Сьогодні, 10 жовтня, ми досить обережно та старанно це з’ясовували в колі наших друзів-користувачів. А що ще робити у Всесвітній день психічного здоров’я?..

А допомагав нам психолог-чарівник із Центру психосоціальної адаптації (м. Старобільськ) Антон Назмієв. Свого часу Антон надав величезну підтримку Good library у вигляді психологічної допомоги, тож ми виріши запросити фахівця своєї справи до бібліотеки з терапевтичною лекцією «Перша психологічна допомога під час надзвичайних ситуацій».

Слухачів цікавило, яким чином можна допомогти людини, котра знаходиться у стресовому стані, як викликати в неї довіру, щоб надати надійну допомогу. Ми отримали відповіді. Тож переповідаємо, що дізналися цікавого. Отож, у разі, якщо ви віч-на-віч опинилися з відверто наляканою людиною, то дуже швидко підберіть якомога більше найнесподіваніших питань до неї, типу «Як справи?», «У що сьогодні одягнений?», «Де купила таке круте взуття?» тощо. Так ми зможемо збити з пантелику потерпілого у несподівано шокуючій обставині.  Або ще один метод заспокоїти людину – почати її наслідувати: вона тремтить, метушиться – роби те ж саме. Отакі справи.

А потім настав час вправ. Усі разом виконали під солодкий голосок Антона дихальну вправу, після чого на хвильку опинилися на пухкій хмаринці. Настав час кола довіри: усі розмістилися у формі кола та почали обговорювати картки настрою. Ці картки з певним зображенням ми попередньо обрали з величезної купи найрізноманітніших малюнків. Обиралися картки не навмання. Кожна з них позначала наш настрій та внутрішні потреби. Ми  розкрили свої картки, пояснили, чому вони опинилися в наших руках. А наприкінці отримали подарунки від одне одного – знову картки, але вже із зовсім різними зображеннями, які покликані були вирішити попередні потреби, стати побажанням того, чого не вистачає співбесіднику: чи то відпочинку, чи то шалених подорожей та адреналіну, або ж просто спокою.

Звичайно, надійніше дбати про психологічне здоров’я ще й за допомогою теплого чаю або ж кави та цукерок із печивом. Усе це ми мали, тому й задоволені :)

Дякуємо друзяці Антону за чудову лекцію, теплоту та щирість. Велика подяка всім тим, хто долучився сьогодні до нас!