Людство програє шимпанзе, якщо ігноруватиме фактологію

28.01.2022


«Хочеш дізнатися, хто розумніший – ти чи мавпа?».  Подружка Даша відверто провокує. Це виклик, чорт забирай! Кажу, що хочу. Негайно. Кидає мені 13 тестових питань із книжки «Фактологія». Там питають про те, чи розуміємо ми світ, чи помічаємо зміни, зрештою чи можемо критично сприймати все, що відбувається зараз.

Сучасний концтабір у Донецьку: як вижити і пережити тортури бойовиків

25.01.2022


Закриваю останню сторінку. Відчуваю важкість у серці. Цю книгу я читала непристойно довго. По 3-4 аркуша на день. Щоразу на фізичному рівні мене накривала хвиля сліз, неприємне відчуття в горлі та судомні викрутаси у шлунку. У певні хвилини хотілося заридати чи проблюватися. І, здається, у ці дні у мене з’явився посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Дивно, як книга може так впливати. 

“Жінка-лідерка в цифровому просторі”: заспікерилися у вебінарі

24.01.2022


На цьому вебінарі жінок більше. Хоча ні, там самі жінки. Адже цільова аудиторія стратегічної події – допомогти активним бібліотекаркам стати впевненими менеджерками цифрових хабів. Good library покликали доповнити команду спікерок від Української бібліотечної асоціації та представити покрокові інструкції із запуску свого цифра-хабу і поради, як ефективно піарити такі освітні простори. Із розмовами про корисне до прямої трансляції вебінару під’єдналися директорка Світлана Моісєєва та редакторка Юлія Лисюк. 

«Юпак» Сайгона: «справжнє» село початку нульових із суржиком, гнидами й проклятим мотиком

04.01.2022


Некатаний раніше мотик «Юпак» припадає старістю у захаращеному сараї Дімона. Бабця заборонила пацану на ньому ганяти. Та й самому Дімі не цікаво рихтувати того «Юпітера», витрачати на нього гроші, яких і так чортма. Він хоче вшитися на заробітки, тому спішно продає мотоциклета. А на червоне залізяччя ведеться хлопець із сусіднього села Олєжка.

Рекордні 30 навчальних груп у другому модулі Code Club Луганщина

20.12.2021


Студенти 8-17 років успішно фінішували в осінньо-зимовому модулі та отримали сертифікати за оволодіння певним рівнем програмування – «новачка» або базового левела. Підкорювали курси за напрямками Scratch, Python, HTML|CSS, «3D Моделювання» і «Комп’ютерна грамотність». А під кінець презентували контрольні проєкти у форматі обласного онлайн-випускного. 

Про справжню Станицю: презентація туристичного маршруту за книгою «Букова земля»

17.12.2021


Якось письменниця Марія Матіос написала у вайбері викладачці з Луганщини Валентині Лєсновій, де запрошувала підтримати конкурс туристичних маршрутів за своїм романом «Букова земля». Конкурс звався «Стежками Букової землі» і його умова – створити екскурсійній проєкт за обраною стежкою з книги. 

Методичні лепетушки в Нижньотеплівській бібліотеці

22.09.2021Їдемо. Цього разу зупинка в Нижньотеплівській громаді. Тут бібліотеки вчаться бути самостійними. Сьогодні вони є частиною Центру культури та дозвілля Нижньотеплівської сільської ради, відокремившись від Станично-Луганської централізованої бібліотечної системи.