Магнетичний світ українських та зарубіжних казок!

23.05.2017


Відволічемося від буденних проблем і поринемо у світ казки! Почнемо із сучасних казок української письменниці Наталії Суходольської-Сєдової. Так, саме сучасних! Історії казок зовсім переплітаються із життям. Якось, коли одна дівчинка захворіла, мама купила їй апельсини. Але один із них виявився незвичайним – із ротиком та очима. Чарівний апельсин виконав заповітну мрію дівчинки – забрав усіх добрих людей із планети. А що сталося далі, знайдете на сторінках книги «Казки для всієї родини».

Щоденник нецілованої

20.05.2017


Уда – дівчинка-підліток, головна героїня книги норвезької письменниці Ніни Е. Грьонтведт «Абсолютно нецілована». І ось одного разу  Уда  отримує чудовий подарунок – щоденник, у який негайно починає записувати найщасливіші заразом і найхвилюючі моменти зі свого життя.

Дві світи – два кохання: Алі та Ніно

17.05.2017


Баку найдавніше місто Сходу, від перської означає «удар вітру», давні візантійці, араби та вірмени трактували назву «Баку» як «місце Бога», «місто Бога». Його не даремно  називали «Парижем Кавказу». У цьому мальовничому краї  жили та кохали герої Курбана Сеїда.

Потяг – ідеальне місце не тільки для читання

12.05.2017


Авторка «Дівчини у потягу» Пола Гоукінз запевняє, що цей твір є цілковитою вигадкою. У такому разі, можемо сказати напевно, що фантазія письменниці може завезти у глибокі хащі, і навряд чи вам вдасться звідти швидко вибратися. До вас питання, шановні читачі. Ви впевнені, що за вашим приватним життя ніхто не стежить? Якщо ви живете біля залізничної колії – замисліться над цим. Можливо, є той або ж та, хто стежить за вами з вікна потягу, весь час проїжджаючи повз ваш будинок.

Чи буває спілкування відповідальним?

07.05.2017


Часто ми стаємо свідками пустослів’я оточуючих людей: автобусна зупинка, громадський транспорт, розмови з колегами чи навіть рідними. Цю проблему гостро відчув і автор книги «Мистецтво відповідального спілкування, або Як налагодити глибинне порозуміння з іншою людиною» Роман Кушнір. Уявіть, середньостатистична людина проводить за неформальним спілкуванням 2 години щоденно, а це 1/12 доби, тобто за 60 років життя ми марнуємо аж 5 років!

Трохи про покоління пофігістів

03.05.2017


Отож. Любко Дереш «Поклоніння ящірці». Зауважимо, що ця книга народжена не з метою гонитви за масовим читачем. Цей твір для того, аби замислитися: що ж коїться з поколіннями, куди вони прямують, і що на них чекає в майбутньому? Головне, щоб ці питання не залишилися без відповідей.

Щасливі голі люди готові повідати свої історії!

28.04.2017


Вам здається, що вищенаведені рядки досить дивні? Аж ні, нічого дивного. Бо мова йде про книгу української письменниці Катерини Бабкіної під назвою «Щасливі голі люди». Сім оповідань – «Носи і кросівки», «Костя», «Добра баба, зла баба», «Папаша», «Річард Куряче Серце», «Коробка з ґудзиками», «Щасливі голі люди»  – сім голих правд, щирих розповідей та болючих сповідей водночас.

Східна істина, або Пекло Акутагави Рюноске

26.04.2017


Східна культура – унікальне явище, часом навіть незбагненне для європейця. У ній можна знайти точку опори тим, хто змучився у пошуках Істини та Світла. Такий стержень намагався віднайти й Акутагава Рюноске, японський письменник та есеїст. Його філософія і життя стали магнітом для «загублених» з усіх куточків нашої планети.

Загальна теорія футболки: міф чи реальність?

18.04.2017


Існують різні теорії: великого вибуху, еволюції, хаосу, глобального потепління… Але ще одна, про яку чули одиниці – теорія футболки. Так-так, вам не почулося. Що ж це, власне, таке? А це книга закарпатського письменника Банді Шолтеса «T-Shirtология. Общая теория футболки». Що ми знаємо про футболки? А про написи на футболках? Дизайн цих трикотажних і не зовсім виробів доволі своєрідна робота. Футболка – це культ, навколо якого обертається світ нашого письменника.

Повернення чеберяйчиків!

