20 листопада методисти Goodlibrary провели тренінг «Покоління Z: що з цим робити?» для працівників бібліотек та клубних закладів Старобільського району.

Почали зустріч з ознайомчої презентації про специфіку самого покоління Z. Наступний етап – з’ясувати, як бібліотекарю та працівнику клубу  знайти точки перетину з такою молоддю.

Ця тема, як повідомляють методисти, особливо актуальна, бо працівники всіх культурно-освітніх закладів сьогодні стикаються зі спільною проблемою – як не втратити з поля зору представників покоління Z, зацікавити їх власними послугами.

Хвилюватися потрібно, переконані бібліотекарі, адже сьогочасні тенденції пророкують невтішну картину – бібліотеки, клуби, будинки культури і творчості знаходяться на межі «вимирання». Вихід – цілковите переформатування роботи цих закладів, вивчення потреб громади, щоденне відстеження змін у поглядах різних поколінь.

Найпроблемнішими є саме «зетівці». По-перше, дослідники цього покоління так і не змогли одностайно визначитися з його віковими межами. Зараховуємо до нового покоління чи то народжених наприкінці 90-х – початку 2000-х, чи то лише тих, хто народився у 2000-х. Так чи інакше, об’єднуються «зетівці» спільним середовищем, що стало не просто нормою, а й частиною життя. Ідеться про віртуальну реальність. Вони знають все про доступ до інформації, вільно пересуваються в інформаційному полі. Телевізор їх не цікавить. Смартфони, спілкування через соціальні мережі, любов до лайв-стрімів та відмова від традиційного споживання новин – отака їхня зацікавленість, якщо дуже коротко. От саме із традиціями «зетівці» і не товаришують. Усе, з чим звикли працювати бібліотекарі, клубівці та інші культурні працівники, починаючи від усталеної методології та закінчуючи звичним щоденним плануванням роботи, для покоління Z незбагненна річ. Воно їм і не треба, бо вони, найперше, споживачі. Їх цікавить те, що зачіпає теми сьогоденні. Ще одна родзинка цього покоління – вони вже прогнозують технологічні перетворення у світі, тому варто бути з ними на одній хвилі й говорити про так само актуальні теми.

Goodlibraryуже розроблений тренінг «Гендер для всіх», у межах якого активно обговорюється тема покоління Z. Цікавлять, передусім, зв’язок різних поколінь, толерантне ставлення людей різного віку та поглядів до одне одного. Про це говоримо в колі дискусійного майданчику, куди запрошуємо всіх охочих. Про подальші тренінги з гендеру інформуємо телефоном: 066 459 54 54 (Анастасія).

Прес-центр Goodlibrary