Філолог, письменник і маркетолог збираються разом на курсі із копірайтингу. Так виходить, що вони стають «жертвами» навчального експерименту – проводять тренінги самі для себе, але не втрачають віри і до останнього чекають примарного лектора-копірайтера. Останній так і не з’являється. «Сила» цієї історії – учасники лекції утворюють триєдність поняття копірайтинг, де місце і маркетингу, і філології, і навіть літературі.

Так от, у вигляді драми у восьми діях написала Стаська Падалка книгу «В очікуванні копірайтера». Рекомендовано до прочитання копірайтерам-практикам, неймерам, SMM-никам, райтерам і «всім, хто обрав текст способом заробітку». Філологиня та письменник буквально ламають себе, коли стикаються з оцим безсовісно корисливим підходом копірайтингу. Але їм вдається переосмислити це ремесло і пройнятися ідеями одне одного.

До речі, колеги-бібліотекарі, ця книга і для вас. Звісно, якщо маєте бажання навчитися писати тексти, які вашим користувачам схочеться прочитати/перечитати.

Конкретніше, чому «В очікуванні копірайтера» варто прочитати:

  1. Оцінити стиль викладення матеріалу авторкою. Тут теж родзинка, яку не так і просто надибати серед інших.
  2. Випробувати свою «виделку копірайтера» і зрозуміти, чи треба воно вам – вправлятися з цільовою аудиторію, завданнями бренду та особливостями брифу (с. 22).
  3. Проаналізувати можливості свого «рептильного мозку»: чи зберіг він  давній скіл оцінювати сприятливі та не дуже ситуації (с. 18 – 21).
  4. Побороти мовну надлишковість у своїх текстах. А ні, не так швидко. Спочатку хоча б навчитися бачити «сміття» у власних письменах (с. 58 – 63).
  5. Надибати для себе багато корисних стилістичних фігур. Анадиплозис, хіазм, парцеляція –  м-м-м, вкусняшка. Їхня присутність може значно покращити якість вашого тексту, зробити його унікальним і турботливим (с. 71 – 85).
  6. Промацати оту милозвучність, яка іноді нахабно ганьбить тексти через те, що нам просто невтямки, як із нею поратися. Милозвучні словосполучення, до слова: гр, дл, кл, пл, см, зн, зл (с. 122, 123).

Але то, звісно, не все. Спробуйте охопити, а потім поділитися враженнями.

Книга чекає і вас, і вас smiley