Сьогодні Good library спільно з ГО «Луганське обласне відділення УБА» провели перший семінар Обласної школи керівника. Директори районних бібліотек та  ЦБС, а також керівники бібліотек новостворених ОТГ міркували над злободенною темою «Публічні бібліотеки в умовах ОТГ: проблема чи шанс?».

На дискусійному майданчику «Районна бібліотека в умовах ОТГ»  розглянули актуальні питання трансформації публічних бібліотек у процесі створення ОТГ та  роль керівника бібліотеки в цьому процесі.

Інна Павлівна Риб’янцева, провідний методист і голова Луганського відділення УБА,  розповіла керівникам бібліотек про «підводні камені» процесу переходу бібліотек із ЦБС до ОТГ. Ця тема привернула неабияку увагу директорів, адже одні вже зіткнулися з проблемами в цій сфері, а на інших це тільки чекає в недалекому майбутньому.

Не обминули наші методисти й актуальні конкурси та проекти обласної бібліотеки та Луганського відділення УБА в 2018 році: проект «Закарбований Схід», Літературний Конкурс, присвячений 80-річчю Луганської області тощо.

Плідно та пізнавально відбулася Професійна сесія семінару «Компетентність керівника бібліотеки», на якій методисти разом з керівниками бібліотек спробували з’ясувати, яким повинен бути керівник бібліотечного закладу на сучасному етапі трансформаційних процесів у бібліотечній сфері. Провели психологічне тестування на здатність бути керівником узагалі, а також промоніторили, який стиль керівництва застосовує кожен керівник у своїй діяльності, зважаючи і на сучасні тенденції.

Урешті решті зійшлися на думці, що керівникові іноді треба вдаватися до оригінальних засобів, щоб привернути увагу до вирішення актуальних проблем у бібліотечній сфері, а також постійно маневрувати у стилях і методах керівництва.

Наприкінці семінару обговорили попередній Звіт IFLA за програмою «Глобальне бачення», у якому розглядалися основні погляди,  завдання і можливості щодо розвитку бібліотек на наступні 30 років.