Табунцем вибухових вражень відгримів ювілейний міжнародний бібліотечний форум у Львові. Пристрасті клекотіли протягом 18 – 21 вересня. Бібліотечне товариство з клану джедаїв «Українська бібліотечна асоціація» вкотре в ударі. Гасло «Бібліотека – відповідальність кожного» підтверджує, що представників клану, та ще й таких різних і симпатичних, стало набагато більше smiley

У місті знову багато бібліотекарів, знову хтось не взяв теплий одяг, і вкотре дехто жаліється на долю та власну нерозсудливість.

Але було добре. Поїхали на Форум разом із колегами з інших бібліотек Луганщини за проєктом культурних обмінів між Львівською та Луганською областями. Гарненько запакували у презентації свій досвід. Розпакували вже на самому вільному майданчику обміну думок та професійних рішень 4L: Lviv – Lugansk – Library – Love.

Місце, де багато любові й затишно у кожному закутку – Львівська обласна бібліотека для дітей. Там і говорили про те, як працювати з найвибагливішою та водночас уті-пусішною авдиторією. Так-так, дітками. Як залучити малечу до читання розказували бібліотекарки Катерина Кабанцова (Троїцька дитяча бібліотека-філія), Марина Нікульникова, Катерина Мельник (Лисичанська ЦБС, бібліотека-філія №3), Галина Бондар (Білолуцька дитяча бібліотека-філія) та Шпигун Тетяна (Воєводська сільська бібліотека-філія).

Директорка Good library Світлана Моісєєва протягом виступу не стрималася і сказала це слово – «Читер!». Ну звісно, воно ж було в її презентації. Ішлося вже про нашу бібліотеку, де є Code Club, LOFT, команда дітей-волонтерів «Там, де ти», а ще проблема – дітям подобається сприймати бібліотеку як клуб комп’ютерних розваг. Що робити, коли на кладезь креативу та ідей насувається велика каменюка? Вихід перший – стояти і споглядати за її швидким неплавним наближенням. Вихід другий – дати дітям спокій, нехай самі щось вигадують. Вихід третій – навчитися дивитися крізь темряву, коли привалить камінь. К – креатив, що б його.

Також розгорнули дискусію «ДеЕвалюція: бібліотеки чи хаб?», де обговорювали проблеми трансформації публічних бібліотек.

А опісля сіли бібліотекарки Луганщини у свій уявний дирижабль і чкурнули до інших містечок Львівщини – Пустомити і Червоноград. Там побачили і почули інших бібліотекарів, подивилися на умови та атмосферу, розказали про себе.

«Привітні люди, чудова атмосфера, океан посмішок й знову ідеї для втілення в своїй бібліотеці. Дитячі бібліотеки мають атмосферу покою, радості. Коли ти потрапляєш в ці приміщення, то розумієш, що звідси не хочеться йти», – поділилася Катерина Кабанцова.

Між іншим, ми ще співали. 8:00, +6 градусів – такі цифри не дуже радісно сприймаються зранку, особливо, коли будильник зрадливо констатує: «Ти проспав, лузере нещасний!». Але хмари гніву розвіюються вже на місці – у парку імені Івана Франка, де біля пам’ятника письменнику вже зібралися бібліотекарі. Утворюється гостинне коло, починає грати гітара, ритмічний стукіт зубів переходить у мелодійне мукання, а згодом у те, що називається співом. Співали пісні на слова Івана Франка, Костянтина Москальця, Ліни Костенко, Віктора Терена. Бібліотекарка Good library Юля Дубова заспівала і свою авторську пісню «Хвора пастораль», а музи́ка Сергій Летучий майже жодного разу не схибив з акордами і гарненько акомпанував Юлі. Свою пісню Сергій зіграв так, наче зібрав цілий стадіон. Франко позаду хіхікнув.

Форуму вдячність за гостинність та підзарядку на рік. Цей рік має бути особливим. Зробімо його таким. Результати обговоримо на наступному Форумі.

«Ми усвідомлюємо проблеми, які постають перед бібліотечною сферою країни, а от чи готові брати на себе відповідальність та демонструвати готовність до змін? Є побоювання, що далеко не всі», – резюмувала враження від Форуму директорка Good library Світлана Моісєєва.

 

Прес-центр Good library