Медіатори мозкової рідини: інтердисциплінарність у бібліотеці

30.09.2021


Адреналін розтікається кожною клітинкою тіла. Від того жваво мчимо на роботу завчасно. Укотре перевіряємо підключення до ZOOMу, колонки і мікрофон. Трохи лячно. Бо ще один експеримент від ґудлайбристів починається за декілька хвилин. Що це? Конференція, яку мріяли зробити ще на початку року. Ідея нарешті матеріалізувалася. І зветься вона «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності».

Конференція «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності»

22.09.2021


Для спільноти бібліотекарів, шанувальників якісних соціокультурних, освітніх та наукових змін проводимо науково-практичну конференцію до Всеукраїнського дня бібліотек! 

Осінній набір до груп Code Club на онлайн/офлайн навчання

20.09.2021


Мережа клубів програмування для дітей Code Club Луганщина повертається з новим сезоном онлайн та офлайн курсів! Вікова категорія учнів – 8-17 років. Вивчаємо Scratch, Python, HTML|CSS, 3D-моделювання, комп’ютерну грамотність та 2D Анімацію. Навчаємося 1 раз на тиждень протягом 1 години. Наші ментори – круті ІТ фахівці,  вчителі інформатики, прогресивні бібліотекарі. Усі заняття безкоштовні!

Стрибали у межах міжнародного проєкту PLACH

06.09.2021


Майже рік Good library знаходилася в епіцентрі освітньо-трансформаційних подій від румунської громадської організації "Progress Foundation", що діє у сфері розвитку громад та освіти, за фінансової підтримки Black Sea Trust of Regional Cooperation. А сама програма зветься Public Libraries as Active Citizens Hubs (англ: "Публічні бібліотеки як хаби активних громадян", далі: PLACH). 

Гоцали на IV тихій вечірці в навушниках

01.09.2021


Цього дня тахікардія отримала відгул. Потужний сабвуфер додає потужності. Аж стіни дрижать і вібрує підлога. То «Тихої вечірки “Good Silent Party” IV» кличе до Good library поговорити й потанцювати. 28 серпня на 13 локаціях водночас проходила тиха вечірка в навушниках. А головним радіомайданчиком стала Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука.

30 років Незалежності України

20.08.2021


Цьогоріч незалежна Україна відзначає свій ювілей – 30 років. Саме стільки минуло відтоді, коли Верховна Рада України на позачерговій сесії 24 серпня 1991го ухвалила історичний документ виняткового значення для українців – Акт проголошення Незалежності України. Так, на карті світу постала нова держава. Здобуття незалежності є великою заслугою багатьох поколінь українців, які пройшли складний і довготривалий шлях задля самостійності, єдності та державності.

150 комп’ютерів для сільських бібліотек за проєктом Дія.Цифрова освіта

10.08.2021


Рахуєш комп’ютери, а пальців не вистачає. Це стисло про те, що вдалося охопити оком на сьогоднішній зустрічі з представництвом проєкту з цифровізації, що займається переданням комп’ютерів до сільських бібліотек по всій Україні. Із 5000 пристроїв до Луганщині приїхало 150. Розподіляємо комп’ютери між бібліотеками на просторі Good library. Звідси вони виїжджають до своїх нових осель у територіальних громадах.

Бібліотека як стиль життя, або Як ми їздили на школу молодих бібліотів

19.07.2021


Йой! Знаєте, як воно безперервно їхати 60 годин у поїзді «Лисичанськ – Ужгород – Лисичанськ»? А ми знаємо. А яке свіже повітря у горах, що аж втрачаєш свідомість? Ми в курсі. Чи коли сльози навертаються від самовіддачі колег і колежанок? Так, це також нам відомо. Щоденник-лепетя повертається, аби розказати про двох сміливців. Вони подолали найдовший маршрут у країні. І сміливо беруть шпильку, щоб поставити мітку на карті України.

У Старобільську відгупав рокфестиваль – потопаємо в емоціях і фото

26.05.2021


Тієї суботи, 22 травня, у місті перекривали дороги, зустрічали делегації з різних районів Луганщини та взагалі інших міст, ревіли байки, яскравіли креативні виставки, фотолокації та екскурсійні таблички із запрошенням пройтися містом. А сам Старобільськ прокинувся з першим відлунням саундчеків – то рокгурти готувалися до вечірньої програми. Рокконцерту передувала довга чурчхела подій. От хоча б наш день почався не лише з позіхання, а боротьби з велетенським шатром у міському парку. Місія – вдало його натягнути, щоб гості майбутньої літературної локації не підпікалися на сонці.

Рокфестиваль «Зі сходу до заходу-2021»

06.05.2021


Агов! 22 травня у Старобільську масштабний рокфест. Гедлайнери: гурти «ТНМК», «Жадан і Собаки» та письменники Олег Сенцов, Катерина Калитко й Артем Полежака. Місія потужна – привернути увагу до української рокової культури Луганщини, підтримати талановиту молодь регіону і, власне, втілити зручний формат для творчого дозвілля.

