Bukreevy Production: огляд «Правди про справу Гаррі Квеберта»

19.10.2020


Критично-ласкавий огляд роману «Правда про справу Гаррі Квеберта» належить подружжю Букреєвих. То Оля і Олександр. Вони разом читали книгу Жоеля Дікера і майже водночас написали відгук. Третій бібліотекар уже встиг почитати обидва тексти і сміливо заявляє, що, на перший погляд, ця книга, неначе детективна чурчхела, – доїдаєш і захопливо виколупуєш горішки із зубів. Але краще вже почитайте огляд самі.

Несмачне минуле: румунське життя «до» і «після»

17.10.2020


«Я буду румунським Сталіним», – серйозно говорить десятирічний хлопчик. На це його сестра голосно регоче. А потім звинувачує шевця, у якого її брат навчається. Забив дурницями голову хлопцю. Мине десяток років і ця дитина дорівняється до «Батька народів». І стане ще одним кривавим диктатором в історії людства. Ніколае Чаушеску, Великий будівничий нації, великий вбивця румунського народу.

Недокохані, перекохані, помірковано кохані у «Старій холері»

02.10.2020


Село Туптали і Київ. Там відбувається справжній екшн, у якому задіяні «мафія» дідів, бабуся Єва Красна Ружа, гіпертрофовані столичні коханці і багатії та щіпка божевілля різних поколінь. 

Матері та діти в романі Селесте Інґ «Усюди жевріють пожежі»

18.09.2020


Юна Ізабель Річардсон спалила свій будинок, і зникла. Ця подія ще довго не забудеться в Шейкер-гайтcі. Шейкер – таке собі ідеальне містечко для ідеальних людей, в якому, ну звісно ж, усі мріють жити. Про пожежу говоритимуть без особливого подиву. Скажуть − вона ж несповна розуму, та Ізі, чого ще чекати!

Кілограмовий п’ятивіковий протестантизм

04.09.2020


Зупиніться на хвильку й віддайтеся міркуванням. А чом би не про протестантизм, а? «Небезпечна ідея християнства» Алістера Макграта вагою один кілограм розкаже докладну історію про революцію протестантизму. Ба більше, охопить чималий часовий пласт – від XVI до XXI століття. Хвилювало, щоб під таким натиском гігантського академічного тексту в мене відверто не розв’язався пупок. Але спокійний погляд та пустотливі кучері Мартіна Лютера на обкладинці додали сил і впевненості.

Шокуюча Друга світова

01.09.2020


Друга світова стала найбільшою війною в історії людства. У війні взяло участь понад 60 країн. Загальні людські втрати оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб. Ніколи до цього історія не знала війни з такою кількістю жертв. Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами і злочинами проти людяності.

Котіться під три чорти, або Ніжне мистецтво посилати

18.08.2020


Вона стоїть на полиці й дивиться мені в душу. Книжка, яка прочитала мої думки. І відкрила очі на дещо. І розсмішила. Словом, Олександра Райнварт, рекламниця, розповідає, як вдається вижити у світі, де всі від тебе щось хочуть. Було ж таке, коли хочеться зазирнути людині в її безсоромні очиська й сказати: «Та пішов/пішла ти»? Частенько. Але що зупиняє зробити це? 

Егоїзм та інші метафори

04.08.2020


Намагаюся поєднати частинки пазлу і розумію, що не всі вони твердо тримаються на своєму місці. Стараюся виправдати об’єм тексту і суб’єктивно відчуваю, що там багатенько зайвих сторінок, без яких історія нічого б не втратила. Сприйняття мінливого настрою сюжету декілька разів коливалося від думки «Те, що треба!» до − «Господи, навіщо я це читаю?». Це ніби гра з пошуку перлин під товщею води.

Надмірне споживання призводить до світу нового та чудового

07.07.2020


За задумом мого волевиявлення, усе мало бути зовсім по-іншому. Хіба так складно сьогодні пройнятися антиутопією, пополоскати розум у її штучних водоймах, гортати сторіночки з думкою «Ай автор, який молодчина! Як знав, як знав!».  Типу, мусило б подіяти. Але проймання не трапилося. Хіба що наприкінці. Та й то зарано про нього говорити.

«Я змішаю твою кров із вугіллям»

30.06.2020


Oлeкcaндp Миxeд – видатний письменник сучасності, куpaтop миcтeцькиx пpoєктiв. Aвтop сімох  книг, серед яких − « „Я змішаю твою кров із вугіллям“. Зрозуміти український Схід». Його книги «Acтpa» тa «Пoнтиїзм» увiйшли дo cпиcкiв пpeмiї «Книгa poку BBC», a мультимедійний проєкт «Амнезія project: відкрита платформа», увійшов до сімки найкращих у світі. Нам пощастило поспілкуватися з паном Олександром і дізнатися відповіді на декілька питань. 

