Like a Boss

12.06.2018


У кожному огляді ми намагаємося відповісти на питання, чи варто прочитати ту чи іншу книгу і власне, чому? Звісно, кожна книга заслуговує на окрему увагу і чи не кожна залишає певний емоційний відбиток і бла-бла-бла. Але є ж такі книженції, за якими умліваєш і радієш зустрічі з ними, бо щиро віриш, що вона не випадкова.

Ціна диплома

25.05.2018


Тема освіти, її тенденції і шляхи розвитку – спрогнозований штамп, який, можливо, ви самі для себе сформулюєте, прочитавши назву книги Тоні Ваґнера і Теда Дінтерсміта. «Мистецтво навчати»  – промовиста й обнадійлива назва біленькими літерками, навколо якої кружляють глобус, лампа, велосипедик, усілякі геометричні каракульки і, найголовніше для мене, знаки питання та оклику.

Еврика. І хто знає, коли вона настане…

15.05.2018


Як часто на вас находить осяяння, розуміння того, що раніше було невтямки? Такі блискавичні оказії нашого мозку звуться або ага-реакцією, або внутрішнім інсайтом, чи то моментом еврики. Пам’ятаєте Архімедовий оклик «Еврика!»? От тоді вчений і пережив так зване осягнення, що дозволило йому відкрити закон гідростатики.

Неконаюче чтиво

11.05.2018


Над цією книжкою довелося попотіти. І не стільки тому, що вона займає близько чотирьохсот двадцяти сторінок, а через те, що багато сміялася, раділа сарказму й дивувалася надзвичаній ерудованості автора. Що за диво таке? Чтиво. Ні-ні, це не зовсім щось несерйозне, розважальне й другосортне. Це роман Джессі Каллермана. «Чтиво».

Рубрика «сТОПка»: топ 10 книг про терни різних поколінь

04.05.2018


Війна, дискримінація, внутрішній протест, віроломність, деморалізованість, надія, боротьба, спалах нових сил або ж їхнє тління – з такої тернини вибратися важко. Випробування за випробуванням – чи така доля кожного нового покоління? Схоже на те. А книги, які ми вам дуже радимо прочитати, розкажуть про це більше. 

Відверто про українську мову

17.04.2018


«В Україні не знає російської 5%, української – 12%, російською володіє 92%, українською – 86%»  – ось таке сумне спостереження подає Ілько Лемко, автор книги «Цікавинки укрмови». Сама книга з’явилася у 2016 році. Сьогодні навряд чи ситуація якось змінилася на користь української. Якщо ви з цим не погоджуєтеся, тоді дайте відповідь на таке простесеньке питання – якою мовою спілкуєтеся вдома?

Пробуди свого внутрішнього інтроверта

13.04.2018


«Я Анастасія, і я інтроверт». Це зараз я упевнено кажу такі речі, не соромлячись, що хтось почне мені закидати відлюдькуватість, мовчазливість чи подібні речі. Але багато хто, на жаль, не лише не може визнати суть своєї особистості, але й повсякчас перебудувати себе. Що ж, ще до книги Сьюзен Кейн «Сила інтровертів» я, на щастя, зрозуміла – бути інтровертом насправді круто й цього не треба соромитися. Але для тих, хто ще не збагнув своєї унікальності, потерпає від упередженого ставлення, змушує себе робити те, що не приносить радості, але ніби то вимагається суспільством, є навсправжки книга, яка мотивує та надихає, адже її авторка сама інтроверт. Вона пройшла нелегкий шлях, щоб написати про «тихих людей у світі, що не може мовчати».

«Радості» людства

10.04.2018


Насильство, суспільство, закони, порядки, занепад –  що ще можна вкинути до найфірмовішого супчика, у якому клекоче людство? Чоловіче тріо – Дуґлас Норт, Джон Волліс та Барі Вайнґест – майстерно подають рецепт усієї тієї баламутини, аналізуючи витоки суспільного ладу,  економічного хисту, їхній перебіг та занепад у книзі «Насильство та суспільні порядки». 

Класика літератури у коміксах

06.04.2018


У дитинстві, коли ми з дідусем частенько дивилися американські фільми на телебаченні, герої часто читали або купували комікси. Мені, звісно, і собі хотілося мати такий диво журнальчик. Минули роки, і от я маю таку нагоду: комікс-культура нарешті шириться у нас, залучаючи дітей, підлітків і навіть дорослих. Оглядка, про яку йтиметься сьогодні, особлива не лише своєю формою, але й змістом, внутрішнім сенсом. Іван Якович Франко у коміксах. Чи не диво?

