Життя з нуля

27.02.2021


Сім років тому півтора мільйони українців залишили свої домівки. Усе через збройну агресію Росію на Сході України та анексію півострову Крим. У законодавстві навіть з’явився термін – внутрішньо переміщена особа. Через вимушену міграцію ВПО стикнулася із труднощами. А це пошук нового житла, роботи, отримання допомоги, громадянська та політична замученість до життя країни, власне інтеграція з новою громадою. Але поза усіма складнощами з’явилася глобальна проблема українського суспільства – дискримінація.

BrainPark: гойдалки медіашколи для бібліотекарів

26.02.2021


Згадайте свої враження від катання на гойдалці. Розсікаєш повітря, у животі відчуття захвату, аж дух забиває. І так тобі круто. Але, накатавшись удосталь, не відпускає бажання знову повторити. От цей захват, ейфорію навіть, піднесень відчуваємо ми зараз. Протягом трьох днів гойдалися з бібліотекарями Луганщини на брейпаркових орелях. Мужньо каталися з Good library Публічна бібліотека  Рубіжанської територіальної громади, Марківська публічна бібліотека Марківської селищної ради, Районна бібліотека смт Новоайдар, Бібліотека для дітей № 1 КЗ «Лисичанська ЦБС».

Хто впав нижче? Помста

26.02.2021


Вулиці Лондона тієї ночі тихо вкривалися снігом, Кентигерн-Гарденз перетворилася на біле полотно. Там, біля будинку №18, папараці залишили сотні своїх слідів. Дещо пізніше, біля того ж будинку, сніг став безжально червоним, коли вона випала з вікна своєї квартири. Самогубство – переконує поліція. Лула Лендрі, втомлена славою супермодель, мала купу причин для суїциду, і про це ще довго гомонітиме пресса. Близькі заперечать – вона була щаслива. Коли поліція ставить крапку, залишається робота для приватного розслідування.

LOUNGEEK – аудіочиталка дня

25.02.2021


Обрати справу всього життя. Нелегке завдання, еге ж? Здається, робота приносить задоволення, однак щось постійно муляє. Рік за роком напруження наростає. І – вибух – звільняєшся, бо моральні й фізичні сили на нулі. Щось подібне сталося в автора книги «Буде боляче» Адама Кея. Він уже колишній лікар, який вирішив розказати світові про серйозні і смішні моменти роботи ординатора.

До хорошого Дня рідної мови

21.02.2021


Мета цього допису №1 – ще раз зізнатися, що ми безмежно любимо українську мову. Мета друга – привітати з Міжнародним днем рідної мови всіх, хто так само любить свою ріднульку, та побажати дзвінкого говоріння, щоб аж тепліше було на душі та кожному органу. Мета третя – розказати про наші багатомовні книжки, запросити до себе, щоб все це оцінити своїм поглядом, і-і-і пірнути у вивчення будь-якої мови для майбутньої мандрівки.

Набір дітей до мережі Code Club Луганщина стартував!

09.02.2021


Освітня мережа клубів програмування в Луганській області починає новий навчальний модуль. З командою менторів безкоштовно навчаємо дітей і підлітків програмуванню за різними напрямками.

Поговорили з директорами: що і як планувати бібліотекам на 2021 рік

04.11.2020


Човгання комп’ютерними мишками приглушено, мікрофони вимкнено, поодиноко дрейфують вебкамери із рухливими, а іноді застиглими й чимдуж зосередженими обличчями. Плануємо 2021 рік. За добрими онлайновими традиціями пройшов семінар для директорів публічних бібліотек Луганщини. Подія стала частиною обласної школи керівника згідно плану Управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА.