Читання у тренді!

23.04.2017


23 квітня – Всесвітній День книги та авторського права, який святкується щороку, починаючи з 1995 року. Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Наша бібліотека вирішила не стояти осторонь та відзначити цей день по особливому. Отож, напередодні ми організували незвичайний флешмоб - Mannequin Challenge під назвою «Читання в тренді».

Музичний квартирник "ЛІТ.МУЗ.БУМ" у бібліотеці

22.04.2017


22 квітня у ЛОУНБ ім. Горького було проведено захід у новому для бібліотеки форматі квартирника. Виступали як професійні музиканти, так і співаки-аматори. Виконували авторські пісні, кавер-версії відомі композиції, а ще отримали змогу оцінити новий прогресуючий напрям у сучасному мистецтві – читання поезії під музичний акомпанемент. Метою заходу було відійти від усталеного концертного формату, як каже організатор Сергій Летучий.

Із серії «Нас попрохали – ми розповіли» :)

18.04.2017


Сьогодні до нас завітали студенти та викладачі Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму ЛНУ імені Тараса Шевченка з проханнячком розповісти про наукові ресурси з дизайну. Розправилися «суперменські» крила бібліотекаря – і пішло-поїхало: підготували огляд найпоширеніших наукових ресурсів, які стосуються дизайнерського мистецтва.

Виставка "Чудеса Української архітектури"

18.04.2017


З нагоди Міжнародного дня пам'ятників та історичних місць, Дня пам'яток історії та культури ЛОУНБ ім. Горького пропонує вам переглянути книжкову виставку. Її мета – ближче познайомити вас з джерелами духовності, яких у нашій країні величезна кількість.

Акіхабара по-українському

17.04.2017


Як провести святковий понеділок? Упевнені, що це питання виникало в голові майже у кожного. Отож, ми провели цей день, обговорюючи аніме та нагороджуючи переможців нашого конкурсу. Заінтриговані? Наша «Акіхабара» зібрала щирих знавців аніме-культури.

Японія: «світ самураїв»

12.04.2017


Під такою назвою сьогодні в бібліотеці відбулася лекція під проводом спікера з Ужгорода, Набоки Олександра Вікторовича. Тема Японіі з’явилась в нашій бібліотеці не випадково. Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Для відзначення цієї дати проводиться «Рік Японії в Україні», в рамках якого в нашій країні реалізується ряд культурних заходів та подій. У ході лекції наші відвідувачі багато дізналися про історію ранньої Японії, становлення японської цивілізації, міфи про створення світу, а також про вплив умов довкілля на відношення японців до життя та смерті.

Войцех Пестка в гостях у Старобільчан

11.04.2017


"В світі існує три речі, які розкривають людину по-справжньому – любов, віра та війна" - саме ці слова стали рефреном сьогоднішньої зустрічі з польським письменником Войцехом Песткою, що пройшла в бібліотеці. Ми дізналися багато про його творчість та непростий життєвий шлях, а також для нашого фонду отримали з рук автора дві прекрасні книги з автографами. Особливо нас зачепила історія збірки поезій "Spacer po linie" ("Мандрівка линвою"), двомовне видання, написане спільно з українською поетесою Анною Багряною. Зараз Войцех мандрує Україною, збираючи матеріал для свого нового роману, в якому йтиметься про війну на східних теренах нашої держави.

Наші бібліотекарі прийняли участь у конференції в Києві

10.04.2017


"Бібліотека і книга в контексті часу" – назва Всеукраїнської науково-практичної конференції говорить сама за себе. Уже вдесяте Національна бібліотека Украіни ім.Ярослава Мудрого збирає бібліотекарів, видавців та представників влади для обговорення стратегічних напрямків розвитку галузі. Цьогорічна тема конференції була присвячена розвитку бібліотек України на тлі євроінтеграційних процесів, і левова частка всіх виступів стосувалася перебудови мережі бібліотек у період реформи децентралізації. Директор ЛОУНБ Інна Павлівна Риб'янцева поділилися наболілими проблемами Луганщини взагалі, та в бібліотечній сфері зокрема, розповіла про наші надбання та проекти.

Перші випускники тренінгу з культури мови!

05.04.2017


Сьогодні відбувся заключний четвертий тренінг для журналістів з культури української мови. Наші бібліотекарі вирішили влаштувати наостанок справжній «мозковий штурм» для всіх учасників. Протягом тренінгу працювали над радіодиктантом національної єдності, який журналісти «Телегазети» написали ще минулого разу.