Сувора біографія війни

15.06.2020


Пекельний день, і не тому, що літо. 22 червня 1941 року загострилася Друга світова війна з початком німецько-радянської. Це були наймасштабніші бої у воєнній історії ХХ століття. Україна з-поміж усіх країн світу зазнала тоді найбільших втрат.

Далекий простір – близьке божевілля

02.06.2020


Інтелектуальний роман Ярослава Мельника наблизив мене до прірви. Я дивилася вниз і бачила невиразні перегуки з давно переглянутих / прочитаних фільмів і книг. Антиутопічний орвелівський шлейф, безпорадництво «Того, що біжить лабіринтом», приглушення емоцій від «Еквілібріуму», бунтарство від «Дивергента» («Нескореної» Вероніки Рот), покірне «реаліті-шоу» на брухті від «Голодних ігор» Сюзанни Коллінз.

Тенета домашніх психів, або Як взаємодіяти із нестерпними людьми

26.05.2020


«Та ти повний псих!» – коли востаннє ви так говорили чи думали? Декілька місяців тому, минулого тижня або вчора, коли ваш партнер / дитина / бос утнув якусь несосвітенну річ? Ха! Психи, вони усюди. Так стверджує психіатр Марк Ґоулстон, автор книжки «Як спілкуватися з психами». Окей, може, не так відкрито говорить, але все ж за роки роботи назбирав, проаналізував, систематизував кіпу прикладів із професійної практики. Результат – 240 сторінок порад, як спілкуватися із неврівноваженими, або побутовими психами.

Хто кого потопив або досі топить? Атлантида Айн Ренд

19.05.2020


Я трохи втомилася від нав’язливої реклами про цю книгу. А від реклами книжок втомитися зовсім не легко, як на мене. «Атлант розправив плечі» Айн Ренд – книга, про яку говорили всі. Соціальні мережі просто кипіли від дописів про неї. І досі, здається, киплять. Багато хто продовжує говорити, але читати не наважуються. Бо, по-перше, об’єм, так, чималий, і чи варто витрачати стільки часу. По-друге, вона ж «про економіку», кажуть. Мабуть, нудна. Але чому ж читачі всього світу наробили стільки галасу? І позитивного, і негативного. Саме це мені і хотілося з’ясувати.

Memento memoriae

18.05.2020


Memento memoriae – пам'ятайте про пам'ять. Вона важлива для сьогодні і завтра. Для молодих і старших. Українців і не тільки. 19 травня 1938 року відбулася найкривавіша ніч. У київських в’язницях НКВС розстріляли 563 людини. Протягом 1937–1938 років засудили 200 тисяч людей, так званих «ворогів народу». Половина з них опинилася у в'язницях, психлікарнях, на засланні у таборах.

99 франків за рекламну депресію. А не забагато?

08.05.2020


За курсом швейцарського франка до гривні Октав Паранго продав би сьогодні свою книгу за 2 730 грн. Таку ціну він дав їй, коли сидів у в’язниці. Там він книгу і закінчив. А писав він її, аби його звільнили з роботи. Мовляв, набридло бути у рекламному бізнесі, заробляти шалені гроші й чимдуж захлинатися у штучних водоймах щасливої днини.

S. T. A. L. K. E. R.

25.04.2020


34 роки тому сталося те, про що світ ніколи не забуде. Техногенна катастрофа, що зжерла людські життя і перекрутила долі. Так, це вибух на Чорнобильській АЕС. Не варто нагадувати, як офіційна влада оголосила про катастрофу лише на 9 день. Як діти безтурботно гуляли надворі, коли повітря пашіло радіацією, як телебачення заспокоювало про локалізацію пожежі.

Смачний пиріг з книжками та дружбою

18.04.2020


Джулієт 32. Вона письменниця, яка нещодавно гайпонула на новій книзі. Здавалося б, вона щаслива, успішна й має заможного коханого. Але ні. Джулія вдихає пилюку та гар розтрощених лондонських будинків. Англія 1946-го року така гардкорна.

Віддалена робота, нові професії, або Поза межами «коронної» конспірології

15.04.2020


Створення віртуалізованих робочих місць – наша реальність у цифровому світі. Цим ми завдячуємо багатовекторній новій економіці. Вона не обмежується динамічним розвитком програмного забезпечення, телекомунікацій, інформаційних мереж, електронного бізнесу та електронної комерції.

Чому Селінджер обрав Уну, а вона – Чапліна

10.04.2020


Фредерік Беґбедер запевняє: ця історія є до драматичного скрипу чистою правдою. Своєю найкращою книгою «Уна і Селінджер» письменник кидає довгий шовковистий килим назустріч славетному автору «Ловця у житі» пану Джерому та дочці видатного драматурга Юджина О’Ніла й четвертій дружині Чарлі Чапліна пані Уні. Швидше переходимо до ймовірних питань від вас і симпатюльних відповідей від мене. 

Показано 20 из 175