Ми відчули у собі потенціал сценаристів. Чому б не скористатися можливістю і не написати щось про наше життя? Друкуємо. Аж клавіатура дзвенить. Отож, перший епізод серіалу «Українська історія жахів: бібліотека». Почнемо з дійових осіб.

Верховні жриці:

Пані Світлана – Темна Володарка, темніший навіть за Дарта Вейдера. Або ж – директорка Good library.
Пані Ірина – Ворожка Мотивації, або заступниця директора.
Інна Павлівна – Сенсей чи голова методичної служби.
Пані Наталя – Фея Маніпуляцій. А простіше – завідувачка відділу науково-методичної роботи.
Пані Катерина – Матір УДК, або завідувачка відділу формування фондів.

ВОНИ – методисти області.

Панове, а тепер ближче до сюжетної лінії.

Останні дні травня. Спека здушує горло, тополиний пух забиває дихальні шляхи, а піщинки впиваються у пори. «Семіна-а-а-р» – шепоче голос у голові. Ми із зойком констатуємо: обласний семінар для методистів центральних районних, міських та публічних бібліотек.

За столом незрозумілої форми – головні персонажі та ВОНИ – методисти області. Прилетіли, прийшли, приїхали із Мілового, Попасної, Кремінної, Рубіжного, Білокуракиного, Сватового, Лисичанська, Новопскова, Старобільська, Троїцька, Біловодська та Марківки.

Затишшя. Темна Володарка витримує павзу.

Стратегічне планування роботи, залучення громадян до волонтерства, участь у грантових програмах, протидія дезінформації в умовах гібридної війни – пані Світлана розказала про головні тренди розвитку громадського суспільства в Україні й ті завданнями, що постають у зв’язку цим перед бібілотеками. А ще як донести до громади про зміни у країні та запропоновану нову філософію життя – лібертаріанство.

До програми семінару доєдналися й інші спікери. Послухали про практику методичної роботи в умовах реформи децентралізації.

Методисти Кремінної – гребуть на байдарці у морі змін й ОТГ. Висновок Верховних жриць:  децентралізуються покаже, хто як і де працював.

Методисти Сватового – намагаються випливти, але Бездна кличе і не хоче відпускати. Жриці констатують – працювати з більшим ентузіазмом.

Методисти Марківки розказали про зміни за останні два роки. Підсумок жриць не забарився. Марківка – міцні горішки, які пишуть проекти, виграють гранти й батрачать наперекір долі й бездіяльній владі. А ще борються з Паралельним всесвітом, себто Марківським відділом культури. Бо існує легенда про міфічну формулу, яку ніхто не бачив, але за нею нараховують зарплату бібліотекарям і вона становіть від 25% до 75% ставки навіть для центральної бібліотеки. Дивина та й годі!

У бій вступила Матір УДК, пані Катерина. Просвітила програмою навчання бібліотек-філій щодо роботи з фондами. А ще представила програму рекомендацій навчання для бібліотекарів, які відколюються від ЦБС у вільне плавання: як власноруч управляти книжковим фондом, вести закупівлю книг, списувати книги, проводити інвентаризацію, робити бібліографічний опис, створювати ДБА тощо.

Підсумувала все Пані Ірина, Ворожка Мотивації. Спонукала до навчання і відповідальності. ОТГ дихає у потилицю, тому вміти працювати з ЕСМаР мають усі без винятку.

Сенсей Інна Павлівна теж сказала своє слово. І не раз.

А поки вона говорить, грає легка ненав’язлива музика. Її обличчя змінюється повсякчас, вона активно жестикулює і доводить свою думку.

ВОНИ журно дивлять на Сенсея і лише кивають головами.

Титри…

The End

Прес-центр Good library