Принцеса + принцеса: між скандалом і безкоштовною гештальт-терапією

12.10.2021


Пригадую цьогорічні фейсбучні баталії. Михайло Січка, заступник голови Івано-Франківського обласного об’єднання «Просвіта», подав заяву до обласної ради, аби та вилучила з усіх бібліотек одну книжку. Звісно ж, нам, ґудлайбристам, у таких випадках важко втриматися від наміру а) знайти це видання у своєму фонді; б) прочитати його; в) розказати вам.

Вона – не для себе: доля й опір жіноцтва в романі «Заповіти»

24.09.2021


Гілеад – теократичний Мордор, далеко не туристична альтернативна держава в Північній Америці, яка вже 36й рік тримається на сторінках романів Маргарет Етвуд «Оповідь служниці» і «Заповіти».

Один день як століття: пошуки себе в романі «Години» Майкла Каннінгема

13.09.2021


Як воно – знати, що години спливають? Кепсько, на правду. Вони протікають, наче білий морський пісок крізь пальці. І більше ніколи не повертаються. Швидкоплинно ми втрачаємо і себе. Ох, ви, звісно ж, поскаржитеся на цю тужливу преамбулу. Але нехай вона задає ритм цьому оглядові. Бо ж, власне, так романтично, сумно, глибоко, щільно розвивається сюжет роману Майкла Каннінгема «Години».

Хто ми, Або Маннергейм ментальний

20.08.2021


Що зараз у голові бібліотекаря, музейника, викладача, театрала, журналіста, медика і всіх тих, хто зібрав свою скромну торбу з пожитками і виїхав із окупованого Луганська 2014-2015 роках. Упевнені, що всі ми досі намагаємося встояти на ментальній крижині, досі тримаємо лінію оборони, і навіть більше, усе ще продовжуємо тягнути цю смугу з бетонованих споруд для укріплення своєї громадської позиції.

Розквашене яблуко: про насильство за зачиненими дверима

09.07.2021


На перший погляд, пані з палітурки глузливо посміхається мені. Я підходжу ближче до полички, щоб якось перевірити свої перші відчуття. Направду, неприємні. Детальніше роздивляюся. Здається, ця дівчини блискає поглядом навіть через сонцезахисні окуляри. Однак ще мить – і помічаю зовсім не насмішкуватий вираз обличчя, а благання про допомогу. Це біль. Посмішка болю, за якою ховається страх, безвихідь і відчай. Мої побоювання підтверджує ледь помітна краплина крові, яка виступає під носом жінки. І в неї аж ніяк не проблеми з тиском чи судинами.

Ґ’юстоне, у нас проблеми? 

02.07.2021


Роман неначе хапав мене за маківку і жбурляв голову в декілька емоційних етапів, які змінювали одне одного по колу. Нічого жорстокого – нехай це буде художньою витівкою польської авторки Катажини Ґрохолі. Я встигла посміятися, розчаруватися, і знову посміятися, а потім ще й поплакати, – що теж не фінал.

Тиха книжка, яка топить (за) бібліотеки 

22.06.2021


Є «Моя найтихіша книжка» Галини Ткачук. По-муркотячому мила обкладинка, де маленьке дівча готується розказати свою таємну історію, тому не просто так робить знак «тсссс». І все було б добре, якби таємниця дівчинки не зачепила бібліотеку. Ні-ні, не якусь там книгозбірню, яка скромно десь відпрацьовує свою присипану пилом днину, пхекає від нудотного споглядання за безлюдним приміщенням, де із засохлою сльозкою у зморшкуватому оці дивиться на недоторканий старезний книжковий фонд бібліотекарка зі своїм до біса гігантським стажем. 

«Червоне, Чорне і знову Червоне»: потьоки мракобісся в анархо-вестерні

21.05.2021


Якщо вам уже є 24, то сміло можете прочитати вбивчий твір «Червоне, Чорне і знову Червоне» від угрупування сценаристів, письменників і науковців «Піратська Бухта». Як виявилося, сам пан Олександр звідти ж, а його роль, як він поділився в одному із інтерв’ю, – «творче переосмислення історичного контексту» 1920 років під час активізації селянського повстанського руху. Романтика – над тим вже натирали мозолі сценаристи Іван Рапотін та Геннадій Гнатенко.

«Драники від Василя Стефаника»

14.05.2021


Як давно ви готували драники? Щоб такі смачні. Не пересушені, із хруткою шкоринкою, рум'яні і водночас ніжні. Ми куховарили нещодавно. Правда, своєрідно – віртуально. За допомогою голосу та звукозаписувальної техніки. Розказували рецептуру дерунців від Василя Стефаника. Це український новеліст, хто забув.

Справа Стуса: розмова про правду

23.04.2021


Авторки цього огляду міркують про специфічні біологічні властивості гнид – глобальний паразитизм комуністичного порядку. А ще про людей, українців – і це важливе уточнення, адже за кілька років до незалежності в Україні мало хто знав про те, що десь там, у далекому виправно-трудовому таборі Пермської області помирають українські дисиденти, правозахисники, яких нікому було захистити на той час.

Чому роман «Нормальні люди» став методичкою для міленіалів і чому бібліотекарка проти?

