Спочатку було слово. А потім з'явилися стіни, яким цих слів не вистачає.

Одна дружня команда з Дніпра вирішила, що у їхньому місті забагато мовчазних стін. Тож вони вирішили подарувати їм голоси відомих українців. Почали зі дніпровських письменників-земляків: Олеся Гончара та Валер'яна Підмогильного. Писали цитати на зупинках, малювали портрети на стінах, звісно, за згодою місцевої влади. У процесі дізнавалися, скільки мешканців міста взагалі знайомі з цими особистостями, стикалися з нерозумінням і осудом, з підтримкою і схваленням. Воювали з авторами непристойних графіті, з нелегальною рекламою усіляких речовин, загалом, отримували незабутній і цінний досвід.

І ось, їхній проєкт «Слово на стіні» розрісся далеко за межі  Дніпра. Він проїхав 500 кілометрів, аби перетворити сіру, забуту всіма зупинку на арт-об'єкт. За основу взяли цитату старобільчанина Сергія Жадана, створили графіку, і взялися до роботи. Так, відбулося усе у Старобільську.

На саме лише звільнення зупинки від сотень шарів фарби, яка нашаровувалася ще з часів радянського союзу, пішло п'ять днів. Кілька дисків болгарки, літри розчинника та балон паяльної лампи – hardworking. Тепер тривають ночі роботи з пензлями, валиками і трафаретами. Команда напівлежачки, порсаючись у пилюці, вимальовує обриси, заповнює фарбами майбутній образ.

Гостинний старобільчанин несе їм варену кукурудзу та виноград, охоронець поліклініки зачаровано слухає поезії Жадана, а тутешні хлопці, нещадно одаровують шармом дніпровських дівчат, даруючи дві трояндочки.

І от вони вже в Good library. Презентують свій досвід та кличуть приєднуватися до проєкту. Ми такі і не проти :) Наше старобільське мистецьке об’єднання Bet On Art допомагає «Слову на стіні» робити велику справу – популяризувати українську мову і літературу в рідному місті.

Прес-центр Good library