Вийти за межі? Доторкнутися до стану нірвани і повернутися назад? Можливо. Перевірила на собі пані Світлана, гуру бібліотечної справи Луганщини, або ж директорка Good library у смертному/повсякденному житті.

Як наблизитися до стану блаженства? Перше. Сідаємо у позу лотоса/напівлотоса, витягуємося від куприка до маківки голови, заплющуємо очі, глибоко і рівно дихаємо. Друге. їдемо до Києва на конференцію від Української бібліотечної асоціації «Інша бібліотека – вийти за межі».

Обидва пункти пані Світлана виконала. 21-22 листопада директорка Good library розчинилися у мережі стратегії УБА, реформуванні бібліотечної справи і стратегічній сесії з просування читання «Як збільшити рівень читання в Україні».

Асана (себто поза) перша. Звіт про роботу ГО «Всеукраїнська бібліотечна асоціація» за 2019 рік. Рік для бібліотечної спільноти, як і для держави взагалі, видався складним і тривожним. Поклали немало сил на доводи новій владі – бібліотеки як інституції мають жити і приносити користь суспільству. Іншими словами – відстоювати своє місце під сонцем.

Асана друга. Знайомство із молодим Міністерством цифрової трансформації України. Міністерство хоч і новостворене, але його плюс – відкритість до нових пропозицій/ідей. Тому, можна писати на електронну пошту, відповідь не забариться. Приємний результат співпраці – бібліотеки долучаються до освітніх проєктів Мінцифри smiley Тож стартуємо в січні 2020.

Асана третя. Український інститут національної пам’яті розказав про свої проєкти. Зокрема, про книгу Ірини Реви «По той бік себе. Соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій», у якій йдеться про травматичний досвід Голодомору і певний «стокгольмський синдром», який негативно впливає на нинішнє покоління. Крім того, на офіційному сайті можна знайти багато корисного: дайджести, відеоролики і пояснення.

Асана четверта. Стратегічна сесія, на якій напрацьовували всеукраїнські проєкти для просування читання у країні. Захід ініційований Міністерством культури, молоді і спорту, або за словами очільника пана Бородянського, 3D міністерством. Головні результати роботи – 100 згенерованих ідей, 40 створених проєктів і 10 робочих груп, що втілюватимуть їх у життя. Головне гасло: геть від совкового галузевого підходу вирішення проблем. Тільки через спільну діяльність видавців, підприємців, освітян, бібліотекарів і чиновників можливо виховати у країні інтелектуальну націю.

Асана п’ята. Подарунки для бібліотек від В’ячеслава Кириленка, політика та ексвіцепрем’єра України, та ексклюзивні подарунки від інституту національної пам’яті в особі начальника Управління пам’яті Українського інституту національної пам’яті Наталії Іванченко.

Асана шоста. Видихнути. Поділилися знаннями з колегами. Done.

Прес-центр Good library