Взаємозв’язок між ім’ям людини та його характером прослідковано здавна. Так, давні римляни своїх дітей патриціанського роду Клавдіїв називали найрізноманітнішими іменами, але у жодному випадку не нарікали Луцієм, оскільки один такий Луцій забруднив своє ім’я грабунками, а інший – убивством. 

У Давній Русі здавна називали маля ім’ям того святого, у день пам’яті якого воно народилося. Звісно, до таких традицій люди ставляться по-різному. Деякі, за словами автора, навіть сприймають власне ім’я як набір звичайних літер, що не мають сенсу. В. Г. Гітін, досліджуючи акти судових та цивільних справ, історичних хронік, художньої та мемуарної літератури, навели на думку про програмування особистості через найменування певним іменем. 

Отож, перед вами книга «Психологія імені. Хто є хто: чоловіки та жінки» − збірка про історію 100 чоловічих та жіночих імен. 
У кого є знайомий Олександр? Зараз ми все розкажемо.

Олександр з грецької означає «захисник мужів», «захисник людей». Олександри зазвичай рішучий, ініціативний і наполегливий. Перешкоди на життєвому шляху бентежать Олександра і приводять до стану тривоги, штовхаючи на необдумані вчинки. Але разом із тим носії цього імені азартні люди (і в коханні також), це натура романтична. Недаремно ж це ім’я носили Блок, Дюма, Довженко і Ленін…

А як, наприклад, щодо Максима? Римське ім’я, що означає «найвеличніший». Носії імені – приємні, відкриті, добросердні. У нього найрізноманітніші захоплення, які можуть забезпечити блискучу кар’єру. Є у нього і наполегливість і вразливість, яка часто переходить у самовразливість. У  сімейному житті Максими поступливі, справжні господарі та рідко зраджують дружині.
Юлія – «пухнаста», «кучерява» − дуже пристрасна натура, щедро наділена різними здібностями, що допомогає їй досягати різних висот у науці та творчості. Головне для Юлії кохання, бути коханою. Для неї кохання – стан душі.