Гроза Крут: дайджест до Дня пам’яті Героїв Крут

20.01.2020


29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв, що загинули під Крутами. Чому гроза? Тоді «прогриміли» вигуки рушати у невідомість. Ця історія – про протиріччя умов, у яких опинилися майже не навчені військовій справі юнаки, про відданість, любов до України і людей, що йшли до останнього за її цілісність, попри відсутність досвіду, знань. Їхні руки тремтіли, коли вони тримали зброю? Про що вони думали?

Соборність. Єдність. Братерство

17.01.2020


Перша світова війна. Українці розділені між Австро-Угорською та Російською імперіями. Війна у протилежних таборах і мрії про власну державність. На згарищі двох держав постають дві республіки Українська Народні Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка. 22 січня 1919 рік, 12:00. Софійська площа. Один Акт Злуки. Одна держава.  На честь події влаштували історичний парад та народне віче, а це – більше мільйона українців.

Броня Сходу. Дайджест

16.01.2020


Протягом 242 днів військовослужбовці, добровольці, медики і волонтери захищали летовище від бойовиків і російських найманців. Оборона тривала з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 років. За офіційними даними під час оборони ДАП загинули більше 200 військових. Кіборгами нескорених українців назвали самі терористи. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Після кровопролитних боїв аеропорт став символом героїзму для всіх українців.

Фіксили настрій у Code Club

11.01.2020


А чому б не влаштувати костюмовану IT-вечірку напередодні школи? Діти цілком «за». Єгор – Стів із комп'ютерної гри Minecraft. А Ліза – у вбранні Сімки з «Фіксиків». Оу, Ярик дивує образом комп'ютерної мишки, а Настуня з гордістю повідомляє – вона Дід Мороз з досі невідомої для нас відеогри

Бібліотеки на лінії розмежування

09.01.2020


Методисти Good library закінчили 2019 рік бібліотечною перевіркою. Так, 27 грудня відвідали бібліотеки у прифронтовій зоні біля самої  лінії розмежування,  у смт Станиці Луганській та  м. Щастя. Мета і завдання звичні – проконсультувати і познайомитися із проєктною діяльністю закладів

(Не)цнотливі казки

20.12.2019


Натрапили на справжні казки, поборолися з дитячою травмою від них.Зі студентами педагогічного коледжу та Луганського національного університету імені Тараса Шевченка торкнулися до справжньої природи класичних європейських казок. «Рапунцель», «Білосніжка», «Червона Шапочка», «Приспана красуня», «Гензель і Ґретель», «Синя Борода», «Піноккіо», «Ялівець» – жертви народної пам’яті, створені зовсім не для дітей.

Фотодзен для бібліотекарів

22.10.2019


Щоб стати ним, треба мати три головних якості. Терплячість, уважність до деталей і внутрішню пристрасть. То хто ж ця людина? Ф-о-т-о-г-р-а-ф. Ще раз: фотограф. Людина, яка фіксує мить. Як поєднуються дві сутності, бібліотекара і фотографа? Просто ж. І реально. Знаємо таких людей особисто. А ще навчали цьому колег і колежанок на тренінгу з фотодзену.