Коли у Колумба поцікавилися, чи важко було відкрити Америку, той запропонував поставити на стіл яйце вертикально, без жодних підпірок. Нікому, звісно, це не вдалося. Тоді мореплавець показав, як це потрібно зробити: з розмаху опустив варене яйце на стіл, щоб шкарлупа внизу тріснула, зім’ялась  і її поверхня стала пласкою. «Так і з Америкою», − сказав Колумб полегшено. Цю історію про Колумба довелося розказати й Ніколо Теслі, коли він намагався знайти інвесторів для своїх винаходів. Але у випадку із сербським винахідником, яйце було мідним, оберталося під дією струму… і таки стало вертикально!

Однак, це було значно пізніше. А поки історія Тесли починається  з родини священника та книголюба, у якій зростав майбутній геній. Далі був університет, родинні проблеми, хвороба та дні осяяння. Життя винахідника не можна назвати безхмарним: Теслу часто обдурювали його роботодавці. Не маючи комерційного хисту, він так і не навчився заробляти на своїх винаходах.

Однак, він став тим, хто полегшив наше життя smiley З чого б почати цей список? Гм-м-м… Отже, Теслі ми завдячуємо:

  • електричним двигуном (він зараз особливо популярний в епоху розвитку електромобілів)
  • використанням рентгену для пошуку в людському організмі пухлин
  • радіокерованим іграшкам (а радіоприймач Тесла запатентував ще у 1893 році й зумів передати радіосигнал на рекордну відстань – 30 км!)
  • удосконаленим трансформатором
  • неоновій лампі
  • спідометру, тахометру
  • GPS-навігатору, Інтернету та багатьом корисним штуковинам

А ще, наприклад, з Теслою пов’язують таємниці Тунгуського метеориту, приборкання блискавок, літальні апарати з вертикальним зльотом та посадкою…

Ось тут можна подивитися про винахідника:

А ось простий експеримент, який можна провести вдома з дітками.

Тесла, як на мене, чи не найбільший мрійник, про якого мені довелося читати. Він став для мене першим відомим пацифістом, адже ще з юних літ вважав, що своїми винаходами зможе зупини війни та принести злагоду у життя людей.

І наостанок трохи про дивовижу серію «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». Історії написані легко, цікаво і дуже просто (навіть дорослі не зможуть відірватися від них) і стануть кращим способом ознайомити малечу з наукою, історією та досягненнями людства. А найголовніше – показати, що мріяти варто, потрібно, корисно. Бо мрійники змінюють світ!

А далі на Вас чекатиме оглядка від моєї любої колежанки МС «Кучеряшки» Юлі про засновника найбажанішого яблука – Стіва Джобса smiley