Чому роман «Нормальні люди» став методичкою для міленіалів і чому бібліотекарка проти?

30.03.2021


Молоду ірландську письменницю Саллі Руні називають голосом міленіалів. Це покоління, роки народженнях яких припадає на період із 1981 по 1994 – 2000 роки, тобто вони зустріли нове тисячоліття в юному віці. 2018 року вийшла її книга «Нормальні люди», яка наробила галасу у світі. У нас її переклали українською минулого року і тепер українці на повну гарцюють зі своїми враженнями від цього роману, мовляв, нарешті про міленіалів написали, та ще й так шикарно. Я сама міленіалка і відверто хочу дати ляпаса головним героям, яких нарікають відлунням покоління.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

25.03.2021


Голодні? Тоді послухайте цей фрагмент. Після нього зголоднієте ще більше й, можливо, надихнетеся на раптову мандрівку Європою. Чуємо аромати запашних булочок, пряних пирогів, вишуканих сортів сирів. Ой, стручкова квасоля застрягла між зубами, ото випадковість. 

 

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

18.03.2021


У Чарлі з дитинства ментальні порушення - розумова відсталість. Йому важко стати частиною соціального світу попри величезне бажання мати друзів, роботу, вчитися. Тож, герой наважується на експеримент, який зробить його розумнішим. Аж таким розумником, що аж замурашить у всіх навколо. Як усе відбувалося, слухайте в уривку. 

Ni hao, або Коротко про любов до Китаю

18.03.2021


Тут живе півтора мільярди людей, їдять паличками, винайшли папір, годинник, компас, порох, сірники, гроші. Це друга країна світу за рівнем економіки. А товари її виробництва є у кожному куточку й закапелку Землі. Звісно, це Китай. Або Китайська Народна Республіка. Моє бажання відвідати Китай з’явилося після одного із сезонів програми «Світ навиворіт» із Дмитром Комаровим. Зачарована, здивована, схвильована, зацікавлена – це не всі емоції, які викликала ця країна. Тому, зараз у мене є два пріоритетних напрямки – відвідати Китай і Велику Британію.

«Айдар»: історія батальйону зсередини

15.03.2021


Неочікувана війна в Україні стала великим викликом для нашої держави, перспективи її розвитку і навіть існування. Цей виклик прийняла на себе не тільки армія, а й волонтери і добровольці, які активно угруповувалися 2014го і створювали нові батальйони для захисту – «Донбас», «Дніпро-1», «Азов», «Айдар». Отож, батальйон «Айдар». До його лав увійшли українці різних професій, віку, місця проживання. Одним із його учасників став луганчанин  Ігор Орел, який до війни був керівником, видавав україномовну пресу. А після початку подій 2013 – 2014 років вирішив активно брати участь у житті країни.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

10.03.2021Утратити все. Квартиру, машину, майно, а потім роботу і місце навчання. А пізніше накрила ще й кучугура боргів. Здається, що все настільки погано, що й думати немає сил. Скрутно, еге ж? Героїня роману «Поцілунок був не останнім» Льоля відчула, як воно, коли твоє буденне життя розчиняється. І тепер вона, її мама і бабуся будують нове життя в обшарпаній квартирі. Як героїня виборсалася з усієї пережитої твані, слухайте в аудіочиталці.

[LOUNGEEK] Шевченко-масон: теорії зародження генія нації

07.03.2021


Наш перший подкаст звучить ось так. Начепили петличку на корінець книжки, прокашлялися, заговорили. Думками заволодів Тарас Шевченко. І не таке трапляється напередодні його дня народження. Так от, розказуємо про теорії зародження генія нації, причому підкидуємо романтичний наратив Шевченка-масона. Сподіваємося, що інформація викличе певну емоцію. Від зацікавлення до обурення, від любові до зародження нових теорій.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

03.03.2021


«It happens», – кажуть англійці. «Буває», – перекладаємо ми. І гарне, і не дуже. От мріяли стати біологом чи футболістом, пожежником або альпіністом. А стали зовсім не тим/тою. Здається, усе добре. А думки про мрію і втрачені можливості все більше накочують. Герой роману Орхана Памука мріяв бути письменником. Став – інженером-геологом. Теж непогано. Однак, чому іt happens відбулося, слухайте в уривку.

Хто впав нижче? Помста

26.02.2021


Вулиці Лондона тієї ночі тихо вкривалися снігом, Кентигерн-Гарденз перетворилася на біле полотно. Там, біля будинку №18, папараці залишили сотні своїх слідів. Дещо пізніше, біля того ж будинку, сніг став безжально червоним, коли вона випала з вікна своєї квартири. Самогубство – переконує поліція. Лула Лендрі, втомлена славою супермодель, мала купу причин для суїциду, і про це ще довго гомонітиме пресса. Близькі заперечать – вона була щаслива. Коли поліція ставить крапку, залишається робота для приватного розслідування.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

25.02.2021


Обрати справу всього життя. Нелегке завдання, еге ж? Здається, робота приносить задоволення, однак щось постійно муляє. Рік за роком напруження наростає. І – вибух – звільняєшся, бо моральні й фізичні сили на нулі. Щось подібне сталося в автора книги «Буде боляче» Адама Кея. Він уже колишній лікар, який вирішив розказати світові про серйозні і смішні моменти роботи ординатора.