Книги, які знають все

03.04.2017


50 років поспіль – починаючи з 1967 року, за рішенням Міжнародної ради дитячої книги, у день народження видатного датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена – 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.

Українська революція 1917 – 1921 років: зробили власні висновки

20.03.2017


Рік Української революції ми вирішили відзначити у вигляді обговорення історичної основи книги Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон». Сьогодні разом із містянами говорили про те, що довелося пережити тодішній Україні. Розглянули етапи Української революції: діяльність Української Центральної Ради, значення укладених Універсалів, умови українського національного піднесення, державотворення Павла Скоропадського, встановлення влади Директорії УНР.

Літературний БУМ по-японськи

19.03.2017


2017 рік проголошено роком Японії в Україні. Чи багато ми знаємо про цю країну? Напевно, що ні. Щоб якось бути обізнаним, ми надихнулися та пройнялися атмосферою країною, де сходить сонце світу. 
Отож, наше знайомство почалося із  поетичного екскурсу до Японії. Спочатку було складно збагнути, про що ж можна сказати, та й чи можна сказати багато. Але після сьогоднішнього літературного БУМу впевнено кажу: можна й треба!

«паМ’ЯТАти»: лекція та перформанс від Олі Михайлюк у нашій бібліотеці

15.03.2017


Сьогодні до нас вкотре завітала команда київської агенції «Арт-поле» на чолі з режисером  Ольгою Михайлюк. Цього разу містян познайомили з перформансом під назвою «М’ята» та лекцією «Мистецькі проекти в часи змін і конфліктів». 

По-науковому відсвяткували День народження Кобзаря!

15.03.2017


15 березня наші працівники стали учасниками Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Творчість Тараса Шевченка в контексті доби». Конференція проходила в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. 

Сповідь бібліотекарів: поспілкувалися відверто

11.03.2017


Сьогодні відбувалася наша сповідь. Її мета – зібрати користувачів та друзів-партнерів, аби ті надали об’єктивну оцінку роботі Good library, ураховуючи всі переваги та недоліки.  Гості прийшли – і почалася веселуха. Спочатку переглянули фільм про новий старт бібліотеки у Старобільську, потім презентували нашу авторську казку від колективу «Історія про приблуд і не зовсім приблуд»  –  таким чином ми ближче познайомили гостей з новими і не новими працівниками нашої library.

Сувеніри своїми руками

07.03.2017


У перший день тижня жіноча частина нашого міста створювала собі свято сама! Майстер з рукоділля Тука Марина Володимирівна допомагала нам робити фіалку в горщику за технікою квілінг.

Стали учасниками міжнародної конференції у Славському!

07.03.2017


Протягом 1 – 4 березня наші працівники були учасниками VII Міжнародної  науково-практичної конференції «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: європейські орієнтири», що проходила у смт. Славське Львівської області.  Упродовж чотирьох днів усі учасники працювали в окремих секціях за різними напрямами роботи. За словами наших бібліотекарів, конференція охоплювала важливі питання подальшого розвитку бібліотечної справи. 

Разом із працівниками старобільської «Телегазети» вдосконалювали українську мову

01.03.2017


1 березня ми провели тренінг «Боротьба з найтиповішими помилками у мовленні» для працівників міської «Телегазети». Першим етапом тренінгу, звичайно, було знайомство з учасниками. Кожен розповів трохи про себе, власні захоплення. Зокрема, журналісти поділилися, з якими саме труднощами найчастіше стикаються, коли розмовляють українською або ж працюють над україномовним матеріалом.

Наш SMM-щик поспішає на допомогу бібліотекарям області

28.02.2017


28 лютого бібліотекарі області «атакували» VКонтакті та Facebook на чолі з нашим SMM-менеджером Денисом Черв’яком.  Працівники бібліотек стали учасниками першого тренінгу «Соціальна мережа: основи бібліотечного маркетингу». Протягом тренінгу розкривалися секрети роботи в соціальних мережах «ВКонтакті», «Facebook» та «Instagram».  

Черговий тренінг з української мови від бібліотекарів

23.02.2017


22 лютого наші працівники провели тренінг «Легкі шляхи вивчення української мови». Виявилося, що іноді ці шляхи не такі вже й легкі. Але сильне бажання здолає всі труднощі, чи не так?  Разом з усіма учасниками розглядали випадки чергування у – в, правила наголошування слів, утворення відмінкових форм у різних частинах мови та не оминули тему калькування в українській мові. 

Показано 20 из 40