Сьогодні фахівці нашої бібліотеки у складі когорти супер методистів від управління культури, національносте та релігій Луганської ОДА відвідали Троїцьк. Практику комплексного надання методичної допомоги працівникам районів області започатковано ще в 2016 році. І ось наприкінці 2017 року черга дійшла і до найбільш віддаленої території області – Троїцького району.

Методисти обласної бібліотеки працювали із сільськими бібліотекарями Троїцької ЦБС за традиційною для таких виїздів темою: бібліотека в умовах інформаційної війни.

Але спочатку трохи про наші враження від Троїцька та бібліотечних фахівців цієї системи. Не зважаючи на віддаленість (центр району смт. Троїцьке майже межує із РФ), селище активно розвивається, і, на диво, ‒ розвивається і в культурно-освітньому плані. Завдяки залученню міжнародних донорських програм триває капітальний ремонт Будинку культури і власне бібліотеки. І що найважливіше – відгуки працівників закладів культури району щодо підтримки місцевої влади лише схвальні. Отож, сподіваємося, що процес децентралізації, який розпочато в районі, пройде для публічних бібліотек цього регіону максимально безболісно.

Отже, беспосередньо про семінар-тренінг, що проходив в Троїцькій центральій бібліотеці. Тема, яку завжди зачепаємо на подібних консультаціях, складна, але дуже важлива для суспільства: як бібліотекарю поводити себе з користувачами в державі, де точаться військові дії, як уникнути впливу ворожої інформаційної агресії, як розвінчувати соціальні міфи, що таке патріотизм в уяві молоді, і як нам, бібліотекарям, ставати мимоволі зброєю в інформаційні війні самим та вберегти від цього своїх користувачів.

Певна частина тренінгу була присвячена й медіа грамотності та безпечній роботі в Інтернет. Загалом зустріч стала цікавою, а дискусія, яка час від часу відбувалася навколо найбільш актуальних проблем, лише додала семінару яскравості. Як результат – усі ми прийшли до висновку, що наша професія передбачає процес навчання протягом всього життя, і саме це є запорукою успішної роботи бібліотеки навіть у такі непрості часи, у які нам довелося жити та працювати.

Велика подяка бібліотекарям Троїцького району за їх небайдужість, активну громадянську позицію та спроможність змінювати себе та життя навколо.