Картуємо Старобільськ!

21.07.2017


Добіг кінця тренінг із картування громади. Три дні наша місцева ініціативна група за допомогою медіа-тренера компанії Google Ukraine Юрія Антощука вивчала принципи побудови аналітичної карти міста, різноманітні інструменти польового дослідження. Про участь у проекті з картування громади, його особливості – можна прочитати тут: http://library.lg.ua/uk/article/306
 

БУР. Жадан. Божевільне XIX століття. Гості з УБА

19.07.2017


І це все за один вечір! Скільки подій, а скільки щастя! Так, переводимо подих і починаємо розповідь про те, як же минув незабутній вечір середи 19 липня. Спочатку приїхали волонтери з «Будуємо Україну разом» на заплановану зустріч із нами: ми вирішили повторити минулий захід про божевільне XIX століття та знову поділитися знайденими шокуючими фактами про тогочасне життя з бурівцями. Але раптово з’явився у бібліотеці Сергій Жадан! Уявляєте! Декілька хвилин натхненних та мотивуючих слів від митця, зачитування поезій та весела фотосесія – так провели час із паном Сергієм :)
 

Другий БУР talks: видноколо шаленого досвіду!

18.07.2017


І знову стало невимовно тепло. Це вже вдруге до нас заглянуло «БУРівське сонце» – волонтери з «Будуємо Україну разом» 18 липня провели ще один БУР talks :) БУР запросив до міста унікальних людей. 
Як народжувалася платформа ініціатив «DRUZI» у Костянтинівці розповіли координатор вільного простору Наталка Сосницька та  PR-менеджер Софія Пилипенко. Неодмінно навідайтеся на їхній сайт і познайомтеся з діяльністю окриленого простору: http://druzispace.com.ua/. 

Участь у радіоаматорському фестивалі “Hamfest”

14.07.2017


Сонячний день, музика, запальні ігри та змагання, призи й багацько польової каші – так 15 липня минув другий день фестивалю старобільських  радіоаматорів. Ми ж вирушили на фестиваль із «Відкритою бібліотекою». Незчулися, як нас уже нагодували смачною кашею та запропонували пограти в настільний хокей. Так, це була «запекла» боротьба.

Породичалися з БУРівцями!

11.07.2017


 «Будуємо Україну разом»  – мандрівний волонтерський табір – у Старобільську! Саме вчора, 11 липня, хлопці та дівчата з різних регіонів Україні зібралися у Good library, щоб провести перший БУР Talks – вечір зустрічі з крутими спікерами-активістами, які поділилися своєю історією успіху. До спілкування приєдналися і наші містяни.

Зашоколадилися…

09.07.2017


Спочатку невеличка довідка: «зашоколадитися» за нашим тлумаченням – це процес невпинного споживання шоколаду, що триває незалежно від настрою та не має часових меж; за всі наслідки, які можуть виникнути впродовж процесу або після нього, споживач відповідальність несе самостійно. Так от, цим процесом ми займалися 9 липня. Їли шоколадні цукерки, дивилися фільм про той же шоколад, пили чай/каву та насолоджувалися приємною компанією.

Презентували проект з картування громад

06.07.2017


6 липня старобільска ініціативна група, до якої належить і наша Good library, провела презентацію Всеукраїнського проекту з картування громад. Нагадаємо, що Луганська обласна бібліотека разом із громадськими організаціями «Воля» та «Центр спільного розвитку «Дієва громада» перемогли у конкурсі з картування громад. Проект реалізується в межах проекту «Містки громадської активності»,  фінансується Європейським союзом та впроваджується ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

«Божевільне XIX століття»: нетиповий вечір у бібліотеці

30.06.2017


30 червня Good library запросила користувачів на досить нетиповий вечір із позначкою 18+. Темою зустрічі було обговорення і наочне відтворення дещо шокуючих фактів XIX століття. Організатори розповідають, що ідея виношувалася з півроку, але втілити її сповна вдалося лише влітку. «Божевільне XIX століття»  – така назва вечора в бібліотеці – мало за мету показати містянам справжній тогочасний світ із бурхливими ідеями в галузі медицини, культури, мистецтва та повсякденному житті представників минувшини.

Святкування Дня Конституції по-бібліотечному

28.06.2017


28 червня до святкування Дня Конституції у Старобільську приєдналася і наша команда. Ми вирішили «розворушити» містян за допомогою пізнавально-розважального квесту. Збирали всіх охочих у місцевому парку. Як результат – дев’ять учасників розподілилися на три команди.

