У дитинстві мама навчила мене одного правила: за станом взуття та голови оцінюють людину. Тому, ці пункти загального look’у мають бездоганно виглядати. Принаймні, чисто та охайно. Перше враження настільки сильне, що від нього залежить абсолютно все.  З нього починається знайомство з новою роботою, сприймаються товари на полицях, оцінюються розваги, стосунки з іншими людьми та дизайн. Про це нам і хоче сказати Чіп Кідд, автор «Першого враження».

Книга спростовує поширену думку не судити за зовнішністю. Ми ж бо живемо у світі візуальної культури, наш мозок блискавично реагує на побачене. Отож, ця книга не стільки для дизайнерів, як для пересічних людей, які повсякчас зорово оцінюють довкілля.

Чому ми купуємо певний товар або користуємося якимись предметами? Завдяки зрозумілій і впізнаваній етикетці.

Пам’ятаєте флешмоб Ice Bucket Challenge? Завдяки цій ініціативі змогли назбирати гроші для фінансування досліджень аміотрофічного склерозу, який уважається невиліковним. Так чи інакше акція стала вірусною. Перше враження: ось так треба організовувати збирання коштів!

Світлофор. Часто доводиться ним користуватися. Але він стає куди зручнішим, коли там є циферблат із зворотнім відліком. 12 секунд вистачить із головою, аби перейти дорогу :).

Згадайте свої мандри Інтернетом. Тільки-но заходиш на сайт почитати, як з’являється банерна реклама посеред тексту. Нишпориш у пошуках чудодійного хрестика, психуєш і закриваєш посилання. Перше враження: нав’язливий дизайн з диявольською метою.

Чіп Кідд займається оформленням книжкових обкладинок. А це, виявляється, нелегка справа. Нижче можна подивитися лекцію TED, де автор ділиться своїм досвідом візуального сприйняття світу.

На додачу тримайте 3 поради від автора. Це якщо забажаєте щось оформити smiley: чіткість завжди говорить про суть; загадка дає нам надію; завжди намагайтеся залишити по собі гарне враження.