Цьогоріч нам вдалося здійснити одне з бібліотечних бажань. Присвятити лютий поїздкам. Бо їздили, як ви знаєте, багато, далеко й великими компаніями. Отож доля випала поїхати і до Києва, де проходив триденний тренінг у межах проекту ПУЛЬС «Перезавантаження 3.0».

Щасливицею стала Бориславська Ольга Борисівна, людина, у якої все чітко. А чітко тому, що вона головний бухгалтер Good library і за сумісництвом координаторка проекту ПУЛЬС із «Розробки курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» у м. Старобільськ. А це ще раз підтвердило наш статус як універсальної бібліотеки.

Усе почалося 26 лютого. Люди з різних куточків країни з’їхалися задля фінального навчання. «Впровадження децентралізації», «використання IT-технологій», «робота з молоддю», «співпраця з владою», «фасилітація та діалог», «залучення ЗМІ» – саме ці шість етапів відділяли учасників від омріяних дипломів. Однак і цей рубіж Ольга Борисівна подолала. Тепер вона амбасадорка з питань децентралізації.

«Мені було цікаво послухати про досвід інших громад. Особливо корисною виявилася зустріч із Ларисою Нікіфоренко, генеральним директором Директорату державної мовної політики, та Ярославом Петраковим, генеральним директором Директорату стратегічного планування та Європейської інтеграції. Обговорювали новий Закон «Про бібліотеку та бібліотечну справу». Це питання, безперечно, на часі».

До порції приємностей доєдналася і перемога стенду про децентралізацію у Старобільську. Як бонус – отримали новенькі книги та велетенські літери слова «ПУЛЬС». Тепер буде з чим виходити на вуличні акції і робити відеоролики.

Після фінального етапу робота не закінчується. Попереду впровадження бізнес-плану – заходи з децентралізації для містян і жителів області. Зовсім скоро влаштовуватимемо активності, де поговоримо про реформу й історії успіху інших громад.

Проект реалізується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX (Україна) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Прес-центр Good library