Вона – не для себе: доля й опір жіноцтва в романі «Заповіти»

24.09.2021


Гілеад – теократичний Мордор, далеко не туристична альтернативна держава в Північній Америці, яка вже 36й рік тримається на сторінках романів Маргарет Етвуд «Оповідь служниці» і «Заповіти».

Конференція «Бібліотека – інтердисциплінарна платформа сучасності»

22.09.2021


Для спільноти бібліотекарів, шанувальників якісних соціокультурних, освітніх та наукових змін проводимо науково-практичну конференцію до Всеукраїнського дня бібліотек! 

Методичні лепетушки в Нижньотеплівській бібліотеці

22.09.2021Їдемо. Цього разу зупинка в Нижньотеплівській громаді. Тут бібліотеки вчаться бути самостійними. Сьогодні вони є частиною Центру культури та дозвілля Нижньотеплівської сільської ради, відокремившись від Станично-Луганської централізованої бібліотечної системи.

Осінній набір до груп Code Club на онлайн/офлайн навчання

20.09.2021


Мережа клубів програмування для дітей Code Club Луганщина повертається з новим сезоном онлайн та офлайн курсів! Вікова категорія учнів – 8-17 років. Вивчаємо Scratch, Python, HTML|CSS, 3D-моделювання, комп’ютерну грамотність та 2D Анімацію. Навчаємося 1 раз на тиждень протягом 1 години. Наші ментори – круті ІТ фахівці,  вчителі інформатики, прогресивні бібліотекарі. Усі заняття безкоштовні!

Один день як століття: пошуки себе в романі «Години» Майкла Каннінгема

13.09.2021


Як воно – знати, що години спливають? Кепсько, на правду. Вони протікають, наче білий морський пісок крізь пальці. І більше ніколи не повертаються. Швидкоплинно ми втрачаємо і себе. Ох, ви, звісно ж, поскаржитеся на цю тужливу преамбулу. Але нехай вона задає ритм цьому оглядові. Бо ж, власне, так романтично, сумно, глибоко, щільно розвивається сюжет роману Майкла Каннінгема «Години».

Стрибали у межах міжнародного проєкту PLACH

06.09.2021


Майже рік Good library знаходилася в епіцентрі освітньо-трансформаційних подій від румунської громадської організації "Progress Foundation", що діє у сфері розвитку громад та освіти, за фінансової підтримки Black Sea Trust of Regional Cooperation. А сама програма зветься Public Libraries as Active Citizens Hubs (англ: "Публічні бібліотеки як хаби активних громадян", далі: PLACH). 

Хто ми, Або Маннергейм ментальний

20.08.2021


Що зараз у голові бібліотекаря, музейника, викладача, театрала, журналіста, медика і всіх тих, хто зібрав свою скромну торбу з пожитками і виїхав із окупованого Луганська 2014-2015 роках. Упевнені, що всі ми досі намагаємося встояти на ментальній крижині, досі тримаємо лінію оборони, і навіть більше, усе ще продовжуємо тягнути цю смугу з бетонованих споруд для укріплення своєї громадської позиції.