«Сніданок у Тіффані»: між блудом та віднайденням себе

07.09.2018


Моя помилка – читати «Сніданок у Тіффані» перед сном, у стані «ой, лишень, щоб швидше заснути». Книга і не стала мене переконувати почекати хвильку. Сторінка 1, сторінка 5 – я вже хроплю. Книгу цю хотіла прочитати вже давно. Чого раніше не вдавалося – сама не розумію. Забувака, та й годі. Це вже Настуня нагадала про Трумена Капоте своїм оглядом на  «Інші голоси, інші кімнати». Фільм з Одрі Гепберн у головні ролі залишила на потім, для зіставлення. Спочатку – повість. 

Королева пустелі

04.09.2018


Декілька років тому подивилася одну біографічну драму у головній ролі з Ніколь Кідман. Героїня фільму англійка, яка присвятила своє життя політиці, пустелі та бедуїнам. Це реальна жінка, яка жила у ХХ столітті. Звали її Ґертруда Белл. Відверто скажу: фільм мені сподобався, я навіть пустила скупу сльозу. Після того закралася думка, чи не існує ще й книга. Виявляється, існує. Чуття не підвело. І ось читаю український переклад книги Джорджини Говелл (Georgina Howell) «Королева пустелі».

Дитячка Meeting: об’єднані дитячою книгою

03.09.2018


Газелька припаркувалася біля Good library. Поки з неї виходили письменники і видавці, ми та всі інші гості літературної здибанки всі жданики проїли. Як же круто зустріти людей, які створили або ж причетні до появи дитячих книг! А це письменники Іван Андрусяк та Мія Марченко з видавництва «Фонтан казок», а також представниці інших українських видавництв – Ольга Соколова з «Ірбіс-комікси», Анна Бідун від «Академія». А ще раді зустріти та поспілкуватися з директором Львівської обласної бібліотеки для дітей Ларисою Луговою.

«Гобіт» – від епосу до класики

31.08.2018


Мабуть, немає у світі людини, яка не чула про трилогію "Володар Перснів", себто про книгу, або не менш культову екранізацію. Пан Толкін ще у сорокових роках заклав основи жанру, який наразі є усепроникним та універсальним. Цей жанр — фентезі. Я вже згадував про Толкіна, коли писав текст про "Відьмака" Сапковського, та вирішив що ця серія заслуговує на більш детальний огляд.

Sherwood Weekend: перший велофестиваль у Старобільську!

27.08.2018


26 серпня з 14:00 на запасному полі міста розгорнувся велофестиваль під назвою “Sherwood Weekend”. То був перший фест, де головною дійовою особою став велосипед. Історія фестивалю розпочалася ще 4 липня, коли до міста приїздила команда Асоціації велосипедистів Києва. Good library теж приєдналася до гучної компанії фестивалю зі своїми людьми та активностями.

Презентація першої хроніки про оборону Луганського аеропорту

23.08.2018


23 серпня, 8:30 ранку. Ми у Сіверськодонецьку, біля Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Там відбуваються останні приготування до врочистого підняття прапора.  Піднімаємося до великої конференційної зали. У ній готуються до презентації книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». Вона  вже стала значним доповненням до сучасної історії України.

Як вижити до 2025 року?

13.07.2018


Драма у 2-х діях

Дія відбувається у червні та липні 2018 року. Методисти ЛОУНБ висадилися на просторих землях Марківського, а згодом Кремінського районів. Приїхали моніторити роботу бібліотек. Бо ж є Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року і треба, щоб усе було чітко.