Коротше кажучи, ми тут зі Славського приїхали. Це Львівська область. Там вписалися на Х Ювілейну міжнародну конференцію «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: орієнтири співтворення». Чотири енергійних дні, з 25 по 28 лютого, працювали, синкретизувалися, слухали, дискутували й професійно релаксували.

Як формувати національну ідентичність у бібліотеці, як готувати наукові кадри, що нового у стандартах вищої освіти, куди рухатися у медіапросторі та які навички розвивати сучасному бібліотекарю – почали конференцію з фахових шурхотінь.

Плавно перейшли  до роботи в групах. А вже у передостанній день захищали командні проєкти за темами. Група перша – «Національна пам’ять та історичні змісти». Виділили основні пункти: як створити концепт національної ідентичності, розробити методику і реалізувати її в бібліотеках, долучитися до формування національного архіву усної історії. 

«Дуже приємно було працювати з колегами зі всієї України під керівництвом фахівців з Українського інституту національної пам’яті, адже це дозволило ще раз впевнитися, наскільки важливу роль відіграє бібліотека в такому складному процесі як формування національної ідентичності у громадян. Окремі яскраві емоції від воркшопу із запису інтерв’ю для архіву усної історії, бо мені довелося виступи як розповідачка власної історії», – Світлана Місєєва, директорка Good Library.

Друга група «Центеніали у бібліотеці». Розказали про особливості сприйняття світу поколінням Z та чому їх не варто боятися. Вони унікальні, розумні, бережуть власний простір та не порушують чужий, спілкуються у мережі, прихильні до голосових повідомлень і не люблять, коли їм телефонують.

Третя команда – «Бібліотека та цифрова освіта населення» – узагальнила про проєкт від Мінцифри «Дія. Цифрова освіта». Рухаємося впевнено до країни у смартфоні. Ну, ви зрозуміли wink

«Бібліотечна кіношкола» – то четверта група, котрі поділилися досвідом / ідеями про створене власноруч кіно у бібліотеці. І так, мультфільм про конференцію вони теж намалювали і показали.

«Сподобалася активна робота, а ще – презентація діяльності нашої бібліотеки. Цінно чути схвалення колег з усієї країни, бо від цього є розуміння користі від власної роботи. Конференція допомогла усвідомити глибину сприйняття ситуації в Україні після спілкування з людьми з інших регіонів», – Олександр Козирев, бібліотекар Good library.

Команда Good library цьогоріч представила авторську школу для бібліотекарів – «Брейнпарк». Вона покликана навчити команду з 2-4 осіб знанням / умінням / навичкам з культури українського мовлення, медійної грамотності, SMM-менеджменту, створення блогів, користування сервісів Google, копірайтингу, ділової переписки, фотографії, графічного дизайну та психології. Мета школи – навчити команду бібліотекарів працювати у цифровому світі, робити вартісний «смачний» продукт для клієнта у мережі.

Закінчили день повним заглибленням. Занурилися в імерисивну антилекцію «Не ковбасою єдиною». Головна фішка – як неконфліктно обговорити міти про СРСР. Антилекція, мета якої повне занурення і безпосередня участь, показала, як безболісно ділитися власним досвідом, навчитися слухати один одного та аналізувати. Що ж, колеги відчули все на собі – навіть не зчулися, як уже ділилися власними спогадами про життя в радсоюзі.

Нам зі свого боку приємно, що формат захоплює і провокує. Бо де провокація, – там діалог. Де діалог, – там істина.

«Для мене конференція у Славському – це завжди родинна атмосфера. Тут тепло і затишно від уже рідних облич колег. А ще класно, коли знаєш, що через рік знову можна професійно потусити. Адже Славське – це і робота, і дозвілля. Це конференція, яка надихає на настпуні 365 днів», – Анастасія Літашова, бібліотекарка Good library.

 Пресцентр Good library