Подарунки від Міністерства культури України!

24.05.2017


Міністерство культури України надіслало нам найдовгоочікуваніші, найактуальніші, найжаданіші, найексцентричніші книги! Ми про них мріяли, і от вони у нас! Ми б із радістю перелічили тут всі отримані книги, але кожен із нас ще той інтриган! Як-то кажуть, чекайте скоро на полицях Good library! Хоча ні, поділимося переліком літератури, від якої розривалося серце від щастя, всі ми поглинали у божевілля, гарячку… Словом, щастя. Готові? Поїхали! Затамуйте подих, панове!

Відзначення міжнародного літературно-мистецького свята

18.05.2017


18 травня наша бібліотека стала частиною міжнародного літературно-мистецького фестивалю. Цьогоріч Луганська область опікується традиційним Шевченківським святом «В сім’ї вольній, новій…». Цю естафету Луганщині передала Сумська область минулого року. Отож 18 травня близько 70 видатних українських та іноземних митців розподілилися серед різних куточків Луганської області, вирушивши на зустріч із жителями міст та сіл.

«Чорна книга комунізму»

17.05.2017


У бібліотеці в межах відзначення 80-х роковин Великого терору діє книжково-інформаційна виставка «Чорна книга комунізму», присвячена жертвам кривавого тоталітарного режиму. Виставка присвячується українцям, які не боялися говорити те, що думають… Нагадуємо, що 21 травня 2017 року відповідно до Указу Президента України відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. 

«Шевченківські лауреати»: виставка в Good library

16.05.2017


З 16 травня до 21 травня в нашій бібліотеці експонуватиметься книжкова виставка «Шевченківські лауреати», на якій представлені твори лауреатів премії, удостоєних цієї високої державної нагороди в різні роки. Про кого ж іде мова? Валерій Шевчука, Роман Іваничук, Мирослав Дочинець, Оксана Пахльовська, Іван Світличний, Василь Земляк та Володимир Рутківський представляють свої твори виключно з любов’ю :)

«Відкрий для себе Європу!»

14.05.2017


ЛОУНБ ім. Горького представляє увазі читачів книжкову виставку до Дня Європи. Цей день було затверджено Європейським Союзом у 1985 році, щоб відзначити проголошення Декларації Роберта Шумана. На нашій виставці ви зможете дізнатися про те, як працює Європейський Союз, про історію Європейської інтеграції,  європейські цінності, зокрема, і культурні, про конвенцію з прав людини, почитати переклади європейського законодавства та багато іншого.

ПОсумували разом з Едгаром По!

14.05.2017


Сьогоднішній БУМ проходив у межах проекту "Велике читання", що започатковане в США. Нагадуємо, що наше місто опікується творчістю великого літературного містифікатора ХІХ століття Едгара Аллана По. Звісно, наша маленька когорточка БУМівців послухала ТОП-10 найсумніших фактів про письменника, обговорила імовірні причини його кончини.

«СвоєРІДНЕ слово» у Good library

12.05.2017


Сьогодні у стінах Луганської обласної бібліотеки відбувся захід, присвячений письменникам рідного краю. Студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка разом із бібліотекарями обговорили життєвий та творчий шлях письменника С. Жадана, поета В. Голобородька та поетеси Г. Гайворонської. Студенти-філологи декламували вірші та в інтерактивній формі розказали гостям важливі віхи життєвого шляху митців пера.

«Війна та міф»: чим є війна для тебе?

11.05.2017


Сьогодні у нас зібралися містяни, аби поговорити про історичну пам'ять: місце нашого краю у Другій світовій війні та про війну загалом. У цьому нам допоміг заступник директора із соціально-гуманітарної роботи Навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій ЛНУ імені Тараса Шевченка Плясов Вадим Сергійович. Кожен поділився спогадами про рідних, учасників тих подій. Окрім того, гості зустрічі висловили свої міркування про війну як трагедію людства.

Книга для філологів і не лише

10.05.2017


Зі сторінок книги Леоніда Фрізмана «Такая судьба: Еврейская тема в русской литературе» на нас дивляться євреї, якими їх зобразили російські письменники у своїх творах. Науковець дослідив чимало текстів, перш ніж написав цю роботу. Чому вона особлива?

«Пам’ятаємо. Перемагаємо»: виставка до Дня пам’яті та примирення

08.05.2017


Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду книжкової виставки – «Пам’ятаємо. Перемагаємо», присвяченої Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом. Матеріали, представлені на виставці, розкривають історичну правду про всесвітню трагедію, змальовують образи героїв Другої світової війни.

«ПОзнавчий» день!