Квартирник удруге: як це було :)

24.06.2017


Учора наша бібліотека зібрала творчих містян, щоб укотре насолодитися домашньою атмосферою літературно-музичного квартирника. Планували влаштувати справжній БУМ у парку, але взяли гору побоювання, що піде дощ. Як результат, зорієнтували гостей до бібліотеки.

Ведучий «5 каналу» в гостях у Луганської обласної бібліотеки

24.06.2017


24 червня до Луганської обласної бібліотеки завітав журналіст «5 каналу», письменник, ведучий програми «Машина часу» Олег Криштопа. Журналіст анонсував новий проект про Луганщину та Донеччину, вихід якого планується у листопаді. Це невигадані журналістські історії, за словами Олега Криштопи, про життя людей у Старобільську, їх заробітки, ставлення до війни та національної ідентичності.

Провели тренінг з використання мобільних додатків

21.06.2017


21 червня у ЛОУНБ ім. Горького відбувся тренінг, на якому ми розглянули найпопулярніші додатки для підвищення ефективності користування смартфоном. Метою тренінгу було навчити усіх бажаючих використовувати потужності своїх кишенькових пристроїв на повну. У наш час швидкого розвитку доступних технологій надважливо залишатися "на хвилі", і це стосується не лише галузей професійної діяльності, а й повсякденного життя.

Хочете знати про безвіз усе? Хапайте таку можливість:)

15.06.2017


Ми як учасники Мережі центрів європейської інформації в Україні приготували для вас дещо дуже корисне, перш ніж ви прожогом почнете заноситися за хмари! 11 червня українці отримали довгоочікуваний безвізовий режим з країнами ЄС. Наша бібліотека долучається до інформування щодо надання безвізу українцям. До уваги користувачів інформаційна виставка «Безвіз з ЄС: все, що треба знати». 

R500 – 500 років реформації

15.06.2017


2017 року світ відзначає 500-ту річницю Реформації – переломної події в історії Європи, яка торкнулася не лише релігії, але і внесла зміни в різноманітні сфери суспільного життя та наслідки якої відчуваються і сьогодні. У межах відзначення цієї події в бібліотеці організована інформаційна виставка «Рух, що змінює світ».

Продовжуємо наш історичний тріп!

13.06.2017


Наша дискусійна платформа до Року Української революції 1917 – 1921 рр. сьогодні розгорнулася у Біловодській центральній районній бібліотеці. Об’єднавшись із Луганським обласним краєзнавчим музеєм, ми приготували для аудиторії слухачів такий собі «історичний салат». Інгредієнти від наших бібліотекарів – гострі проблемні питання щодо революції як загальнонаціонального явища та топ 8 світових революцій, що змінили людство.

Бібліотекар-активіст здійснив проектну мандрівку Америкою

09.06.2017


Старобільськ залишається бути недоступним – такого висновку дійшов старобільський активіст, музикант, працівник Луганської обласної бібліотеки імені М. Горького Сергій Летучий, повернувшись з проектної мандрівки Америкою. Архітектурна доступність для людей з інвалідністю та для містян загалом у Старобільську, порівняно з тими містами, які відвідав Сергій у США, не просто суттєво різняться. Це небо і земля.

«LIKБЕЗ. Історичний фронт» на історичній гостині в Луганській обласній бібліотеці

08.06.2017


8 червня до Луганської обласної бібліотеки завітали громадські активісти й історики, співробітники інституту національної пам’яті Максим Майоров та Інституту історії України НАН України Геннадій Єфіменко. Лектори є учасниками проекту «Likбез. Історичний фронт», який не пов’язаний із державними програмами. Як зазначає Максим Майоров, це суто громадська установа, яка співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями.

Квартирник «ЛІТ.МУЗ.БУМ» збирає талановитих людей!

02.06.2017


Якщо ти співаєш, граєш на музичному інструменті, пишеш літературні твори – приходь і поділися своїм талантом із нами! 24 червня о 18:00 чекаємо на тебе в міському парку (у районі дитячого майданчика). Вуха доведуть :) Умов немає! Просто приходиш – і просто співаєш/граєш/декламуєш.

"Бібліотеки Луганщини: виклики сьогодення"

31.05.2017


3-го червня до Дня Луганської області Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Горького готує іноформаційний стенд: "Бібліотеки Луганщини: виклики сьогодення".

Великий терор: усе, що нас хвилює

29.05.2017


«У світлі воскреслої правди»  –  не інакше можна назвати дискусійний майданчик, який розгорнувся 29 травня в нашій бібліотеці, до 80-х роковин Великого терору. У якості лектора та модератора запросили доктора соціологічних наук, професора кафедра філософії та соціології ЛНУ імені Тараса Шевченка Кононова Іллю Федоровича.

Показано 20 из 73