13 червня методична служба Луганської ОУНБ провела моніторинг діяльності Міловської ЦБС. Як підсумок - складена Аналітична довідка діяльності Міловської централізованої бібліотечної системи з реалізації Стратегії розвитку бібліотечної справи України до 2025 р.

У складі Міловської ЦБС – Центральна районна бібліотека та 14 бібліотек-філій, які працюють, 1 бібліотека-філія (Шелестівська сільська бібліотека-філія) не діє за наказом №11 від 15.09.2017 р. дирекції Міловської ЦБС.

Щорічно бібліотечна система обслуговує 9620 користувачів, тобто 71% населення (всього мешканців району – 13379).
 
Бібліотечний фонд системи  складає 165387 примірників.

Міловська ЦБС має тільки 2 ноутбука в ЦРБ для користувачів  та 3 – для працівників, з них: 1 – для директора, 1 – для методиста, 1 – для бібліотекарів, Ітернет-центра немає.

Не вся документація Міловської ЦБС знаходиться на належному рівні. Статут бібліотеки, як і належно,  затверджений Райрадою зі змінами у 2019 р.

У бібліотеках-філіях не ведеться інвентарний та сумарний облік фонду. Облік фонду у філіях є тільки в центральній бібліотеці. Нові книги на філії передаються без супровідних документів.
 
Посадові інструкції знаходяться у працівників, у дирекції вони є тільки в електронному вигляді.

Структура  центральної бібліотеки складається з  відділу обслуговування дорослих, відділу обслуговування дітей, методичного відділу і бухгалтерії. Кожен  з цих відділів має своє окреме Положення.

Повний текст довідки читайте тут