“Жінка-лідерка в цифровому просторі”: заспікерилися у вебінарі

24.01.2022


На цьому вебінарі жінок більше. Хоча ні, там самі жінки. Адже цільова аудиторія стратегічної події – допомогти активним бібліотекаркам стати впевненими менеджерками цифрових хабів. Good library покликали доповнити команду спікерок від Української бібліотечної асоціації та представити покрокові інструкції із запуску свого цифра-хабу і поради, як ефективно піарити такі освітні простори. Із розмовами про корисне до прямої трансляції вебінару під’єдналися директорка Світлана Моісєєва та редакторка Юлія Лисюк. 

Рекордні 30 навчальних груп у другому модулі Code Club Луганщина

20.12.2021


Студенти 8-17 років успішно фінішували в осінньо-зимовому модулі та отримали сертифікати за оволодіння певним рівнем програмування – «новачка» або базового левела. Підкорювали курси за напрямками Scratch, Python, HTML|CSS, «3D Моделювання» і «Комп’ютерна грамотність». А під кінець презентували контрольні проєкти у форматі обласного онлайн-випускного. 

Про справжню Станицю: презентація туристичного маршруту за книгою «Букова земля»

17.12.2021


Якось письменниця Марія Матіос написала у вайбері викладачці з Луганщини Валентині Лєсновій, де запрошувала підтримати конкурс туристичних маршрутів за своїм романом «Букова земля». Конкурс звався «Стежками Букової землі» і його умова – створити екскурсійній проєкт за обраною стежкою з книги. 

Нарада босів мафії, себто Обласна школа для директорів і методистів

26.11.2021


Що було б, якби роль Віто Карлеоне з роману «Хрещений батько» Маріо П’юзо зіграла жінка? А самі декорації з Нью-Йорку змінили на Луганщину? Та й взагалі героями стали не сицилійські мафіозі, а українські бібліотекарі? Ага, сюжет ми переписали повністю. Однак незмінне тут – мафія. У найкращому сенсі. Бібліотечна мафія.

ПЛР-тести, маски та заходи безпеки: карантинно говоримо про цифрові хаби в бібліотеках

08.11.2021


Нас вкотре кличуть мандри. Звична зупинка – м. Київ. 3 – 5 листопада ми долучилися до Стратегічної сесії «Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти». Уже другий рік українські бібліотеки є партнерам Міністерства цифрової трансформації України та своєрідними амбасадорами проєкту «Дія. Цифрова освіта». Його амбітна мета – швидко підняти рівень цифрових компетентностей українців. Один з напрямків цієї велетенської роботи – функціонування та розвиток мережі хабів цифрової освіти. Для авторів проєкту важливо, аби бібліотекарі стали першими, хто перетворює Україну на цифрову державу.

Визначали рівень архітектурної доступності нових доріг у Старобільську

08.11.2021


П`ятницю 5 листопада присвятили моніторингу старобільських доріг на архітектурну доступність, які вже зараз будуються у місті в межах проєкту «Велике будівництво». Це була відкрита подія з так само відкритими пропозиціями, щоб максимально наблизити рівень доступності у Старобільську до державних будівельних норм. А відбувався моніторинг у межах міжнародного проєкту Growing Active Citizens Hubs як продовження PLACH: Public Libraries as Active Citizens Hubs за програмою Чорноморського регіону та за підтримка Української бібліотечної асоціації.

Антилекція до Тижня медійної грамотності

29.10.2021


З 24 по 30 жовтня у світі проводили різні події до Тижня медійної грамотності. Що було в Україні – можна наклікати на інтерактивній мапі національного медіаграмотного проєкту «Фільтр». Good library за день до «червоної зони» збільшила дистанцію між стільцями, порозсовувала столи, запаслася брендовими захисними масками, щоб безпечніше провести свою антилекцію про «Загублених у градаціях письменників». Це історія про те, як час і обставини нещадно стирають або винищують важливі імена, яких ми іноді просто не помічаємо у вирі різної інформації.

Школа менторів, Scratch-батли та Академія для дітей-айтішників – то Meet and Code

25.10.2021


Після школи деякі учні клубів програмування Code Club спішили додому, щоб сісти за лептоп. Ні, не за відеоігри. І ні, не через ютьюбчик Усе тому, що вони зареєструвалися на три резонансних події з програмування, які  влаштовували з Луганським обласним відділенням УБА та проєктом Code Club Луганщина протягом жовтня завдяки дужій підтримці Meet and Code. Це європейська ініціатива, що популяризує новітні технології та цифровий світ.

Медіатори мозкової рідини: інтердисциплінарність у бібліотеці

30.09.2021


Адреналін розтікається кожною клітинкою тіла. Від того жваво мчимо на роботу завчасно. Укотре перевіряємо підключення до ZOOMу, колонки і мікрофон. Трохи лячно. Бо ще один експеримент від ґудлайбристів починається за декілька хвилин. Що це? Конференція, яку мріяли зробити ще на початку року. Ідея нарешті матеріалізувалася. І зветься вона «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності».

Конференція «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності»

22.09.2021


Для спільноти бібліотекарів, шанувальників якісних соціокультурних, освітніх та наукових змін проводимо науково-практичну конференцію до Всеукраїнського дня бібліотек! 

