Не ковбасою єдиною

23.08.2019


Імерсивна антилекція за темою радянського союзу от-от почнеться. Залишається лише нарізати ковбасу та ніжно прикрити нею хлібчик. І от ми в імерсивному колі. Глибокий вдих. Занурення. Учасники антилекції – і ті, хто жив у срср, і молодь –  нанизують власні асоціації з тим часом: паради, піонери, черги за продуктами, газованка, дешева ковбаса, комсомол, «сухий закон», колгосп, табори для дітей і «табори для дорослих» тощо.

Code Club: новий старт

22.08.2019


Хтось вчиться писати тексти, а хтось – коди. Це програмування, крихітко! Раді повідомити, що вже розпочали новий сезон наших програмних мандрів у клубі програмування Code Club. Пілотна серія – знайомство з учасниками-новачками та привітання першопрохідців. Тренер Сергій Марченко та координаторка Юлія Дубова вийшли до дітей зі зламаним мікрофоном. Сказали, що так треба, бо то така гра. Але спочатку розповіли дітям та їхнім батькам про сам клуб.  Він є частиною всеукраїнської мережі Code Club UA.

Виховання без травмування

20.08.2019


Навіщо дітям дорослі? І справді, навіщо? А діти дорослим? Складно, так. Часом відвідують думки про те, що одні мають природжені властивості/бажання стати чайлдфрі, інші ж – мати дитинку/дві/три – це вже як піде. Головне – зробити свідомий вибір, усвідомлюючи всю радість і разом із тим відповідальність. А якщо вибір свідомий, а проблеми все одно виникають? А вони з’являться обов’язково.

Слово на стіні

19.08.2019


Спочатку було слово. А потім з'явилися стіни, яким цих слів не вистачає. Одна дружня команда з Дніпра вирішила, що у їхньому місті забагато мовчазних стін. Тож вони вирішили подарувати їм голоси відомих українців. Почали зі дніпровських письменників-земляків: Олеся Гончара та Валер'яна Підмогильного. Писали цитати на зупинках, малювали портрети на стінах, звісно, за згодою місцевої влади. У процесі дізнавалися, скільки мешканців міста взагалі знайомі з цими особистостями, стикалися з нерозумінням і осудом, з підтримкою і схваленням.

Цирк іде. Навіть якщо не кличуть

02.08.2019


Ці жертовні любовні симуляції головних героїв… Уже вдруге їх переживаю за книгою Патріка Модіано. З’явилася собі дівчина Жізель. Розколихала думки і мрії вісімнадцятирічного Люсьєна. А він, неначе відчайдушний ловець форелі, силиться вчепитися за загадкову панянку, пізнати її, зрозуміти. Тільки все від самого початку складається дивно до вибуху мозку.

«Старобільськ на початку Другої світової війни. Табір військовополонених»

30.07.2019


Монастир, дитячий будинок,  прихідний храм, табір військовополонених. Жіночий монастир «Всіх скорботних Радість» побачив немало з 1872 року. Але найгірше з ним сталося під час Другої світової війни. 10 кам’яних і 7 дерев’яних бараків, 4 тисячі військових польських офіцерів. Голод, хвороба, смерть і таємниці. І тільки після 1992 року почалося відродження храму.

Українська історія жахів: бібліотека

29.05.2019


Останні дні травня. Спека здушує горло, тополиний пух забиває дихальні шляхи, а піщинки впиваються у пори. «Семіна-а-а-р» – шепоче голос у голові. Ми із зойком констатуємо: обласний семінар для методистів центральних районних, міських та публічних бібліотек.