Перші пішли: випускний Minecraft Team у Code Clubі

05.04.2021


З оптимізмом, побоюваннями та амбіціями крафтерів провели новий курс Minecraft Team у клубі програмування. Місія – навчити дітей програмувати в середовищі Minecraft Education Edition. Уже намалювали пташку навпроти цього пункту завдань. Курлик.

Як бібліотекарі вчилися мирно вирішувати конфлікти

01.04.2021


«Ми тут з вами не задля лікування, а розуміння», – якось сказав під час свого воркшопу Олег Іванов. У нього солідний профіль – інженер порозуміння, коуч, фасилітатор діалогових процесів. І от він у нас, вчить бібліотекарів поратися зі своїми емоціями, не ігнорувати інтереси інших, чути не лише свої потреби.

Сучасна культура і мистецтво Луганщини в журнальному форматі

12.03.2021


Рожевий палець із жовтим нігтем показує вгору. Нижче – сонце і напис «Сєвєр».  Так виглядає обкладинка журналу про сучасну українську культуру і мистецтво «ПлюсМінусНескінченність». Вона промовисто нашіптує, що сонце сходить тут, на Луганщині. А ще тут багато людей та ідей, про які є кому розказати в цікавому форматі. Ок, без інтриги, у журнальному форматі.

Славське онлайн: конференція і нові ідейні ґедзі

04.03.2021


Без лиж, палиць, Карпат і щорічного відрядження до Славського. І нехай! У нас же є формат онлайн, і це слово зовсім не дратує, не втомлює, а навпаки – розширює веселку над нашими головами. Діджиталізація – це ж пупок, у якому завжди цікаво знаходити щось нове. Ех, друзі, надряпане вище – це чистісінький самообман. Ми, направду, перевтомлені і перенасичені онлайновими подіями. Скучили за живими зустрічами з колегами і, впевнені, ви хочете того ж самого.

Життя з нуля

27.02.2021


Сім років тому півтора мільйони українців залишили свої домівки. Усе через збройну агресію Росію на Сході України та анексію півострову Крим. У законодавстві навіть з’явився термін – внутрішньо переміщена особа. Через вимушену міграцію ВПО стикнулася із труднощами. А це пошук нового житла, роботи, отримання допомоги, громадянська та політична замученість до життя країни, власне інтеграція з новою громадою. Але поза усіма складнощами з’явилася глобальна проблема українського суспільства – дискримінація.

BrainPark: гойдалки медіашколи для бібліотекарів

26.02.2021


Згадайте свої враження від катання на гойдалці. Розсікаєш повітря, у животі відчуття захвату, аж дух забиває. І так тобі круто. Але, накатавшись удосталь, не відпускає бажання знову повторити. От цей захват, ейфорію навіть, піднесень відчуваємо ми зараз. Протягом трьох днів гойдалися з бібліотекарями Луганщини на брейпаркових орелях. Мужньо каталися з Good library Публічна бібліотека  Рубіжанської територіальної громади, Марківська публічна бібліотека Марківської селищної ради, Районна бібліотека смт Новоайдар, Бібліотека для дітей № 1 КЗ «Лисичанська ЦБС».

Набір дітей до мережі Code Club Луганщина стартував!

09.02.2021


Освітня мережа клубів програмування в Луганській області починає новий навчальний модуль. З командою менторів безкоштовно навчаємо дітей і підлітків програмуванню за різними напрямками.

Вахтанг Кіпіані та Сергій Жадан коментують «Справу Стуса» та рішення Дарницького суду

01.02.2021


До Старобільська 31 січня приїздив Вахтанг Кіпіані, історик, журналіст та укладач розсекреченої справи письменника-дисидента Василя Стуса. Модерував зустріч у Луганській обласній бібліотеці Сергій Жадан. Так Кіпіані почав тур Луганщиною, зокрема до Білокуракиного, Нещеретового, Сєвєродонецька та Щастя. Історик розповів, що на Старобільщину його попросив приїхати Жадан, мовляв, «приїжджай до мене на Батьківщину».

Балони з киснем для вчителів: говоримо про Крути

31.01.2021


Бій під Крутами досі викликає суперечки. Особливо важко вчителям. Бо ж як розказати дітям про столітні події? Сучасна шкільна програма не рясніє інформацією. Її не вистачає навіть на повноцінний урок. Разом наповнили мініметодичку всім необхідним. Почали з мітів, що оповили павутиною факти. А це кількість загиблих / учасників бою / розстріляних більшовиками /узятих у полон. Із цим розібралися завдяки документальному фільму.

Онлайнова нарада для битих жаків області

26.01.2021


Це бібліотечні методисти. Розумні та віртуозні люди. На Луганщині їх не так багато, але їхня причетність завжди відчутна. Якщо вам прочиталося слово «приреченість», – то це не випадковість. Коли вони звітують, розгортається ціла епопея безперервного робочого процесу. Цей методичний рік почався з онлайн-наради. Закінчили розмови про підсумки 2020 року, почали нові теми.

Показано 20 из 319