Бум хакатону з робототехніки

20.10.2020


Чули про IT-остовпіння? От щойно вигадали це поняття. Тому, імовірніше, не чули. З нами це трапилося цими вихідними. Тоді проходив хакатон з робототехніки серед учасників 13-16 років. Остовпівали від презентованих механізмів і буму ідей на майбутнє від дітей. Перший день – знайомство зі всілякими не на жарт крутими можливостями робототехніки. Ментор Віталій Булавенко розповів і показав платформи для конструювання роботів – Lego mindstorms, Arduino, Raspberry pi.

Bukreevy Production: огляд «Правди про справу Гаррі Квеберта»

19.10.2020


Критично-ласкавий огляд роману «Правда про справу Гаррі Квеберта» належить подружжю Букреєвих. То Оля і Олександр. Вони разом читали книгу Жоеля Дікера і майже водночас написали відгук. Третій бібліотекар уже встиг почитати обидва тексти і сміливо заявляє, що, на перший погляд, ця книга, неначе детективна чурчхела, – доїдаєш і захопливо виколупуєш горішки із зубів. Але краще вже почитайте огляд самі.

Несмачне минуле: румунське життя «до» і «після»

17.10.2020


«Я буду румунським Сталіним», – серйозно говорить десятирічний хлопчик. На це його сестра голосно регоче. А потім звинувачує шевця, у якого її брат навчається. Забив дурницями голову хлопцю. Мине десяток років і ця дитина дорівняється до «Батька народів». І стане ще одним кривавим диктатором в історії людства. Ніколае Чаушеску, Великий будівничий нації, великий вбивця румунського народу.

День захисника України у множині

13.10.2020


Ще 2008 року у лавах Збройних Сил України служило 1800 жінок. Станом на березень 2020 року їх кількість збільшилася до 29 760. Таку цифру наводить Генеральний штаб ЗСУ. Тож, чоловіки і жінки на війні – це про рівність, довіру чи оберігання тендітної статі? Зустрілися онлайн із захисниками та захисницями України та обговорили цей пекучий стереотип серед військовослужбовців. Запросили до бесіди й школярів.

Регіональний онлайн-хакатон з робототехніки

12.10.2020


Протягом 17-18 жовтня відбуватиметься регіональний хакатон з робототехніки “Lots by bots” для підлітків у межах програми Meet and Code. Ініціює подію Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації та освітній проєкт з програмування Code Club Луганщина. 

Недокохані, перекохані, помірковано кохані у «Старій холері»

02.10.2020


Село Туптали і Київ. Там відбувається справжній екшн, у якому задіяні «мафія» дідів, бабуся Єва Красна Ружа, гіпертрофовані столичні коханці і багатії та щіпка божевілля різних поколінь. 

Бібліотека під час інформаційної війни

06.08.2020


Ковтаємо пилюку. Мовчки робимо капоейру на вибоїнах. Попереду – методична допомога колегам із м. Щастя, смт Новоайдар та смт Петропавлівка. Нас четверо: Інна Риб’янцева, голова Луганського обласного відділення УБА, Світлана Моісєєва, ґуд директорка, Наталя Крестініна, ґуд методистка, Анастасія Літашова, ґуд пресцентр і щось різне.