05.05.2017


5 травня ми розпочали втілювати акцію «Велике читання». Нагадаємо, що наша бібліотека разом з центром «Вікно в Америку» бере участь у проекті «Велике читання: одне місто – одна книга», що триватиме з 3 по 24 травня. Наша спільна мета – розказати та довести, наскільки важливим є читання, продемонструвати, як книга може об’єднати та зміцнити громаду міста.

Коли життя та творчість – суцільний детектив

05.05.2017


До акції «Велике читання: одне місто – одна книга» наша команда підготувала виставку «Таємниці містера По». На виставці, що вже діє в бібліотеці,  представлені збірки, до яких увійшли найбільш відомі повісті та оповідання славетного майстра детективного жанру. Наші відвідувачі також мають змогу ознайомитись  і з переліком інтернет-ресурсів, на яких можна переглянути екранізації американського романтика.

Читання у тренді!

23.04.2017


23 квітня – Всесвітній День книги та авторського права, який святкується щороку, починаючи з 1995 року. Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Наша бібліотека вирішила не стояти осторонь та відзначити цей день по особливому. Отож, напередодні ми організували незвичайний флешмоб - Mannequin Challenge під назвою «Читання в тренді».

Музичний квартирник «ЛИТ.МУЗ.БУМ» у бібліотеці

22.04.2017


22 квітня у ЛОУНБ ім. Горького було проведено захід у новому для бібліотеки форматі квартирника. Виступали як професійні музиканти, так і співаки-аматори. Виконували авторські пісні, кавер-версії відомі композиції, а ще отримали змогу оцінити новий прогресуючий напрям у сучасному мистецтві – читання поезії під музичний акомпанемент. Метою заходу було відійти від усталеного концертного формату, як каже організатор Сергій Летучий.

Із серії «Нас попрохали – ми розповіли» :)

18.04.2017


Сьогодні до нас завітали студенти та викладачі Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму ЛНУ імені Тараса Шевченка з проханнячком розповісти про наукові ресурси з дизайну. Розправилися «суперменські» крила бібліотекаря – і пішло-поїхало: підготували огляд найпоширеніших наукових ресурсів, які стосуються дизайнерського мистецтва.

Виставка "Чудеса Української архітектури"

18.04.2017


З нагоди Міжнародного дня пам'ятників та історичних місць, Дня пам'яток історії та культури ЛОУНБ ім. Горького пропонує вам переглянути книжкову виставку. Її мета – ближче познайомити вас з джерелами духовності, яких у нашій країні величезна кількість.

Акіхабара по-українському

17.04.2017


Як провести святковий понеділок? Упевнені, що це питання виникало в голові майже у кожного. Отож, ми провели цей день, обговорюючи аніме та нагороджуючи переможців нашого конкурсу. Заінтриговані? Наша «Акіхабара» зібрала щирих знавців аніме-культури.

Японія: «світ самураїв»

12.04.2017


Під такою назвою сьогодні в бібліотеці відбулася лекція під проводом спікера з Ужгорода, Набоки Олександра Вікторовича. Тема Японіі з’явилась в нашій бібліотеці не випадково. Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Для відзначення цієї дати проводиться «Рік Японії в Україні», в рамках якого в нашій країні реалізується ряд культурних заходів та подій. У ході лекції наші відвідувачі багато дізналися про історію ранньої Японії, становлення японської цивілізації, міфи про створення світу, а також про вплив умов довкілля на відношення японців до життя та смерті.

Войцех Пестка в гостях у Старобільчан

11.04.2017


"В світі існує три речі, які розкривають людину по-справжньому – любов, віра та війна" - саме ці слова стали рефреном сьогоднішньої зустрічі з польським письменником Войцехом Песткою, що пройшла в бібліотеці. Ми дізналися багато про його творчість та непростий життєвий шлях, а також для нашого фонду отримали з рук автора дві прекрасні книги з автографами. Особливо нас зачепила історія збірки поезій "Spacer po linie" ("Мандрівка линвою"), двомовне видання, написане спільно з українською поетесою Анною Багряною. Зараз Войцех мандрує Україною, збираючи матеріал для свого нового роману, в якому йтиметься про війну на східних теренах нашої держави.

Наші бібліотекарі прийняли участь у конференції в Києві

10.04.2017


"Бібліотека і книга в контексті часу" – назва Всеукраїнської науково-практичної конференції говорить сама за себе. Уже вдесяте Національна бібліотека Украіни ім.Ярослава Мудрого збирає бібліотекарів, видавців та представників влади для обговорення стратегічних напрямків розвитку галузі. Цьогорічна тема конференції була присвячена розвитку бібліотек України на тлі євроінтеграційних процесів, і левова частка всіх виступів стосувалася перебудови мережі бібліотек у період реформи децентралізації. Директор ЛОУНБ Інна Павлівна Риб'янцева поділилися наболілими проблемами Луганщини взагалі, та в бібліотечній сфері зокрема, розповіла про наші надбання та проекти.

Показано 20 из 52