Осінній набір до груп Code Club на онлайн/офлайн навчання

20.09.2021


Мережа клубів програмування для дітей Code Club Луганщина повертається з новим сезоном онлайн та офлайн курсів! Вікова категорія учнів – 8-17 років. Вивчаємо Scratch, Python, HTML|CSS, 3D-моделювання, комп’ютерну грамотність та 2D Анімацію. Навчаємося 1 раз на тиждень протягом 1 години. Наші ментори – круті ІТ фахівці,  вчителі інформатики, прогресивні бібліотекарі. Усі заняття безкоштовні!

Стрибали у межах міжнародного проєкту PLACH

06.09.2021


Майже рік Good library знаходилася в епіцентрі освітньо-трансформаційних подій від румунської громадської організації "Progress Foundation", що діє у сфері розвитку громад та освіти, за фінансової підтримки Black Sea Trust of Regional Cooperation. А сама програма зветься Public Libraries as Active Citizens Hubs (англ: "Публічні бібліотеки як хаби активних громадян", далі: PLACH). 

Гоцали на IV тихій вечірці в навушниках

01.09.2021


Цього дня тахікардія отримала відгул. Потужний сабвуфер додає потужності. Аж стіни дрижать і вібрує підлога. То «Тихої вечірки “Good Silent Party” IV» кличе до Good library поговорити й потанцювати. 28 серпня на 13 локаціях водночас проходила тиха вечірка в навушниках. А головним радіомайданчиком стала Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука.

30 років Незалежності України

20.08.2021


Цьогоріч незалежна Україна відзначає свій ювілей – 30 років. Саме стільки минуло відтоді, коли Верховна Рада України на позачерговій сесії 24 серпня 1991го ухвалила історичний документ виняткового значення для українців – Акт проголошення Незалежності України. Так, на карті світу постала нова держава. Здобуття незалежності є великою заслугою багатьох поколінь українців, які пройшли складний і довготривалий шлях задля самостійності, єдності та державності.

150 комп’ютерів для сільських бібліотек за проєктом Дія.Цифрова освіта

10.08.2021


Рахуєш комп’ютери, а пальців не вистачає. Це стисло про те, що вдалося охопити оком на сьогоднішній зустрічі з представництвом проєкту з цифровізації, що займається переданням комп’ютерів до сільських бібліотек по всій Україні. Із 5000 пристроїв до Луганщині приїхало 150. Розподіляємо комп’ютери між бібліотеками на просторі Good library. Звідси вони виїжджають до своїх нових осель у територіальних громадах.

Бібліотека як стиль життя, або Як ми їздили на школу молодих бібліотів

19.07.2021


Йой! Знаєте, як воно безперервно їхати 60 годин у поїзді «Лисичанськ – Ужгород – Лисичанськ»? А ми знаємо. А яке свіже повітря у горах, що аж втрачаєш свідомість? Ми в курсі. Чи коли сльози навертаються від самовіддачі колег і колежанок? Так, це також нам відомо. Щоденник-лепетя повертається, аби розказати про двох сміливців. Вони подолали найдовший маршрут у країні. І сміливо беруть шпильку, щоб поставити мітку на карті України.

У Старобільську відгупав рокфестиваль – потопаємо в емоціях і фото

26.05.2021


Тієї суботи, 22 травня, у місті перекривали дороги, зустрічали делегації з різних районів Луганщини та взагалі інших міст, ревіли байки, яскравіли креативні виставки, фотолокації та екскурсійні таблички із запрошенням пройтися містом. А сам Старобільськ прокинувся з першим відлунням саундчеків – то рокгурти готувалися до вечірньої програми. Рокконцерту передувала довга чурчхела подій. От хоча б наш день почався не лише з позіхання, а боротьби з велетенським шатром у міському парку. Місія – вдало його натягнути, щоб гості майбутньої літературної локації не підпікалися на сонці.

Рокфестиваль «Зі сходу до заходу-2021»

06.05.2021


Агов! 22 травня у Старобільську масштабний рокфест. Гедлайнери: гурти «ТНМК», «Жадан і Собаки» та письменники Олег Сенцов, Катерина Калитко й Артем Полежака. Місія потужна – привернути увагу до української рокової культури Луганщини, підтримати талановиту молодь регіону і, власне, втілити зручний формат для творчого дозвілля.

Перші пішли: випускний Minecraft Team у Code Clubі

05.04.2021


З оптимізмом, побоюваннями та амбіціями крафтерів провели новий курс Minecraft Team у клубі програмування. Місія – навчити дітей програмувати в середовищі Minecraft Education Edition. Уже намалювали пташку навпроти цього пункту завдань. Курлик.

Як бібліотекарі вчилися мирно вирішувати конфлікти

01.04.2021


«Ми тут з вами не задля лікування, а розуміння», – якось сказав під час свого воркшопу Олег Іванов. У нього солідний профіль – інженер порозуміння, коуч, фасилітатор діалогових процесів. І от він у нас, вчить бібліотекарів поратися зі своїми емоціями, не ігнорувати інтереси інших, чути не лише свої потреби.

Показано 20 из 327