Одного разу Філ спіткнувся на сходах до підвалу і приземлився на голову. Якусь мить він лежав на підлозі та думав, що його паралізувало. Дружини та дітей не було вдома. Тому, він вирішив зателефонувати своїй сусідці Кей і попрохати про допомогу. Вона, звісно, відгукнулася та провела цілісінький день у лікарні з Філом. Згодом він почав міркувати, що слід налагоджувати стосунки з людьми у майбутньому. Треба робити щось, щоб змінитися. Не кожному з нас потрібен удар по голові, щоб він змінив поведінку. Але нам лише це здається.

Книга Маршала Ґолдсміта і Марка Рейтера «Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути» про зміну поведінки дорослих. Подібно Філу, майже кожен підсвідомо чи свідомо замислювався над тим, чому ми настільки невмілі у здійсненні змін, як навчитися це робити краще, як зробити так, щоб інші оцінили ваші зміни, як стати особистістю, якою ми хочемо бути? Надто багато важливих питань, які слід обміркувати. І автори нам допомагають, починаючи з тригерів.

Тригер – це будь-який стимул, що перекроює наші думки та дії.

Тригери з’являються раптово. Це може бути струс мозку, як у Філа, чи незначні – поріз папером. Як говорять автори, найтяжче – вийти із зони комфорту та почати щось складне, що принесе користь у довготривалому вимірі.

Деякі люди кажуть, що хочуть змінитися, але вони не це мають на увазі.

Отож автори наводять нам декілька правил-гальм, чому ми не можемо почати діяти:

 • Ми не розуміємо те, що робимо;
 • Сподіваємося на силу волі, яка убереже нас від спокуси;
 • Віримо в «особливий день»;
 • Заспокоюємо себе фразою «принаймні я кращий за…»;
 • Не складаємо план дій і допомоги;
 • Віримо у надзвичайну силу ентузіазму (а він колись усе одно колись закінчується);
 • Тішимо себе ілюзією, що у нас багато часу і ми все встигнемо, ніщо нас не зможе відволікти;
 • Зміни будуть постійними, тому можна не хвилюватися;
 • Вирішення старих проблем не потягне за собою нові;
 • Зусилля будуть справедливо винагороджені (вдосконалення – це нагорода; якщо ви прагнете зовнішніх змін лише через гроші – нічого не вийде);
 • Переконані, що на нас ніхто не звертає уваги;
 • Думаємо, що зміни зроблять з нас «несправжніх»;
 • Нам здається, що ми мудрі, щоб об’єктивно себе оцінити.

Звісно, важко відразу переконати себе, що правда не на твоєму боці, і всі ці якорі не тягнуть на дно. Та я погоджуюся з авторами: розуміння приходить, потрібно тільки трошки часу.

Самовпевненість, упертість, примітивне мислення, заплутаність, образа, прокрастинація – надто багато валіз, які ми тягнемо за собою.

Крім того, не слід забувати – ми живемо в оточенні, яке на нас тисне. Цей «диявол» часто змушує нас робити те, чого ми не хочемо й бути тим, ким нам не подобається. Прислухайтеся ндо внутрішнього голосу, медитуйте – відчуйте стимули до дії.

Не може розкривати усіх секретів книги, але ось декілька питань, відповіді на які ви в ній знайдете. Спитайте себе, що я зробив сьогодні, щоб чітко поставити собі ціль? Чи я зробив усе можливе, щоб рухатися до своєї мети? Чи все я зробив сьогодні, щоб бути щасливим? Чи все я зробив, щоб сьогодні бути вмотивованим і  повністю залученим?

Think about it smiley

І на додачу декілька слів про видання. Приємна палітурка (мінімалізм у оформленні й окремий плюс за зелений колір), вдалий переклад і є зручна закладинка (люблю їх тому, що не потрібно бідну книгу нашпиговувати зайвими папірцями).