Існують різні теорії: великого вибуху, еволюції, хаосу, глобального потепління… Але ще одна, про яку чули одиниці – теорія футболки. Так-так, вам не почулося. Що ж це, власне, таке? А це книга закарпатського письменника Банді Шолтеса «T-Shirtология. Общая теория футболки».

Що ми знаємо про футболки? А про написи на футболках? Дизайн цих трикотажних і не зовсім виробів доволі своєрідна робота. Футболка – це культ, навколо якого обертається світ нашого письменника.

Сам він зазначає, що слова на грудях людини – хоче вона того чи ні – розказують про нею деяку інформацію. Немає ніякої T-Shirt-істини. Наприклад, у напис на футболці з AC/DC кожен вкладає свій сенс. Хлопчик каже, що він дорослий, розлучений холостяк натякає, що він такий-собі-молодіжний і загалом ще ого-го. Колишній рокер намагається переконати, що він не пияк, а меломан. Хтось просто не знайшов нічого іншого у своїй шафі.

На думку письменника, дурнуваті футболки схожі між собою, а всі хороші – гарні по-своєму. Бізнес з продажу футболок, який свого часу мав Банді Шолтерс, збанкрутував, та бажання вигадувати написи на футболках – ні.

Цей «трикотажний роман» розповідає про життя самого письменника від 20 років і до цих днів; це його історія трикотажної еволюції. Знайомства з дівчатами, походи до бару, задуми бізнесу, 90-ті…

Я пробовал в жизни разные штуки, но у меня всегда было два параллельных увлечения: писать тексты и придумывать надписи на футболках. Ну и однажды пришла идея соединить эти направления. Так получился полутрикотажный роман, написанный в новом смысловом поле. Где-то на стыке литературы и футболок. Сюжет нетвердо стоит на трех китах – это сиськи, алкоголь и rock’n’roll.  Если вы ходите в бары, думаете о женщинах и носите одежду со словами на груди – эта книга про вас. И начать читать о похождениях главного героя можно с любой страницы: он пишет о музыке, пьет пиво, рассуждает о футболках и погружается в четкие истории.  А в нагрузку – талантливые гопники, Sziget-ские нетрезвые истории, коробочка наркотиков, потенциальные свиньи и даже Элвис с Губкой Бобом. Ну и футболки – как способ самовыражения, как образ жизни, как система смыслов. Книга проиллюстрирована не на шутку – именно тот случай, когда лучше один раз увидеть.

Просто загляните в книгу. Смелее, just do it. I know you will do it.

«T-Shirtология…» − роман-відпочинок із вплетеною обсценною лексикою, приємним гумором і простим сюжетом. Те, що треба для легкого відпочинку.