«Тиха вечірка в навушниках – це місце, де тусується молодь». Так кажуть організатори всеукраїнської акції Good Silent Party. 7 грудня вона пройде вже втретє й охопить понад 30 міст.

Це Тиха вечірка, яка «за» вільні, доступні громадські простори та рівні можливості для молоді.  Ключова позиція вечірки – інклюзія, місце, яке об’єднує абсолютно всіх. Найперше, це тема для бібліотек, тому вечірка й тиха.

Транслюватиметься вечірка з найбільшої локації – у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там можна зустріти й головних гостей, що підтримали акцію. Серед них учасник фронтмен гурту ФІОЛЕТ, письменник, артдиректор фестивалю Бандерштат Сергій «Колос» Мартинюк. Вони ж з’являться також і на радіохвилях вечірки.

У бібліотеках влаштовує акцію активна молодь з усієї країни. Потужний Інтернет і навушники – це все, що потрібно для тихої вечірки. Молодь під’єднується до ефіру мандрівного радіо Skovoroda, танцює під мікс сучасної української музики від діджея, спілкується в чаті з іншими учасниками, слухає інтерв’ю з головними гостями ефіру. А ще до онлайн-трансляції зможуть приєднатися всі охочі бібліотеки та кожен слухач «Сковороди».

Вечірки розпочнуться синхронно о 20:00 і триватимуть до 22:00.

Всеукраїнська команда організаторів почала формуватися у Старобільську, містечку в Луганській області. Там – Луганська обласна універсальна наукова бібліотека. Це перша головна локація акції, куди цьогоріч у березні приїхали львівське радіо Skovoroda та Сергій Жадан у ролі головного гостя. Інша частина команди – з Києва. Це публічний простір «Оціум 51. Бібліотека на Русанівці», соціально-культурний проєкт «БезМеж» та Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.

На всіх локаціях Good Silent Party вхід вільний. Киянам, щоб потрапити на вечірку в бібліотеці імені М. Максимовича, потрібно лише зареєструватися: http://bit.ly/2pRGCfz

У яких саме містах проходитиме вечірка та як до неї варто підготуватися – читайте на сторінці події у фейсбуці: http://bit.ly/2OGVPsk

Сергій Летучий, автор проєкту Good Silent Party: Якщо глянути на карту України та подивитися, звідки організатори вечірки, то вимальовується гнучка діагональ суспільно-активної думки, ідей, партнерства, сміливих рішень і переконання, що саме руйнація стереотипів – це і є рух, це і є життя.

Ніна Сайлій, співорганізаторка Тихої вечірки:  Тема вечірки – «Вечірка для всіх». Ми обрали цю тему щоб сфокусуватися на інклюзивності події. Незважаючи на стать, наявність чи відсутність інвалідності, національність, віросповідання, сексуальну орієнтацію та будь-які інші прояви людської різноманітності, на вечірці раді всім без виключення! Ми прагнемо формувати та розвивати свідому, відкриту та проактивну спільноту людей на засадах рівності та взаємоповаги.

Чад Зоратлі, нічний мер Львова: Чому для нас це важливо? Тому, що ми приводимо молодь у цікаві місця, куди вона сама ніколи, мабуть, не прийшла б. Усе рідше і рідше можна зустріти місцеву молодь, не туристів, у бібліотеках і музеях. На жаль, не всі директори державних установ позитивно реагують на такі пропозиції. Цьому сприяють стереотипи, інша ментальність і незвичність. Тому ми дуже раді, коли нам йдуть назустріч. 

Сергій Жадан, письменник, музикант: Зараз ти сам центр світу. І центр – це там, де знаходишся ти. Культурна ситуація у нас в Україні всюди приблизно однакова. Сьогодні Донбас є цікавим місцем для культурного експерименту, бо сюди постійно хтось їздить, щось привозять. І добре, що це знаходить відгук, люди вже самі виступають з певними ініціативами. Не з Києва приходить розпорядження „Ану, зробіть тут тиху вечірку”, а дуже добре, що сам Старобільськ, наприклад, говорить, що „Ми можемо зробити таку от несподівану річ, яку в Україні ще ніхто не робив”.

Захід організовано за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру у співпраці з 13-тьма партнерами за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Контактна особа: автор проєкту «Всеукраїнська акція „Тиха вечірка у навушниках Good Silent Party”» Сергій Летучий, +38 050 838 11 67.

Прес-центр Good library