Багато компаній, успішних та не дуже, акцентують увагу на своєму успіху, бо кому ж хочеться говорити свої невдачі та помилки? Але, на диво, така політика звертання уваги на проблеми й хиби є доволі успішною, та навіть корисною. Ви подумаєте: «З якого дива?». Я можу сказати: «Це дійсно працює». А надихнула мене на це книга Патріка Ленсіоні «5 вад у роботі команди».

«Історії реальних викликів та перемог» − підзаголовок видання, який спочатку не особливо то й вселив у мене віру в те, що такого може бути в книзі про тімбілдіг і менеджмент управління. І я глибоко помилялася. Можу сказати, що оригінальність цієї книги в тому, що спочатку читаєш її як детективний/пригодницький роман з елементами психологічного аналізу про нового генерального директора великої компанії. Але згодом вчитуєшся і розумієш, наскільки просто викладена суть тімбілдінгу на прикладі уявної компанії з уявними працівниками, але зовсім не вигадами проблемами і перешкодами.

У центрі 57-річна Катрін Петерсон – новоспечений генеральний директор – колишній заступник директора з виробництва на автомобільному заводі й дружина шкільного тренера, колишня вчителька та мама чотирьох синів. Здається, доволі сумнівна кандидатура на таку посаду, але… Тут спробуємо витримати інтригу: чи вдасться їй налагодити стосунки з працівниками? Які вади у роботі перешкоджають ефективній роботі? Якими є кроки до їх подолання?  Знайти відповіді ви можете вже самостійно.

Про це все у першій частині книги. А тепер щодо другої частини, вже теоретичної та більш серйозної. У ній автор подає практичні поради й шляхи вирішення командних недоліків.

Отож, 5 вад  у роботі команди:

  1. Відсутність довіри – якщо члени команди приховують одне від одного не тільки недоліки, але й переваги, успіх у роботі неможливий.
  2. Страх перед конфліктом. Так-так, якщо ви боїтеся висловлювати ідеї, боротися за них, вступаючи у дискусії, ви приречені.
  3. Брак відданості. Це стосується чіткої позиції щодо питань, які обговорювалися чи мали обговорюватися у попередньому пункті.
  4. Уникання відповідальності та вимогливості. Не береш відповідальність за свої дії? Перекладаєш відповідальність на інших? Не наважуєшся проконтролювати роботу іншого? Чекай на фіаско.
  5. Нехтування результатами. Виникає тоді, коли члени команди ставлять власні потреби/зростання/визнання вище за спільні цілі команди.

Але не все так погано, як могло здатися. У книжці є чудові поради, як виявити та знешкодити ці недоліки, збудувавши злагоджену команду. Крім того, практичні вправи допоможуть впоратися набагато швидше. А на додаток можете пройти ще й тест вразливості команди відповідно до цих вад, як, наприклад, це зробили ми smiley Упевнені, результати стануть корисними для вас.

Настуня Літаш