А пам’ятаєте нашу естафету виставок, присвячених топонімам? Звісно, учасники забути не могли, бо скільки зусиль довелося докласти до цього. І не дарма. Ми не забули своєї обіцянки відзначити лідерів до Дня бібліотек. Найперше, ваша краєзнавча робота була корисною для читачів, більшість з яких не все знали про свій рідний край. Така інтелектуальна благодійність з боку бібліотек є цілком природньою, корисною, і звісно, безцінною. Тому всі ви заслуговуєте на вдячність не тільки від нас, а і від усіх жителів Луганської області.

Більшість виставок присвячувалися не лише топонімам. Ви намагалися розповісти про те, чим може пишатися ваш край. Звісно, ви молодці, що старалися максимально розрекламувати свою місцевість та її досягнення, але все-таки хотілося б бачити більше топонімів. Адже «флора і фауна», «астероїд», «цибуля та сир», «олія» і усіляке таке ‒ це аж ніяк не топоніми… До того ж, пам’ятники, кому б вони не були, ‒ це також не топоніми. Що стосується оформлення, то було безліч колоритних масивних виставок із хлібом та сіллю, колосками, квітами, іграшками…За всім цим було, безперечно, багато щирих старань та, головне, щоб за ширмою колориту не приховувалося помилкове, невідповідне до тематики наповнення. А також важлива деталь – це грамотність, яка мала бути присутня і на виставках, і в постах. Але, на жаль, не всі дотримувалися цієї аксіоми. Не зважаючи на зауваження, всі бібліотеки, які брали участь, ‒ переможці, особливо для своїх відвідувачів. Але нам необхідно визначити лідерів, як це не було б складно. Цілковитого переможця назвати не можна, зате приємно все ж виділити декілька успішних учасників.

Працівники Рубіжанської ЦБС, ви були першими, хто прийняв естафету, і це був вдалий початок. Ви ретельно попрацювали з різними джерелами інформації, чітко виділили 5 об’єктів для виставки. На жаль, не всі з них є топонімами, але ваша виставка естетично привабливо оформлена, а головне,  вона доступна для читача.  Приємно відзначити, що ви попрацювали з картами та вдало використали їх на виставці.

Працівники Троїцької ЦБС, ви відповідально та уважно поставилися до умов конкурсу. Виставка вийшла інформаційно наповненою, науковою. Ви висвітлили цікаві топоніми. Окрема подяка за статтю, яку ви нам надіслали. Тепер ми та всі охочі знатимуть дещо цікавеньке про походження назви села Бабичеве. На жаль, далеко не всі бібліотеки надіслали статті. І важливо зауважити, що деякі учасники конкурсу надіслали нам не оригінальні робити, а скопійовану інформацію з інших інтернет-джерел, а це вже зовсім сумно…

На противагу їм, дякуємо тим учасникам, які самостійно опублікували інформацію про один зі своїх топонімів у Вікіпедії, а конкретно, Кремінська РЦБС, ви молодці. І ваша виставка також стала однією з лідерів, з чим вас і вітаємо.

Сіверськодонецька виставка, судячи з посту, містила у собі цікаві топоніми. Шкода тільки, що ви не надіслали нам статтю, і через низьку якість фото ми не змогли достатньо добре роздивитися виставку, але здогадалися, що вона була цілком вдалою.

Цікавою була виставка і про п'ять відомих місць Білокуракинщини. Дякуємо Білокуракинській публічній бібліотеці за неї. А також маємо висловити вдячність тим бібліотекам, які надали посилання на інтернет-джерела.

Отже, безперечно, конкурс мав свою користь та результати. Жодні старання не залишилися не поміченими, навіть, якщо ви не знайшли коментар, присвячений особисто вам. Укотре дякуємо, що підтримали нашу ініціативу.