Сонце ледь-ледь зажевріло на обрії. А чотири бібліотекарки вже мчать дорогою. Попереду веселощі у поїзді.Що на них чекає? Роздуми про конференцію, заколихування у такт потягу і смачні биточки. А ще, як виявилося потім, нові знайомства, професійне визнання і безсонні ночі. Та не забігаймо уперед.

Смт. Славське. Це у Львівській області. Навкруги шикарні гори, чисте повітря і колоритні будинки. А ще велика конференц-зала, де от-от почнеться ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: орієнтири співтворення».

Отож доповіді. Світлана Моісєєва, директорка Goodlibrary, упевнено виходить, щоб представити колегам екзистенційну презентацію. Шок, паніка і зацікавлення – саме на це ми й розраховували. Хоча екзистенційна криза, якої ми досягли, не така вже і страшна. Насправді пані Світлана говорила про роботу регіонального тренінгового центру переміщеної бібліотеки.

«За 2018 рік ми провели 154 тренінги і навчили 510 людей. Звісно, порівняно з іншими закладами це небагато. Але наша мета – заявити, що Луганська ОУНБ існує. Вона жива, працездатна. Надмета – надавати населенню послуги з неформальної освіти. А наднадмета – змінити країну».

Окремо провели власний майстер-клас зі створення авторської антилекції. Під загальною назвою «Гірка дискримінація» провели антилекцію та розказали про методику її створення. Зупинилися на основних етапах життя і творчості Горького. Зачепили й історію перейменування бібліотеки.

Як убезпечити свої персональні дані, що таке кібербезпека, чому варто звертати увагу на запити застосунків і багато іншого – поділилися власним досвідом тренінгів з медіаграмотності для населення та бібліотекарів регіону. Також звернули увагу на методи протидії інформаційній війні: історію георгіївської стрічки та вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Словом, розгулялися наповну.

Іншу частину днів, крім майстер-класів і виступів, присвятили роботі у групах. Бібліотечні інновації, медійна грамотність та розвиток бібліотек ОТГ – за такими напрямками команди готували презентації. Коробка-позашляховик, медійне щось, бібліотечне ОТГ: вражали, як могли.

Останній день провели у святковій атмосфері. Нам вручили сертифікати та свідоцтва підвищення кваліфікації Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Тепер ми ще розумніші і просвітленіші. А це означає, що бібліотечна справа на Луганщині розвивається, тому імідж області на належному рівні.

Щасливі, сповнені ентузіазму, ситі й розумні поїхали назад до Goodlibraryтворити бібліотечне божевілля. У доброму сенсі, звісно ж.

Прес-центр Good library