Один день як століття: пошуки себе в романі «Години» Майкла Каннінгема

13.09.2021


Як воно – знати, що години спливають? Кепсько, на правду. Вони протікають, наче білий морський пісок крізь пальці. І більше ніколи не повертаються. Швидкоплинно ми втрачаємо і себе. Ох, ви, звісно ж, поскаржитеся на цю тужливу преамбулу. Але нехай вона задає ритм цьому оглядові. Бо ж, власне, так романтично, сумно, глибоко, щільно розвивається сюжет роману Майкла Каннінгема «Години».

Моніторингова скрижаль із Чмирівської ТГ

08.09.2021


Завершуємо моніторингові плани цього року. Третя поїздка обласного методичного центру видалася найближчої –  рушили до Чмирівської ТГ. Від нас і до Чмирівського центру культури і дозвілля (далі ЦКД) домчали за 10 хвилин. Яка ж довгоочікувана насправді була ця подорож! Але то вже окрема історія. 

Стрибали у межах міжнародного проєкту PLACH

06.09.2021


Майже рік Good library знаходилася в епіцентрі освітньо-трансформаційних подій від румунської громадської організації "Progress Foundation", що діє у сфері розвитку громад та освіти, за фінансової підтримки Black Sea Trust of Regional Cooperation. А сама програма зветься Public Libraries as Active Citizens Hubs (англ: "Публічні бібліотеки як хаби активних громадян", далі: PLACH). 

Гоцали на IV тихій вечірці в навушниках

01.09.2021


Цього дня тахікардія отримала відгул. Потужний сабвуфер додає потужності. Аж стіни дрижать і вібрує підлога. То «Тихої вечірки “Good Silent Party” IV» кличе до Good library поговорити й потанцювати. 28 серпня на 13 локаціях водночас проходила тиха вечірка в навушниках. А головним радіомайданчиком стала Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука.

30 років Незалежності України

20.08.2021


Цьогоріч незалежна Україна відзначає свій ювілей – 30 років. Саме стільки минуло відтоді, коли Верховна Рада України на позачерговій сесії 24 серпня 1991го ухвалила історичний документ виняткового значення для українців – Акт проголошення Незалежності України. Так, на карті світу постала нова держава. Здобуття незалежності є великою заслугою багатьох поколінь українців, які пройшли складний і довготривалий шлях задля самостійності, єдності та державності.

Хто ми, Або Маннергейм ментальний

20.08.2021


Що зараз у голові бібліотекаря, музейника, викладача, театрала, журналіста, медика і всіх тих, хто зібрав свою скромну торбу з пожитками і виїхав із окупованого Луганська 2014-2015 роках. Упевнені, що всі ми досі намагаємося встояти на ментальній крижині, досі тримаємо лінію оборони, і навіть більше, усе ще продовжуємо тягнути цю смугу з бетонованих споруд для укріплення своєї громадської позиції.

Розквашене яблуко: про насильство за зачиненими дверима

09.07.2021


На перший погляд, пані з палітурки глузливо посміхається мені. Я підходжу ближче до полички, щоб якось перевірити свої перші відчуття. Направду, неприємні. Детальніше роздивляюся. Здається, ця дівчини блискає поглядом навіть через сонцезахисні окуляри. Однак ще мить – і помічаю зовсім не насмішкуватий вираз обличчя, а благання про допомогу. Це біль. Посмішка болю, за якою ховається страх, безвихідь і відчай. Мої побоювання підтверджує ледь помітна краплина крові, яка виступає під носом жінки. І в неї аж ніяк не проблеми з тиском чи судинами.