Напосівали зустріч кодклубівців

15.01.2021


Випускники Code Club час від часу все ж зустрічаються. Зараз це виглядає приблизно так. Збираються зі своїми менторами, заходять у Zoom і говорять про все на світі. До слова, випускні для онлайнових груп відгриміли ще у грудні минулого року. Тоді ми підбили ох які не скромні підсумки за ввесь 2020 рік. Успішно перейшли на модульну систему навчання – це так звані два семестри, упродовж яких всеукраїнська мережа Code Club синхронно проходила курси навесні та восени.

Тиха вечірка: літо, вулиця, рок-н-рол

16.12.2020


Хака-хака-хакатон. Хтось уперше на ньому побував, ми ж – уперше його провели онлайн. Нас цікавила доля четвертої тихої вечірки і ми її визначили командно, усією Україною. Принаймні, на події побували представники чи не кожної області. Перше – тиха вечірка 2021 року буде. Друге – формат, повірте, обрали затишний і з гарною назвою. Зветься «гібридним з фішечкою». Улітку? Авжеж!

BrainPark: тепер ми пахнемо однаково

11.12.2020


Розкриваємо свої професійні секрети. Good library – не лише бібліотека, а й місце, де сполучаються долі. Так, у різних іпостасях. Найперше – дружніх, сестринських і братерських. Це наша любов. А нею слід ділитися. До чого ця вся мімішність?

Вечірні сутінки проникають до Good library. Бібліотека засинає. Просинається Zoom.

07.12.2020


"Мене мурашить", – Mr. Сергій удесяте повторює свій текст виступу. Спіймати його на хвилюванні вдається не часто. Але ця подія вкрай важлива. Сергій Летучий став одним із 6 лавреатів нагороди “Gold Star” від International Visitor Leadership Program (IVLP). Ініціатива "Gold Star" визначила понад 50 надзвичайних випускників програми «Міжнародних відвідувачів-лідерів» за 10 років. Загалом, до обміну долучилися 15 тисяч учасників.

“Тиха вечірка в бібліотеці”: хакатон ідей

04.12.2020


Як спекти тиху вечірку в приміщенні бібліотеки без тотального підгоряння? Чи взагалі доречна така вечірка в часи пандемії? Як у цьому форматі події співіснують бібліотекарі, громадські активісти та інклюзія? Про це та низку інших надважливих речей запрошує поговорити на хакатоні ідей команда організаторів всеукраїнської акції Good Silent Party на чолі з Луганською обласною універсальною науковою бібліотекою та Луганським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації.

Бібліотека та|ще: теплі кнушки від Луганського осередка УБА

20.11.2020


«Піду заварю мате», – Сергій насипає подрібнені зелені чаїнки до чашки. Анастасія ж наливає води у чашку і йде сідати за лептоп. Готовність 5 хвилин. Зараз ZOOM розчинить у собі вечір, і почнеться вечірка. Ні, не тиха, а достатньо голосна й затишна.

Посумували, підсумували: щорічна конференція УБА

20.11.2020


Хтось підсумовує свій рік за новорічним столом, дехто – на день народження. А ми на щорічній конференції Української бібліотечної асоціації. Нам щастить більше. Маємо аж 2 дні на роздуми про бібжиття і планування подальших дій. 19 – 20 листопада замислено шурхотіли на онлайновій конференції «Українська бібліотечна асоціація – виклики, дії, рішення». Дбайливо загорнули всі смужки думок у ліжник, щоб розказати вам.

Запускаємо літературну лабораторію для дітей!

06.11.2020


ЛІТлаб – творча майстерня авторських втілень для учнів 5-11 класів. Ваша дитина пише поезію або прозу та бажає поділитися своїми творами з іншими? Тоді запрошуємо до затишного простору, де не лише читають, а й створюють літературу.

Бум дитячих IT-подій на Луганщині

30.10.2020


Упродовж жовтня діти з Луганської області та інших регіонів України приєднувалися до безкоштовних IT-подій у межах програми Meet and Code. Серед них – кібербезпечний марафон, хакатон з робототехніки й турнір з HTML|CSS. Ініціювали ці три івенти команда Луганського обласного відділення УБА, Good library та освітній проєкт із програмування Code Club Луганщина.

