Про Казимира Малевича я почула ще у школі на уроках образотворчого мистецтва. Звісно, коли ти в 7 чи 8 класі, тобі геть не до мистецтва кубофутуризму з дивакуватими фігурами, головами без обличчя і чудернацькими формами… Але час минув, і я знову натрапила на Малевича, уже у Good library. Що з того вийшло? Залюбки розкажу wink

Але почну не з Малевича, а з Маркаде.

Жана-Клода Маркаде знають як визначного мистецтвознавця, зокрема малевичезнавця. Він першим у 1990 році опублікував монографію про художника, але після понад двадцяти років науковець наважується знову написати про творчість українсько-польсько-російського маляра та педагога – Казимира Малевича. Тому, хочу розказати про книгу «Малевич» Жан-Клод Маркаде, у якій письменник розказує про українську сутність  художника.

Сам Маркаде зазначив у передмові до видання про елементи, які відрізняють його роботу від інших робіт про Малевича – це взяття до уваги українського коріння художника, яке замовчують або туманно висвітлюють не лише в українських джерелах…

Українська стихія настільки проникла в художнє єство Малевича, що відбила у його мистецтві все – колірну гаму, побут, природу. Його стиль квітчастий, експресивний, ефективний.

Після прочитання книги склала для вас трошки фактів про Казимира Малевича. Отож, чи знали ви, що…

  1. Малевич, за спогадами В. Стенберга, любив ходити в українському одязі та співати українських пісень.
  2. До 25 років художник не мав взагалі ніякої професійної освіти.
  3. На творчість Малевича вплинув сам Пікассо.
  4. Художник створив термін «кубофутуризм», який він практикував і використовував у додатках до своїх кубістичних творів.
  5. «Чорний квадрат на білому полотні» ─ найміфологічніша картина ХХ століття, яку після 1929 року жодного разу не вивозили з СРСР, і протягом десятків років вона була доступна лише для перегляду у Третьяковській галереї.
  6. Цикл картин «Біле на білому» означають світобудову, стверджуючи знак чистоти людського творчого життя.
  7. Малевич є представником примітивістського кубофутуризму, а у своїх полотнах показує форми селянського світу.

А за посиланням можете самостійно споглядати картини Малевича он-лайн.