Забуття як найстрашніший сон у “Незримому житті Адді Лярю”

30.11.2022


Щойно у Нью-Йорку прокинулася дівчина. З милою прикметою – семизір’ям  веснянок на обличчі. Та як її сьогодні зватимуть – геть не важливо. Колись вона б представилася Аделіною, Адді. У маленькому селищі Війоні, у Франції, кожен знав її родину на прізвище Лярю.Там вона і наосліп знайшла б свій дім біля старого тиса. Тільки було це декілька століть тому. Спокійно, ця історія не про вампірів. Ну знаєте, таких вічно молодих і красивих кровопивців. Ні. Не те, щоб я мала упередження щодо всіляких вампірських саг, але вони давно приїлися.

Level Up для регіональних тренінгових центрів

24.11.2022


Упродовж двох місяців – з жовтня по листопад – команда Good library долучилася до програми «Бібліотеки як Хаби цифрової освіти». Разом із колегами з Української бібліотечної асоціації провели навчання для тренерів регіональних тренінгових центрів – «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти».

Нове життя старобільського муралу в Ужгороді

23.11.2022Розганяємося. І відновлюємо стінопис на поезію Сергія Жадана «Пливи, рибо, пливи…». Тепер в Ужгороді. Цього року мурал був знищений російськими окупантами в рідному Старобільську. 

Як знайти своє зелене світло: огляд книги Метью Макконагі

10.11.2022


«Зелене світло означає «іди», «рухайся». На дорозі воно потрібне, аби регулювати рух. У житті воно підтверджує, що ми на своєму шляху. Це схвалення, підтримка, похвала, подарунки, олія на наш особистий вогонь…» Приблизно ці рядки дають початок історії, яка доторкнеться до вашого серця.

Подаруйте цю книгу людині з кволим інформаційним імунітетом

03.11.2022


Якось один читач звинуватив бібліотекарів у шпигунстві. Пан Б щосили доводив працівниці, над головою якої висіла камера спостереження, що оте око стежить за кожним його пошуковим запитом в інтернеті. Уже тоді цей чоловік увійшов до категорії споживачів інформації із найслабшим імунітетом. Це був 2017 рік. А 2020го комунікаційниця Оксана Мороз напише книжку «Нація овочів?» і докладно розкаже, чому інформаційний імунітет українців наблизився до червоної лінії.

Простір Слобожанщини у Черкасах: про війну, поезію і перемогу

01.11.2022


Поволі продовжуємо мандри. І мотивуємо інших до цього. Цього разу запросили в гості харків’янина, поета, музиканта і нашого друга – Івана Сеніна. Разом із музикантом, фронтменом гурту «Конец Июля» і віднедавна ґуд бібліотекарем Ромою Міроновим міркували про культуру, творчість, життя під обстрілами і те, як нам будувати культурний фронт під час / після війни.

Боротьба бібліотек: культурний і волонтерський фронт

28.10.2022


У війні ніхто не осторонь. Сьогодні важко знайти  установу, організацію або культурного діяча, які б не намагалися допомогти побороти агресора – якщо не особисто у лавах ЗСУ, то інформаційно, шляхом гуманітарної роботи та волонтерства тощо. У межах власних сил або поза ними.