Егоїзм та інші метафори

04.08.2020


Намагаюся поєднати частинки пазлу і розумію, що не всі вони твердо тримаються на своєму місці. Стараюся виправдати об’єм тексту і суб’єктивно відчуваю, що там багатенько зайвих сторінок, без яких історія нічого б не втратила. Сприйняття мінливого настрою сюжету декілька разів коливалося від думки «Те, що треба!» до − «Господи, навіщо я це читаю?». Це ніби гра з пошуку перлин під товщею води.

Надмірне споживання призводить до світу нового та чудового

07.07.2020


За задумом мого волевиявлення, усе мало бути зовсім по-іншому. Хіба так складно сьогодні пройнятися антиутопією, пополоскати розум у її штучних водоймах, гортати сторіночки з думкою «Ай автор, який молодчина! Як знав, як знав!».  Типу, мусило б подіяти. Але проймання не трапилося. Хіба що наприкінці. Та й то зарано про нього говорити.

«Я змішаю твою кров із вугіллям»

30.06.2020


Oлeкcaндp Миxeд – видатний письменник сучасності, куpaтop миcтeцькиx пpoєктiв. Aвтop сімох  книг, серед яких − « „Я змішаю твою кров із вугіллям“. Зрозуміти український Схід». Його книги «Acтpa» тa «Пoнтиїзм» увiйшли дo cпиcкiв пpeмiї «Книгa poку BBC», a мультимедійний проєкт «Амнезія project: відкрита платформа», увійшов до сімки найкращих у світі. Нам пощастило поспілкуватися з паном Олександром і дізнатися відповіді на декілька питань. 

Сувора біографія війни

15.06.2020


Пекельний день, і не тому, що літо. 22 червня 1941 року загострилася Друга світова війна з початком німецько-радянської. Це були наймасштабніші бої у воєнній історії ХХ століття. Україна з-поміж усіх країн світу зазнала тоді найбільших втрат.

Далекий простір – близьке божевілля

02.06.2020


Інтелектуальний роман Ярослава Мельника наблизив мене до прірви. Я дивилася вниз і бачила невиразні перегуки з давно переглянутих / прочитаних фільмів і книг. Антиутопічний орвелівський шлейф, безпорадництво «Того, що біжить лабіринтом», приглушення емоцій від «Еквілібріуму», бунтарство від «Дивергента» («Нескореної» Вероніки Рот), покірне «реаліті-шоу» на брухті від «Голодних ігор» Сюзанни Коллінз.

Тенета домашніх психів, або Як взаємодіяти із нестерпними людьми

26.05.2020


«Та ти повний псих!» – коли востаннє ви так говорили чи думали? Декілька місяців тому, минулого тижня або вчора, коли ваш партнер / дитина / бос утнув якусь несосвітенну річ? Ха! Психи, вони усюди. Так стверджує психіатр Марк Ґоулстон, автор книжки «Як спілкуватися з психами». Окей, може, не так відкрито говорить, але все ж за роки роботи назбирав, проаналізував, систематизував кіпу прикладів із професійної практики. Результат – 240 сторінок порад, як спілкуватися із неврівноваженими, або побутовими психами.

Хто кого потопив або досі топить? Атлантида Айн Ренд

19.05.2020


Я трохи втомилася від нав’язливої реклами про цю книгу. А від реклами книжок втомитися зовсім не легко, як на мене. «Атлант розправив плечі» Айн Ренд – книга, про яку говорили всі. Соціальні мережі просто кипіли від дописів про неї. І досі, здається, киплять. Багато хто продовжує говорити, але читати не наважуються. Бо, по-перше, об’єм, так, чималий, і чи варто витрачати стільки часу. По-друге, вона ж «про економіку», кажуть. Мабуть, нудна. Але чому ж читачі всього світу наробили стільки галасу? І позитивного, і негативного. Саме це мені і хотілося з’ясувати.

Memento memoriae

18.05.2020


Memento memoriae – пам'ятайте про пам'ять. Вона важлива для сьогодні і завтра. Для молодих і старших. Українців і не тільки. 19 травня 1938 року відбулася найкривавіша ніч. У київських в’язницях НКВС розстріляли 563 людини. Протягом 1937–1938 років засудили 200 тисяч людей, так званих «ворогів народу». Половина з них опинилася у в'язницях, психлікарнях, на засланні у таборах.

99 франків за рекламну депресію. А не забагато?

08.05.2020


За курсом швейцарського франка до гривні Октав Паранго продав би сьогодні свою книгу за 2 730 грн. Таку ціну він дав їй, коли сидів у в’язниці. Там він книгу і закінчив. А писав він її, аби його звільнили з роботи. Мовляв, набридло бути у рекламному бізнесі, заробляти шалені гроші й чимдуж захлинатися у штучних водоймах щасливої днини.

