Принцеса + принцеса: між скандалом і безкоштовною гештальт-терапією

12.10.2021


Пригадую цьогорічні фейсбучні баталії. Михайло Січка, заступник голови Івано-Франківського обласного об’єднання «Просвіта», подав заяву до обласної ради, аби та вилучила з усіх бібліотек одну книжку. Звісно ж, нам, ґудлайбристам, у таких випадках важко втриматися від наміру а) знайти це видання у своєму фонді; б) прочитати його; в) розказати вам.

Медіатори мозкової рідини: інтердисциплінарність у бібліотеці

30.09.2021


Адреналін розтікається кожною клітинкою тіла. Від того жваво мчимо на роботу завчасно. Укотре перевіряємо підключення до ZOOMу, колонки і мікрофон. Трохи лячно. Бо ще один експеримент від ґудлайбристів починається за декілька хвилин. Що це? Конференція, яку мріяли зробити ще на початку року. Ідея нарешті матеріалізувалася. І зветься вона «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності».

Вона – не для себе: доля й опір жіноцтва в романі «Заповіти»

24.09.2021


Гілеад – теократичний Мордор, далеко не туристична альтернативна держава в Північній Америці, яка вже 36й рік тримається на сторінках романів Маргарет Етвуд «Оповідь служниці» і «Заповіти».

Конференція «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності»

22.09.2021


Для спільноти бібліотекарів, шанувальників якісних соціокультурних, освітніх та наукових змін проводимо науково-практичну конференцію до Всеукраїнського дня бібліотек! 

Методичні лепетушки в Нижньотеплівській бібліотеці

22.09.2021Їдемо. Цього разу зупинка в Нижньотеплівській громаді. Тут бібліотеки вчаться бути самостійними. Сьогодні вони є частиною Центру культури та дозвілля Нижньотеплівської сільської ради, відокремившись від Станично-Луганської централізованої бібліотечної системи.

Осінній набір до груп Code Club на онлайн/офлайн навчання

20.09.2021


Мережа клубів програмування для дітей Code Club Луганщина повертається з новим сезоном онлайн та офлайн курсів! Вікова категорія учнів – 8-17 років. Вивчаємо Scratch, Python, HTML|CSS, 3D-моделювання, комп’ютерну грамотність та 2D Анімацію. Навчаємося 1 раз на тиждень протягом 1 години. Наші ментори – круті ІТ фахівці,  вчителі інформатики, прогресивні бібліотекарі. Усі заняття безкоштовні!

Один день як століття: пошуки себе в романі «Години» Майкла Каннінгема

13.09.2021


Як воно – знати, що години спливають? Кепсько, на правду. Вони протікають, наче білий морський пісок крізь пальці. І більше ніколи не повертаються. Швидкоплинно ми втрачаємо і себе. Ох, ви, звісно ж, поскаржитеся на цю тужливу преамбулу. Але нехай вона задає ритм цьому оглядові. Бо ж, власне, так романтично, сумно, глибоко, щільно розвивається сюжет роману Майкла Каннінгема «Години».