Історія бібліотеки

Народження бібліотеки (і це зовсім не нудна інформація!)

Good library, вона ж Луганська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. М. Горького, була заснована в 1897 році як безкоштовна земська народна бібліотека-читальня. У перші роки свого існування бібліотека налічувала всього 2502 видання, комплектувалася не систематично, переважно за рахунок пожертвувань. Не маючи свого приміщення (це вперше, коли доля зіграла з бібліотекою злий жарт), вона вимушено змінювала свою адресу і лише в 1945 році переїхала в нове приміщення, знаходячись у ньому цілих 20 років (до речі, ого-го).


«Дорослішання» бібліотеки (теж не нудна інформація!)

Згодом бібліотека «подорослішала»:  у 1919 році на базі суспільної земської бібліотеки утворюється центральна міська, збільшується її штат, визначаються функції як методичного центру для бібліотек Луганського повіту, яких у той час налічувалося аж 25!

Становлення… Обережно! Багато дат!

1936 рік – нашій хорошій бібліотеці присвоєно ім’я О. М. Горького. Горький би зрадів, ми впевнені : ) 
1938 рік –  на базі центральної міської створюється обласна бібліотека, і тому  розширюються функції та масштаби її діяльності (юху-у-у). Книжковий фонд на цей період складав 125 тис. примірників! (нічогенька цифра). 
1965 рік –  для бібліотеки було побудовано нове спеціальне приміщення на вул. Радянській, 78, де вона і знаходилася до 2014 року.     
2000-ні роки – у бібліотеці функціонувало 17 відділів і секторів, 4 ресурсно-інформаційних центри (хник-хник). До того ж, бібліотека була найбільшим депозитарним сховищем видань краєзнавчого характеру! (Є чим пишатися). 
З 1997 року – бібліотека стає супер щедрою, надавши  читачам вільний доступ до Інтернету.
З 2003 року –  бібліотека перейшла на автоматизовану схему бібліотечного обслуговування.
2008 рік – ще одна супер щедрість –  бібліотека надає читачам відкритий доступ до активної частини фонду.

Важливі для нас здобутки і відзнаки, які були колись там (до злощасного захоплення нашого дому):

  • переможець Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів (2012 р.);
  • золота відзнака «Визнання року –  2012» як учасник національної програми «Діловій імідж України. Національні досягнення»;
  • нагорода EIFL за інновації –  Премія 3: «Соціальна інтеграція» (проект Мобільної школи для людей з обмеженими можливостями) – (2013 р.);
  • перше місце серед проектів програми «Бібліоміст» з відкриття у бібліотеках Інтернет-центрів (2013 р.);
  • перше місце в онлайн-конкурсі від УБА «Марафон непересічних бібліотечних ідей – 2013» у номінації «Бібліотека VKontakti з користувачами».
     

Усе з самого початку…    

Починаючи з 2015 року, після тривалих поневірянь та відсутності елементарних умов роботи (навіть без персоналу!), не маючи свого приміщення (це вдруге, коли доля зіграла з бібліотекою злий жарт), бібліотека відродилася (на кшталт Фенікса з попелу чи щось таке). Але полетів той «Фенікс» не з Аравії до Єгипту, а з Луганська до милого містечка Старобільськ.  Еге ж, навіть так, а ви думали, що все буде прозаїчно? : ) За три місяці ми відновили роботу бібліотеки. Сьогодні Луганська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. М. Горького стала Good library (ми вирішили, що офіційна назва є занадто довгою, тому зробили її більш простою та лаконічною, тому вибачайте нас).                     

Good library сьогодні

Нині наша бібліотека є зовсім новою. Ми прагнемо максимально наблизити бібліотечну справу до світових стандартів, сміливо втілювати бурхливі ідеї, ламаючи усталені стереотипи.  Гайда з нами!