Українські гонихмарники VS американські вампіри

30.03.2018


Якщо чесно, то зовсім недоречно порівнювати ці твори, бо вони абсолютно різні. Я поважаю Дару Корній за досить успішне намагання створити український самобутній продукт, тим паче, що й читач сам це наче усвідомив (судячи з тих відгуків, якими я пройшлася). Поясніть мені єдине – навіщо знадобилося українським критикам-ентузіастам порівнювати письменницю зі Стефані Маєр, ще й охрещувати українською послідовницею американської жінки-феномена?

Як стати тим, ким хочеш бути?

27.03.2018


Одного разу Філ спіткнувся на сходах до підвалу і приземлився на голову. Якусь мить він лежав на підлозі та думав, що його паралізувало. Дружини та дітей не було вдома. Тому, він вирішив зателефонувати своїй сусідці Кей і попрохати про допомогу. Вона, звісно, відгукнулася та провела цілісінький день у лікарні з Філом. Згодом він почав міркувати, що слід налагоджувати стосунки з людьми у майбутньому.

Про роман Дари Корній, або чому Оксана відразу не чкурнула до Сашка?

16.03.2018


Тепер про Дару Корній і її роман «Тому, що ти є». Письменниця почала дивувати українського читача ще з 2010 року. Тоді вона написала свій перший прозовий твір «Гонихмарник». Міське фентезі отримало відзнаку «Дебют року», а ще третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «роман». Після публікації цього ж твору Дару Корній почали називати «українською Стефені Маєр».

Рубрика «сТОПка»: топ 8 книг для маленьких мрійників та шукачів пригод

13.03.2018


Любе наше дитятко, приготували тобі добірку історій, які стануть у нагоді перед сном. З ними жоден Бабайка, Хока чи ще якась підступна мара в жодному разі тебе не потурбує.

Чому збірка оповідань стала Книгою року BBC-2017?

06.03.2018


Ітиметься про «Землю загублених, або маленькі страшні казки» Катерини Калитко. З цією авторкою познайомилася зовсім нещодавно. Інтернет зміцнив наше знайомство: довідалася, що українська мисткиня є володаркою шести поетичних збірок, активно досліджує та перекладає літературну спадщину Боснії і Герцеговини, уже встигла стати майстром малої прози.

Безум і таїна Фріди Кало

02.03.2018


Коли ми з Юлею обираємо книги для оглядок, намагаємося розказати не лише про нові видання, але й зацікавити хорошою історією. Отож цього разу – це оглядка про життя, прекрасне, бунтівне, геніальне, творче, але трагічне, сповнене болю фізичного та духовного. Утім, життєпис і складається з таких от контрастів. Доля і цієї неперевершеної жінки не є виключенням. Це – Фріда Ка́ло – надзвичайна мексиканська художниця і людина.

Ящик інструментів для письменника, або Я, Кінг та Семків

27.02.2018


Одну річ я засвоїла дуже добре: писати – річ надзвичайно складна, що вимагає витримки та багато енергії і від себе самого, і від твоїх рідних. Отож, коли Ви готові почути правду про письменство, я її розкажу. Коли Ви добре обдумали всі ризики, зважили на терезах «за» та «проти», можете збирати речі та йти до Good library, де вже чекають дві книги – Стівена Кінга «Про письменство» та Ростислава Семківа «Як писали класики». А поки Ви збираєтеся, розкажу коротенько про головне smiley

Орвелл на передовій

23.02.2018


У цій книзі Орвелл сподобався мені, перш за все, як моральний критик, а не доладний політичний аналітик. Ні, я не сперечатимуся, у п’ятому розділі він зрозуміло й доволі розкуто оповідає про ту баламутину між партіями, традиційну зраду, військове нехлюйство, тенденцію дволиких, інформаційне прохіндейство – у всьому цьому Орвелл хлюпався довго й, звісно, у чоловіка доволі накипіло.

Корпорація гіпі

13.02.2018


Чи замислювалися Ви коли-небудь про те, що їсте, у чому ходите і чим користуєтеся у повсякденному житті? Ні, я не маю на увазі, що потрібно панічно читати кожну етикетку купленого Вами продукту чи шукати лише перевірені натуральні тканини або меблі. Справа в іншому. Замислювалися над тим, коли і хто вигадав, наприклад, футболки з принтом чи популяризував йогу та йогурти?

«Оце так!» від Джобса

09.02.2018


Поговоримо про книгу, яка називається «Стів Джобс» із серії «Видатні особистості. Бібліографічні нариси для дітей». Тут я наздоганяю Настуню, яке вже почала добірку оглядів із цієї серії.

Повелитель блискавок, або дивовижна історія Ніколи Тесли

06.02.2018


Тесла, як на мене, чи не найбільший мрійник, про якого мені довелося читати. Він став для мене першим відомим пацифістом, адже ще з юних літ вважав, що своїми винаходами зможе зупини війни та принести злагоду у життя людей.

Показано 20 из 96