Із серії від Видавнича група KM-Букс «Маленьким про великих» маємо три книжки про Одрі Хепберн, Марію Кюрі та Фріду Кало. Серія для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Стисло, просто, з ілюстраціями, що підсилюють загальний контекст, пояснюють вашій дитинці тонкощі життєвих шляхів героїнь.

  • Па, Ма, хто така Марія Кюрі?
  • Нууу, – мукають батьки, поки бісів ґуґл париться з відповіддю.

І тут з’являється марево доброго бібліотекаря. Воно шепоче надзвичайно солодким голосом: «Книжечку, книжечку… Варто лише взяти книжечку…».

У Вікіпедії все занадто складно для п’ятирічною дитини. Тому гоу брати пристосовану до дитячого сприймання книгу.

Про Марію Кюрі вашій дитині, та й вам, доведеться читати ду-у-уже мало. Але ці два-три рядочки біографії на кожній сторінці й ілюстрації допоможуть створити в голові образ жінки, що першою отримала двічі поспіль Нобелівську премію, відкрила радій і полоній, мандрувала військовими госпіталями з першим рентген-апаратом. Готуйтеся довго залипати на ілюстрації, бо вони розкажуть ще більше.

Історія для малечі про Одрі Хепберн так само не перевантажить вікіпедичними відомостями. Лише погляньте на обкладинку, де сором’язлива маленька Одрі з котиком на плечах дивиться так, наче заохочує розгорнути книжку. І це трапилося – ви у книжці, цілком оповиті сюжетом та зображеннями. Балерина, акторка мюзиклів, голівудська ікона стилю та найтендітниший посол доброї волі ЮНІСЕФ – ефект цієї книги прекрасний. Одрі за декілька хвилин стане для вашої дитини однолітком, з якого схочеться взяти приклад.

І нарешті Фріда Кало. Ні-ні, у книзі немає понять кубізму, символізму, магічного реалізму, сюрреалізму. Так, синтезом цих стилів у власній творчості Фріда запустила чималі феєрверки нових символів, сенсів та пошуків. «Бах» був настільки сильним, що митці й досі оговтуються, намагаючись човгати обкатаними доріжками. Але ми не про те. Ця книга співпереживає Фріді, тримає її маленьку руку та не покидає ні на мить. Маленька Фріда так само буде дуже щирою з вашими дітьми.