Що має робити директор сільської бібліотеки, аби та не зникла з поля зору користувачів? І не лише в переносному значенні.

«Мені комфортно працювати, усе задовольняє». Якщо у більшості директорів та їхніх підлеглих така відповідь на простеньке питання «Як вам живеться зараз у бібліотеці без опалення і комп’ютерів?», то це або відверта брехня, або синдром пострадянських рожевих окулярів, або ж цілковите нерозуміння реалій.

21 березня. Судний день – обласна школа керівника або семінар для директорів бібліотек Луганської області у Bad library. Термінатор Т-1000 – методичний відділ ЛОУНБ – щиросердно тисне, пригощає мотивувальними духопеликами та зичить добра. Термінатори Т-800 – директори публічних бібліотек, які захищаються до останнього, хоч і не завжди вдало. Джон Коннор у ролі бібліотеки хоче змін, бо без них він помре, тож Т-800 має негайно діяти.

А як діяти – розказали методисти Т-1000. Спочатку натиснули на одну з больових точок – стан бібліотечних фондів та матеріально-технічної бази мережі публічних бібліотек. Вдалися до когнітивного аналізу. Опісля нагадали про державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками. Нормативи є – зміни латентні.

Дискусії! Нарешті. Чи житиме бібліотека після створення ОТГ? Ну таке.

Озвучили результати всеукраїнського дослідження «Кадрові ресурси публічних бібліотек України» НБУ ім. Ярослава Мудрого, презентовані на міжнародній конференції у Славському. Щойно дослідження опиниться у публічному доступі – відразу надамо лінк wink

Висновок – радянський принцип геть, молодь вперед, третій вік – на методичну роботу.

Поділилися фідбеком від  цьогорічних поїздок на Зимову школу для молодих бібліотекарів та міжнародну конференцію у смт Славське – методами ефективної роботи в соцмережах, за якими, на відміну від веб-сайтів, майбутнє. А також оповіли, як звільнитися з бібліотечних коробочок та стати на шлях інновацій. Зачепили тему бібліотечної фахової освіти.

«Фахова бібліотечна освіта працівника публічної бібліотеки потрібна тим, хто займається методичною роботою, аналітико-синтетичною обробкою даних, управлінням бібліотечними фондами. Бо ж ті фахові знання, отримані студентами у вишах, не просто знецінюються, вони забуваються та не мають практичного втілення під час роботи, особливо якщо цим не займатися постійно», – отак резюмувала думку директорка ЛОУНБ Світлана Моісєєва.

На арені ж масової роботи з користувачами у бібліотеці мають працювати люди різних професій: психологи, дизайнери, філологи, педагоги, культурологи, SMM-менеджери, художники, юристи. Будь-хто! Але ті, хто готовий стати на прогресивний шлях.

Підготовкою фахівців так само схвильована й викладач-методист спеціальних дисциплін коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв Оксана Лозовицька. Пані Оксана зауважила, система навчання потерпає від кризового загострення, що заважає трансформувати бібліотечну освіту.

Наостанок рефлексія. Бібліотечна галузь у кризі, панове.  Рок-н-рол продовжується.

Прес-центр Good library