Marathon in safety: марафон з кібербезпеки

25.09.2020


Привіт. Це кібербезпечний марафон і вас запрошено! Чекаємо дітей 9-12 років на онлайнову подію у межах ініціативи Meet and Code до Тижня коду ЄС.

Code Club Луганщина: день народження і старт нового модуля

22.09.2020


Мережа волонтерських клубів програмування на Луганщині святкує свій перший день народження. Це освітній проєкт Code Club UA, за яким дітей з усієї країни навчають програмуванню ментори-волонтери.

Старобільськ качає по-мистецькому: новий мурал, фотовиставка, вечірка

19.09.2020


Як голосно падає гітара. Як розпачливо ниють струни. Як протяжно реагують глядачі «Ооох». Як глибоко обмірковує її падіння Сергій, бо гепнулася ж його гітара. «Я попав на чималу суму», – каже він. І ми продовжуємо вечірку біля нового муралу в центрі міста. Дія потрійна – на стіні, землі, у повітрі.

Маннергейм ментальний: перформанс на колесах

17.09.2020


Нас 7. Ми в колі, наче на зібранні клубу анонімних любителів опіатів. Через 10 хвилин ми вийдемо в ефір у Zoom. Покажемо нутрощі переживань, страху й бібліотечного болю. Зворотній відлік пішов. Команда Good library зараз мала б виступати наживо перед бібліотечною спільнотою у м. Львів. Бо вересень і Львівський міжнародний бібліотечний форум. І ми таки виступили, але онлайн. 

Вечірка у музично-поетичному ритмі від УБА

15.09.2020


Наташа готується до шаленого тицькання фотоапарату, Настя каже, що їй треба спокою, бо читатиме поезії, і демонстративно йде до «Таємної кімнати». Сергій налаштовує гітару. У нього подвійне навантаження – акомпанувати Юлі, а потім і самому заспівати. А Юля починає хрипіти, бо одна з пісень виводить її з ладу під час репетиції. Пані Світлана заливає каву у свою фірмову чашечку з написом «Українська бібліотечна асоціація» та солідно демонструє її під час ефіру.

Нове українське кіно: «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча

11.09.2020


Нове українське кіно вже почалося. Дивимося у Good library завдяки Arthouse Traffic та Держкіно України. Навшпиньки пробираються ті, хто запізнився. Ролети причинено. На стіну транслюємо стрічку «Мої думки тихі» з Ірмою Вітовською-Ванцою та Андрієм Лідаговським. Це трагікомедія та дебютна повнометражна робота українського режисера Антоніо Лукіча.

Діра 2014 року: зустріч із Сергієм Захаровим

03.09.2020


У нас нарешті гамірно. Зустрічаємо нового гостя Good library – художника Сергія Захарова. Він приїхав до Старобільська як учасник мистецької артрезиденції «Аура Міста». У нас же – презентував свій графічний роман «Діра. Літо 2014». Перше видання, зізнається автор, вийшло зовсім не таким. Воно скидалося більше на книгу з ілюстраціями, а не на комікс. Але нова книга вже має ту динаміку, притаманну сюжетові. 

LOFT: психологія на свіжому повітрі

29.08.2020


Чуєте-чуєте, пахне польовою кашею. Ми нарешті вибралися з дітворою на природу, щоб провести традиційний психологічний LOFT. Спочатку шумна ватага збирається у Good library. Складаємо пожитки, обговорюємо план дій, розподіляємо ролі. Вирушаємо. Перший пункт зустрічі – розпалювання багаття взяли на себе Олександр ІІ (бородань у кепці) та Сергій (просто бородань). Показали дітям, як розводити вогонь за допомогою кресала.

Канделябри бібліотечних послуг

20.08.2020


Попри все дорога кличе. Пані Світлана Моісєєва, директорка Good library, їде до м. Дніпро. Хоч думки ми й не читаємо поки, але упевнені в тому, що три дні минули емоційно й корисно. Команда тренерок – Ярослава Сошинська, Лариса Лугова, Оксана Бояринова та Світлана Моісєєва – навчають колег із публічних бібліотек Луганської і Донецької областей.

