Перші пішли: випускний Minecraft Team у Code Clubі

05.04.2021


З оптимізмом, побоюваннями та амбіціями крафтерів провели новий курс Minecraft Team у клубі програмування. Місія – навчити дітей програмувати в середовищі Minecraft Education Edition. Уже намалювали пташку навпроти цього пункту завдань. Курлик.

Як бібліотекарі вчилися мирно вирішувати конфлікти

01.04.2021


«Ми тут з вами не задля лікування, а розуміння», – якось сказав під час свого воркшопу Олег Іванов. У нього солідний профіль – інженер порозуміння, коуч, фасилітатор діалогових процесів. І от він у нас, вчить бібліотекарів поратися зі своїми емоціями, не ігнорувати інтереси інших, чути не лише свої потреби.

Чому роман «Нормальні люди» став методичкою для міленіалів і чому бібліотекарка проти?

30.03.2021


Молоду ірландську письменницю Саллі Руні називають голосом міленіалів. Це покоління, роки народженнях яких припадає на період із 1981 по 1994 – 2000 роки, тобто вони зустріли нове тисячоліття в юному віці. 2018 року вийшла її книга «Нормальні люди», яка наробила галасу у світі. У нас її переклали українською минулого року і тепер українці на повну гарцюють зі своїми враженнями від цього роману, мовляв, нарешті про міленіалів написали, та ще й так шикарно. Я сама міленіалка і відверто хочу дати ляпаса головним героям, яких нарікають відлунням покоління.

Мандалорці області за межами Галактики, або Школа для директорів публічних бібліотек

26.03.2021


«Вікіпедія» говорить, що мандалорці – це благородні воїни, але через майже цілковите винищення своєї раси змушені працювати «мисливцями за головами». Хто не чув – цей сильний народ живе у всесвіті «Зоряних війн». Але завдяки ментальному зв’язку ми на два дні позичили вміння цих воїнів. Знадобилися вони для семінару директорів публічних бібліотек «Стратегії та рішення».

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

25.03.2021


Голодні? Тоді послухайте цей фрагмент. Після нього зголоднієте ще більше й, можливо, надихнетеся на раптову мандрівку Європою. Чуємо аромати запашних булочок, пряних пирогів, вишуканих сортів сирів. Ой, стручкова квасоля застрягла між зубами, ото випадковість. 

 

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

18.03.2021


У Чарлі з дитинства ментальні порушення - розумова відсталість. Йому важко стати частиною соціального світу попри величезне бажання мати друзів, роботу, вчитися. Тож, герой наважується на експеримент, який зробить його розумнішим. Аж таким розумником, що аж замурашить у всіх навколо. Як усе відбувалося, слухайте в уривку. 

Сучасна культура і мистецтво Луганщини в журнальному форматі

12.03.2021


Рожевий палець із жовтим нігтем показує вгору. Нижче – сонце і напис «Сєвєр».  Так виглядає обкладинка журналу про сучасну українську культуру і мистецтво «ПлюсМінусНескінченність». Вона промовисто нашіптує, що сонце сходить тут, на Луганщині. А ще тут багато людей та ідей, про які є кому розказати в цікавому форматі. Ок, без інтриги, у журнальному форматі.