07.04.2017


Ви перейшли на наш сайт – а це значить, що чеберяйчики зацікавили вас :) Ми ж поспішаємо розповісти вам та вашим дітлахам про пригоди Піплі та Гоплі, які приготував Юрій Винничук. У книзі «Балакуче яблуко та інші історії» чеберяйчики зіштовхуються з такою аномалією – раптом яблучко почало говорити. Чеберяйчики не довго ламали голову над цим відкриттям, бо все видалося дуже простим. Яблучко говорило тому, що… Хоча, упевнені, ви самі захочете дізнатися, у чому секрет :)

Кримінальний роман-бестселер, нагороджений премією Едґара Аллана По

04.04.2017


Дорогі шанувальники детективних творів та пронизливих розповідей, нещодавно нас дещо «сколихнула» книга Вільяма Кента Крюґера «Звичайна вдячність» (оригінал. назва «Ordinary Grace»), і ми маємо поділитися з вами своїми враженнями. Хлопчик Френкі 13 років розповідає про події літа 1961 року.  Він та його молодший брат Джейк видаються непосидючими й безтурботними хлопцями. Через надмірну допитливість та жагу знайти відповіді на всі питання  хлопці опиняються в епіцентрі жахливий подій, які перевертають усе шкереберть і в їхній родині, і в невеличкому містечку Нью-Бремен, де вони мешкають.

Чи справді такі далекі для нас близькі?

31.03.2017


Гофман, Руссо, Флобер, Барт, Дарріда… − імена, знайомі багатьом. Та чи знаємо ми про них так багато, як нам би того хотілося? Здається, що це питання викличе дисонанс. Але на допомогу приходить книга українського філософа, публіциста та есеїста Володимира Єрмоленка. Сьогодні піднімемо завісу таємного життя відомих постатей.

Кролик Петрик та його друзі запрошують у подорож

28.03.2017


Чарівний світ Беатрікс Поттер та її книги «Кролик Петрик та інші історії» неабияк стане у нагоді батькам допитливих діток. Ілюстроване видання англійської письменниці зі світовим ім’ям адресоване читачам від 3-х до 5-ти років. Ця книга побачила світ ще в 1901 році, але українські книголюби тільки минулоріч змогли погортати сторінки видання у перекладі Олени О’Лір.

Міркування Умберто Квака: чому «Кобзар» Тараса Шевченка – Книга Книг?

24.03.2017


Отож, що вам скажу я, Умберто, з приводу цієї книги.  У розмислі «Слово іпостасне» дослідник розглядає «Кобзаря» як універсальну картину світу, де минуле, теперішнє та майбутнє перебувають у безперервному зв’язку. Автор переконаний, що «Кобзар» має безліч досі нерозгаданих таємниць. Особливо ці таємниці перегукуються так чи інакше з програмою Кирило-Мефодіївського товариства. А ви знаєте, як Шевченко з ним був пов’язаний. Якщо ні – то почитайте про це:) Я ж іду далі.

Який він, український менталітет?

21.03.2017


Чи чули ви про менталітет народу? І чи дійсно українці, росіяни й білоруси один народ? Чи справді ми «однакові»? Щоб знайти відповіді на ці та інші питання, я «пройшлася» сторінками книги українського лікаря-психотерапевта, автора методу біосугестивної терапії Олександра Стражного «Український менталітет: Ілюзії. Міфи. Реальність». 

«Журналісти стріляють не кулями» – правда життя військового кореспондента

17.03.2017


Це книга про журналістську діяльність у районах збройних конфліктів чи стихійних лих. Вона містить не просто цікаві й пізнавальні історії багатьох досвідчених журналістів, про яких ви напевно чули, а, можливо, і бачили. У книзі ви знайдете багато порад, як…не загинути, не втратити розум у зоні бойових дій, урешті-решт, вчасно здати репортаж у номер.

Пригодоманія від Лесі Воронини

14.03.2017


Чи куштували ви коли-небудь засіб від страху? А чи каталися в машині часу, створеній вашою бабусею? Ні? Тоді повісті Лесі Ворони допоможуть потрапити до секретної лабораторії так званого ТТБ («Таємного Товариства Боягузів») і сповна насолодитися усіма принадами детективного життя! Книга «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» Лесі Воронини стала переможницею у номінації «Дитяча Книга року BВС – 2012». 

Квір-антологія сучасної літератури

07.03.2017


«Ти можеш бути зовсім іншим, ніж я», − пише один із авторів антології Штефан Офенбахер у своєму вірші. Квір-антологія «120 сторінок содому» зібрала письменників, художників, есеїстів сучасної ґей, лесбі, бі літератури. Що ж таке квір? Квір – це  термін, що використовується для позначення будь-якої моделі, яка не відповідає традиційній поведінці та ідентичності. 

Книга, від якої важко оговтатися, – «На запах м’яса» Люко Дашвар

03.03.2017


Після прочитання цієї книги хочеться переосмислити вчинки героїв, спробувати виправдати кожного, а найголовніше – очиститися від усього того бруду людського існування, огиди та жорстокості. Герої «На запах м’яса» звичайні українці, народжені в різних умовах. У кожного свій арсенал життєвих випробувань, з якими доводиться жити, або ж навпаки – життя здається пасткою, у якій більше немає сил знаходитися.

Білий кролик поспішає розповісти вашим дітям казки

28.02.2017


Більшість дітей захоплюється ілюстраціями до творів. Ми і самі любимо іноді погортати казки саме через барвистих картинок. І книга Наталії Деревянко не стала винятком. Автор підготувала для дітей справжню галерею яскравих казкових образів, що, повірте, вражають ідейністю.

Показано 20 из 30