До хорошого Дня рідної мови

21.02.2021


Мета цього допису №1 – ще раз зізнатися, що ми безмежно любимо українську мову. Мета друга – привітати з Міжнародним днем рідної мови всіх, хто так само любить свою ріднульку, та побажати дзвінкого говоріння, щоб аж тепліше було на душі та кожному органу. Мета третя – розказати про наші багатомовні книжки, запросити до себе, щоб все це оцінити своїм поглядом, і-і-і пірнути у вивчення будь-якої мови для майбутньої мандрівки.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

16.02.2021


Бабуня – то ліпший друг. І не лише тоді, коли ви конаєте від голоду або спраглі до життєво необхідних мудрих порад. У Ельзи, героїні книги «Моя бабуся просить їй вибачити», взагалі цікава ситуація. Вона весела реготушка, товариська, любить авантюри. Але компанію Ельза завжди обирає безальтернативно – лише з бабусею. Їм не нудно вдвох. Чого так? Розказуємо у фрагменті дня від Фредеріка Бакмана. 

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

11.02.2021


Згадалася класика. Пам’ятаємо, як на телебаченні вибухнула програма «Ревізор» із Ольгою Фреймут. Ох, і досі у відрядженнях перевіряємо ліжка та вбиральні. І з острахом думається, яка там гігієна на кухні ресторану, чи правильно зберігаються продукти. Усе за заповідями пані Ольги. Тож, вирішили погортати книгу самої Ольги Фреймут «Де їсть і з ким спить Фреймут». 

Шануйте шкарпетки, позбудьтеся мотлоху!

05.02.2021


Безлад – карна справа. І не важливо, де саме коїться хаос: дім, гуртожиток, робочий стіл, сумочка, кишеня. За це все рано чи пізно доведеться розплатитися сповна. Найбільше покарання – вагони часу, які треба кинути на прибирання занедбаного простору, і зруйновані жмутки нервів після сварок із тими, хто не любить викидати речі.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

02.02.2021


Бос. Пан. Господар світу і будинку. Командир і повелитель. Або по-нашому кіт. На вигляд мила тепла істота, яка вбиває поглядом. Підтвердження фактів дикторської ніжності кота беззаперечні. Але як їм, котам і кішкам, це вдається? Вони харизматичні, розсудливі й горді. Ледь не зразок для наслідування. Так, нам, людям. Чи й собі стати котом? Подумали ми й записали аудіочиталку на книгу «Думай і дій як кіт» Стефана Гарньє.

Первісні інстинкти й земне пекло в книзі Ноа Гоулі «За мить до падіння»

05.01.2021


Літаки розбиваються, кораблі тонуть, потяги сходять із рейок. Катастрофи стаються. І це гірка правда. А чи задумуємося, що спричиняє їх? Як почуваються ті, хто вижив, і ті, хто переживає втрату близьких? Цим складним питанням присвячений роман американського письменника й сценариста Ноа Гоулі.

Країна посиленого режиму

29.12.2020


Бандерівці. Пособники фашистів. Буржуазні націоналісти. Ґвалтівники. Убивці. Кати. Совєцька машина добре пропрацювала великий і жахливий міт. Декого від нього досі дрижаки б’ють. 29 років тому нарешті сконала тоталітарна машина 15 «республік». З позитивного – дракона Совєцького Союзу немає. З негативного – ми досі розгрібаємо авгієві стайні в головах багатомільйонних сучасних держав. Комусь це вдається більш успішно, декому – не дуже.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

24.12.2020


Ґаджети забирають частину часу. І відривають від живого спілкування. Така мара сталася і з героїнею. Чи цікавий світ без смартфонів та інтернету? Дівчинка перевіряє разом із новими друзями. А ще потрапляє у пригодницьке фентезі задля пошуку світла. 

Бурулька накрапала різдвяні книги для малечі

24.12.2020


Хо-хо! #сТОПка струсила з себе легкий сніжок. І принагідно нагадує про себе перед Різдвом і Новим роком. Тому, запасаймося імбирною випічкою, мандаринами і запашним шоколадом. Внутрішня дитинка весело пищить від захвату. Бо є що почитати.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

17.12.2020


«Дідько, то ж моя сусідка. Не впізнала», – вигулькує у голові на привітання незнайомки. Бац – і ця жіночка вже завертає до сусіднього дому. «Вота, вота?» – знову крутиться у свідомості. Не так добре ми знаємо тих, хто живе поруч. Ой, не знаємо. Що ж далі? Слухайте у фрагменті дня. 

Показано 20 из 211