Можливо, така песимістична назва одразу навіює сплін, але ми хочемо спростувати невеселі настрої. Методичні посиденьки цього року добігли кінця. Ми закінчуємо рік семінаром Обласної школи керівника. Але це не означає, що методисти перестануть працювати, плани більше не треба складати, а звіти відправляти на перевірку. Навпаки, невидима частина роботи посилилася.

Отож, семінар «Підсумки року в роботі бібліотек Луганщини: проблеми та досягнення» зібрав директорів бібліотек Новопскова, Марківки, Старобільська, Біловодська, Білокуракиного, Мілового, Рубіжного, Троїцького, Кремінної, Сватового, Лисичанська, Новоайдару та Чмирівської ОТГ.

Найперше порефлексували щодо процесів у бібліотечній сфері, перспектив бібліотек та книжкових фондів.

Після цього представили результати дослідження «HOMO BiBilotekar: анатомія молодого бібліотекаря». В анонімному дослідженні брали участь молоді бібліотекарі Луганщини до 35 років. Так,  свідомо стали бібліотекарем 42,4%, не мають бажання звільнитися 72,7%, напруження через відсутність досвіду відчувають 21,2% тощо. Дуже скоро поділимося цілісним дослідженням «HOMO BiBilotekar».

Особливо активне обговорення викликало впровадження реформи децентралізації. Під час дискусії виявляли, чи дійсно справа в коштах, чи в нерозумінні ролі бібліотеки в містечку чи селі. Окремо приділили увагу новій формації бібліотеки як інформаційного, культурного та навчального центру. Не залишили й осторонь тему інклюзії. Бібліотекарі одностайні, заходи для різних соціальних груп повинні мати місце в новій бібліотеці.

Закінчили обговорення практичною частиною. Зробили хвилю трендів. Її мета – показати, які тенденції та напрямки тільки починають зароджуватися, що набирає обертів зараз, що є на піку популярності, а що втрачає актуальність, або ж зовсім зникло. Хвиля від бібліотекарів показала, що треба ретельніше досліджувати потреби своїх громад, щоб не застосовувати тенденції, які давно спочивають у глибинах Маріанської западини.  Таким чином, підсумували, чи є зв’язок і взаєморозуміння бібліотеки й суспільства.

У заключній частині семінару обговорили планування на 2019 та звітність за 2018 рік і заслухали звіт про роботу Луганського обласного відділення УБА.

Пресцентр Good library