див. нижче). Членські внески перераховуються на рахунок ГО ЛОВ УБА (див. контакти нижче). Призначення платежу: добровільні пожертвування від індивідуального члена УБА за 2018 р. (ПІБ).

Контактна іформація:

тел. +38 (050) 5621889
e-mail: uba_lugansk@ukr.net

Відкрита група «Бібліотеки 21-го століття на Луганщині»:
https://www.facebook.com/groups/513163892032614/

Банківські реквізити:

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», Луганська філія
ЄДРПОУ/ДРФО 37234154, 
код банку 304795 
р/р № 26007053731124