S. T. A. L. K. E. R.

25.04.2020


34 роки тому сталося те, про що світ ніколи не забуде. Техногенна катастрофа, що зжерла людські життя і перекрутила долі. Так, це вибух на Чорнобильській АЕС. Не варто нагадувати, як офіційна влада оголосила про катастрофу лише на 9 день. Як діти безтурботно гуляли надворі, коли повітря пашіло радіацією, як телебачення заспокоювало про локалізацію пожежі.

Смачний пиріг з книжками та дружбою

18.04.2020


Джулієт 32. Вона письменниця, яка нещодавно гайпонула на новій книзі. Здавалося б, вона щаслива, успішна й має заможного коханого. Але ні. Джулія вдихає пилюку та гар розтрощених лондонських будинків. Англія 1946-го року така гардкорна.

Віддалена робота, нові професії, або Поза межами «коронної» конспірології

15.04.2020


Створення віртуалізованих робочих місць – наша реальність у цифровому світі. Цим ми завдячуємо багатовекторній новій економіці. Вона не обмежується динамічним розвитком програмного забезпечення, телекомунікацій, інформаційних мереж, електронного бізнесу та електронної комерції.

Чому Селінджер обрав Уну, а вона – Чапліна

10.04.2020


Фредерік Беґбедер запевняє: ця історія є до драматичного скрипу чистою правдою. Своєю найкращою книгою «Уна і Селінджер» письменник кидає довгий шовковистий килим назустріч славетному автору «Ловця у житі» пану Джерому та дочці видатного драматурга Юджина О’Ніла й четвертій дружині Чарлі Чапліна пані Уні. Швидше переходимо до ймовірних питань від вас і симпатюльних відповідей від мене. 

Ці книги допоможуть краще пізнати скандинавів

28.03.2020


Запашна випічка і чаювання, вечори під пледом і споглядання дощу у шибку, свічки й ароматичні лампи, шоколад і тріскотіння дерева в каміні. Чуєте-чуєте шурхіт книг про скандинавів? Лаґом, хюґе та люке – те, що робить життя гармонійним, толерантним, неконфліктним і ощадливість. Те, що наповнює життя сенсом, а відтак – щастям. Так, нарешті, повернулася наша книжкова #Стопка. Ось що вихопили для вас.

Щастя в булочках і податках

20.03.2020


Мій яскравий спогад з дитинства – затишне палахкотіння бабусиного торшера. Любила вмощуватися біля нього на кріслі з книгою, їством, обгортатися ковдрою або теплим халатом і опинятися у своєму безтурботному вимірі, де добре і спокійно. І от якби мені сказали, що цей ритуал і є хюґе, то я б лише запитливо вирячилася.

Мужність і честь

14.03.2020


14 березня – День Українського Добровольця. Чому так склалося? Найперше через те, що цього дня у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці. Усе для того, аби сформувати перший добровольчий батальйон. Друге – 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про встановлення Дня Українського Добровольця».

Літературна випічка

13.03.2020


Знаєте спосіб, як відпочити від книжки, – прочитайте книжку! Так, це можливо. Навіть весело. Особливо, якщо це книга-комікс, де не треба заглиблюватися у причинно-наслідкові зв’язки, розгрібати екзистенційний бунт героїв, сумніватися у письменницьких здібностях автора чи боятися маніяка з попередньої сторінки. От є просто книга. Читаєш – і класно. Зрозумілі життєві ситуації, бібліофільні жартики, іронічне змалювання типових сюжетів / героїв

Хірург, який не лікує

06.03.2020


Кетрін лежала прив’язана до ліжка. Вона відчувала, як шалено калатає її серце. А ще точно знала, що треба приборкати страх. Бо він лише приваблює мисливця. Жінка потерпає від спраги і мріє, щоб усе скінчилося швидко.

Вони всюди. Покоління Z на роботі й не тільки

03.03.2020


І що тепер? Дорогу лише їм? Хто так вважає – поспішіть познайомитися з представниками цього покоління. Як це зробити? Як варіант, почитайте книгу «Покоління Z на роботі» Девіда та Йони Стіллманів. Друге – почніть із зетівцями співпрацювати.

Змова проти України. Бібліографічний дайджест

25.02.2020


Цей дайджест не оповідає, а переказує слова очевидців початку російсько-української війни. У лютому 2014 року Російська Федерація порушила норми та принципи міжнародного права – анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей.

Показано 20 из 168