30.03.2021


Молоду ірландську письменницю Саллі Руні називають голосом міленіалів. Це покоління, роки народженнях яких припадає на період із 1981 по 1994 – 2000 роки, тобто вони зустріли нове тисячоліття в юному віці. 2018 року вийшла її книга «Нормальні люди», яка наробила галасу у світі. У нас її переклали українською минулого року і тепер українці на повну гарцюють зі своїми враженнями від цього роману, мовляв, нарешті про міленіалів написали, та ще й так шикарно. Я сама міленіалка і відверто хочу дати ляпаса головним героям, яких нарікають відлунням покоління.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

25.03.2021


Голодні? Тоді послухайте цей фрагмент. Після нього зголоднієте ще більше й, можливо, надихнетеся на раптову мандрівку Європою. Чуємо аромати запашних булочок, пряних пирогів, вишуканих сортів сирів. Ой, стручкова квасоля застрягла між зубами, ото випадковість. 

 

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

18.03.2021


У Чарлі з дитинства ментальні порушення - розумова відсталість. Йому важко стати частиною соціального світу попри величезне бажання мати друзів, роботу, вчитися. Тож, герой наважується на експеримент, який зробить його розумнішим. Аж таким розумником, що аж замурашить у всіх навколо. Як усе відбувалося, слухайте в уривку. 

Ni hao, або Коротко про любов до Китаю

18.03.2021


Тут живе півтора мільярди людей, їдять паличками, винайшли папір, годинник, компас, порох, сірники, гроші. Це друга країна світу за рівнем економіки. А товари її виробництва є у кожному куточку й закапелку Землі. Звісно, це Китай. Або Китайська Народна Республіка. Моє бажання відвідати Китай з’явилося після одного із сезонів програми «Світ навиворіт» із Дмитром Комаровим. Зачарована, здивована, схвильована, зацікавлена – це не всі емоції, які викликала ця країна. Тому, зараз у мене є два пріоритетних напрямки – відвідати Китай і Велику Британію.

«Айдар»: історія батальйону зсередини

15.03.2021


Неочікувана війна в Україні стала великим викликом для нашої держави, перспективи її розвитку і навіть існування. Цей виклик прийняла на себе не тільки армія, а й волонтери і добровольці, які активно угруповувалися 2014го і створювали нові батальйони для захисту – «Донбас», «Дніпро-1», «Азов», «Айдар». Отож, батальйон «Айдар». До його лав увійшли українці різних професій, віку, місця проживання. Одним із його учасників став луганчанин  Ігор Орел, який до війни був керівником, видавав україномовну пресу. А після початку подій 2013 – 2014 років вирішив активно брати участь у житті країни.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

10.03.2021Утратити все. Квартиру, машину, майно, а потім роботу і місце навчання. А пізніше накрила ще й кучугура боргів. Здається, що все настільки погано, що й думати немає сил. Скрутно, еге ж? Героїня роману «Поцілунок був не останнім» Льоля відчула, як воно, коли твоє буденне життя розчиняється. І тепер вона, її мама і бабуся будують нове життя в обшарпаній квартирі. Як героїня виборсалася з усієї пережитої твані, слухайте в аудіочиталці.

[LOUNGEEK] Шевченко-масон: теорії зародження генія нації

07.03.2021


Наш перший подкаст звучить ось так. Начепили петличку на корінець книжки, прокашлялися, заговорили. Думками заволодів Тарас Шевченко. І не таке трапляється напередодні його дня народження. Так от, розказуємо про теорії зародження генія нації, причому підкидуємо романтичний наратив Шевченка-масона. Сподіваємося, що інформація викличе певну емоцію. Від зацікавлення до обурення, від любові до зародження нових теорій.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

03.03.2021


«It happens», – кажуть англійці. «Буває», – перекладаємо ми. І гарне, і не дуже. От мріяли стати біологом чи футболістом, пожежником або альпіністом. А стали зовсім не тим/тою. Здається, усе добре. А думки про мрію і втрачені можливості все більше накочують. Герой роману Орхана Памука мріяв бути письменником. Став – інженером-геологом. Теж непогано. Однак, чому іt happens відбулося, слухайте в уривку.

Хто впав нижче? Помста

26.02.2021


Вулиці Лондона тієї ночі тихо вкривалися снігом, Кентигерн-Гарденз перетворилася на біле полотно. Там, біля будинку №18, папараці залишили сотні своїх слідів. Дещо пізніше, біля того ж будинку, сніг став безжально червоним, коли вона випала з вікна своєї квартири. Самогубство – переконує поліція. Лула Лендрі, втомлена славою супермодель, мала купу причин для суїциду, і про це ще довго гомонітиме пресса. Близькі заперечать – вона була щаслива. Коли поліція ставить крапку, залишається робота для приватного розслідування.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

25.02.2021


Обрати справу всього життя. Нелегке завдання, еге ж? Здається, робота приносить задоволення, однак щось постійно муляє. Рік за роком напруження наростає. І – вибух – звільняєшся, бо моральні й фізичні сили на нулі. Щось подібне сталося в автора книги «Буде боляче» Адама Кея. Він уже колишній лікар, який вирішив розказати світові про серйозні і смішні моменти роботи ординатора.

Показано 20 из 221