Школа для менторів-волонтерів Code Club Луганщина

30.07.2020


Школа Coach for Coaching – освітня можливість для шанувальників IT та прогресивних форматів стати ментором дитячого клубу програмування і приєднатися до всеукраїнської команди волонтерів Code Club Ukraine. Це школа, де дорослі вчитимуться, щоб у подальшому безкоштовно навчати дітей програмуванню у своєму місті, містечку чи селі. А започаткувати такі клуби можна у будь-якому культурно-освітньому закладі, де вітаються подібні освітні ініціативи.

Ґендер, абрикоси та ніжне заколихування дорогами Луганщини

22.07.2020


За день до поїздки збираємо манатки – реєстраційні листи, бейджі, фасилітаційне полотно, роздатковий матеріал, таблетки від захитування, пляшки з водою. Рано-рано покидаємо сонний Старобільськ з командою ГО «Дієва громада» і їдемо в бік населених пунктів, де жодного разу не ступали наші ноги (ідеться про ноги бібліотекарок Анастасії та Юлі). Веземо ґендер – розлогий тренінг на тему соціальної статі, толерантності та любові до себе.

Училися відеоблогерству

28.06.2020


26 і 27 червня відвідали «Основи відеоблогерства» від Юрія Кочкарова, режисера, сценариста, фотографа, письменника, тренера соціальних і комерційних проєктів. Спитаєте, як минуло? Фантастично. Протягом двох днів працювали над теоретичною і практичною частинами.

Gucci gang по-бібліотечному

27.06.2020


Що об’єднує трьохсот людей? Спільні інтереси як мінімум. Як зібрати цих же людей одномоментно в єдиному місці? Зайти в Zoom. А навіщо, власне? Та звітно-виборча ж конференція Луганського обласного відділення УБА. Gucci конференцію відкрила Інна Риб’янцева, голова Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Підхопила її Світлана Моісєєва, директорка Good library.

Книгоманія: діти, книги, творчість

25.06.2020


Художники, автори віршів та прозових творів, піаністи й танцівники – усі вони юні книгомани Луганської області, фіналісти третього етапу Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія». Літературну подію для учнів шостих та сьомих класів організував Форум видавців.

Крутодні онлайн-інтенсиву з програмування

18.06.2020


А історія така. Волонтери з Луганської та Донецької областей навчають дітей програмуванню онлайн. Дев’ятеро менторів приєдналися до всеукраїнського онлайн-інтенсиву від освітнього проєкту з програмування Code Club Ukraine. Це новий формат навчання, який синхронно почав втілюватися з першого червня у 17 регіонах України.

Шукаємо ручки від кейсів. Чотири дні інтенсиву з блогерства

14.06.2020


З дороги. Пил обтрусили, руки вимили, валізи розклали. Подумки ще збираємо всі частинки, але готові розказати про тріп. Отож, 11 – 14 червня взяли участь у школі-тренінгу «Як стати блогером». Начіпляли на власний кейс достатньо.

Розмови про вільне Щастя

11.06.2020


Напередодні чорно-білого Дня визволення Щастя зібрали друзів, експертів, очевидців, активістів, аби поговорити про шлях до «щастя». Як формувався добровольчий батальйон визволителів, чому синдром роздвоєння менталітету досі переслідує жителів міста, як волонтери та військові налагоджували зв’язок з мирним населенням, які фейки кружляють над Щастям – таку вервечку тем вирішили зачепити впродовж онлайн-бесіди.

Повертаємося!

09.06.2020


Друзі! З 10 червня Good library відновлює обслуговування користувачів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 р. № 392.

Друга світова: розбиралися у колах мітів

08.05.2020


Міти особливо привертають увагу, якщо вони стосуються історії. Одні з них виникають через незнання, інші – ретельно створюються через ЗМІ. Отож, як укорінилися міти про Другу світову війну в буденне життя, чому ми досі дискутуємо про 8 та 9 Травня та де шукати історичні факти, – говорили на віртуальній екскурсії та дискусійному майданчику онлайн «Війна та міф».

Другий обласний IT Марафон

07.05.2020


Запрошуємо дітей 9 – 13 років пройти навчання в освітньому марафоні з інформаційних технологій за трьома напрямками: кібербезпека і медійна грамотність, блогерство, технології Minecraft.

Показано 20 из 280