Поголоски про турнір з HTML|CSS

28.10.2020


«У мене руки тремтять», – говорить Андрій, учасник онлайнового турніру з HTML|CSS. Хвилювання наростає, бо скоро оголосимо результати. Це був вечір 27 жовтня. Турнір за програмою Meet and Code об’єднав випускників літнього Code Club інтенсиву з вивчення HTML|CSS. Скажімо, такий собі черговий контрольний етап. Ментор Віталій Скиртач обдаровує учасників вітальними натхненними словами й технічним завданням. Його варто виконати за лімітований час, а потім презентувати макет сконструйованого сайту.

«Закарбований Схід»: укладаємо цифрову книгу пам’яті героям Луганщини

27.10.2020


Війна на Сході України стала сьогоденням зі щоденною статистикою пострілів, порушень тиші, поранень і втрат українських військових. Вийти за межі формального фіксування імен та максимально розкрити історію кожного героя – така мета проєкту цифрової книги пам’яті «Закарбований Схід», над якою працюють бібліотекарі, музейники та краєзнавці Луганської області.

Бум хакатону з робототехніки

20.10.2020


Чули про IT-остовпіння? От щойно вигадали це поняття. Тому, імовірніше, не чули. З нами це трапилося цими вихідними. Тоді проходив хакатон із робототехніки серед учасників 13-16 років. Остовпівали від презентованих механізмів і буму ідей на майбутнє від дітей. Перший день – знайомство зі всілякими не на жарт крутими можливостями робототехніки. Ментор Віталій Булавенко розповів і показав платформи для конструювання роботів – Lego mindstorms, Arduino, Raspberry pi.

День захисника України у множині

13.10.2020


Ще 2008 року в лавах Збройних Сил України служило 1800 жінок. Станом на березень 2020 року їх кількість збільшилася до 29 760. Таку цифру наводить Генеральний штаб ЗСУ. Тож, чоловіки і жінки на війні – це про рівність, довіру чи оберігання тендітної статі? Зустрілися онлайн із захисниками та захисницями України та обговорили цей пекучий стереотип серед військовослужбовців. Запросили до бесіди й школярів.

Регіональний онлайн-хакатон з робототехніки

12.10.2020


Протягом 17-18 жовтня відбуватиметься регіональний хакатон з робототехніки “Lots by bots” для підлітків у межах програми Meet and Code. Ініціює подію Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації та освітній проєкт з програмування Code Club Луганщина. 

Старобільськ у серці Львова

09.10.2020


Із 1 по 6 жовтня у приміщенні Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука відбулася виставка картин митців старобільської артрезиденції «Аура міста» під назвою «Старобільськ у серці Львова». До цього заключна виставка-презентація вже пройшла в Старобільську з 26 по 30 вересня. 

Сто років Української революції

08.10.2020


Перша світова війна. 4 потужних імперії – Російська, Німецька, Австро-Угорська, Османська – розвалюються. На їхніх уламках постають нові держави, що борються за самостійність. Україна теж долучається до боротьби за незалежність. Полтава, Харків, Миколаїв, Одеса, Чернігів виходять на марші з гаслами: «Хай живе вільна Україна», «Хай живе самостійна Україна», «Автономію Україні».

Діти – амбасадори кібербезпеки

06.10.2020


Їм 9-12 років і вони вже амбасадори кібербезпеки. Такі результати регіонального онлайн-марафону з кібербезпеки «Marathon in safety», який проходив упродовж 2-4 жовтня у межах програми Meet and Code. Організувала подію команда Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації у партнерстві з проєктом Code Club UA. 

Для ОТГ нова модель бібліотек

03.10.2020


Пані Світлана суворо зачиняє двері кабінету. Усі знають – найближчим часом жартувати і сміятися не можна, хоча дуже хочеться. Директорка працює в онлайні. Стулили вуста. Чекаємо новин із форуму. 

День бібліотек зі шквалами та добрими друзями

01.10.2020


Буревій, світове кафе і білосніжні котики до Дня бібліотек. Ми це зробили – відсвяткували! Попри те, що вітрище брутально зносило дах з УкрПошти, бажання провести вечірку просто неба, та ще й майже в центрі міста, перемогло. Ми все ж розмістилися зі своїми святковими торбами у затишній садибці знайомої майстрині. Туди і покликали гостей. 
 

Marathon in safety: марафон з кібербезпеки

25.09.2020


Привіт. Це кібербезпечний марафон і вас запрошено! Чекаємо дітей 9-12 років на онлайнову подію у межах ініціативи Meet and Code до Тижня коду ЄС.

Показано 20 из 299