Майже рік Good library знаходилася в епіцентрі освітньо-трансформаційних подій від румунської громадської організації "Progress Foundation", що діє у сфері розвитку громад та освіти, за фінансової підтримки Black Sea Trust of Regional Cooperation.  

А сама програма зветься Public Libraries as Active Citizens Hubs (англ: "Публічні бібліотеки як хаби активних громадян", далі: PLACH). 

В Україні проєкт запрацював завдяки Українській Бібліотечній Асоціації і приєднав, окрім Луганської обласної бібліотеки, ще й Центральну бібліотека імені Лесі Українки зі Львова. Себто відразу дві бібліотеки з України влилися в команду інших іноземних учасників: Rational Public Library "IPS A. Plămădeală" Hîncești та Rational Library "D. Cantemir" Ungheni з Республіки Молдова; "G. T. Kirileanu" Neamț County Library та "Antim Ivireanul" County Library Vâlcea з Румунії. 

Відтак, загалом шість бібліотек стали повноправними юзерами проєкту "Публічні бібліотеки як центри активного громадянства". 

Його спрямували на створення мережі зафренджених публічних бібліотек та громадських організацій. А місія такої мережі - об’єднатися і створити спільний публічний простір у бібліотеках, що сприятиме навчанню та практиці активного громадянства. 
Але карантин помітно вплинув на просування проєкту в кожній країні-учасниці. 

Позначилося і те, що бібліотеки сфокусуватися переважно на дистанційній роботі й кинули сили, аби підняти освітню тематику бібліотечних подій на значно вищий щабель.  

Так, у Good library реалізували програму дистанційного навчання для дітей на освітній платформі Minecraft: Education Edition (англ.: "Освітня версія") від Microsoft.  Це був додатковий освітній курс бібліотечного клубу програмування, що діє за освітнім проєктом Code Club Україна. 

Платформа Minecraft: Education Edition містить готові уроки з програмування. Їхня особливість - ігри мовою кодування, що допомагає дітям пройнятися проблемами екології, розвитку своїх міст і містечок, ба більше, у команді визначитися зі інструментами усунення певних перешкод.

Відтак, протягом 2020-2021 років за проєктом провели 16 зустрічей (вебінари, воркшопи, нетворкінги) з бібліотекарями Молдови та Румунії, тренером Mike Waldron з Великобританії, а також з представниками румунської Progress Foundation. Зі свого боку, Good library зініціювала 16 занять із програмування у двох вікових групах дітей і підлітків віком 8-17 років. 

Пропонуємо познайомитися з нашою міжнародною роботою у звіті за проєктом PLACH. У ньому - записи відеоінтерв'ю та відеоматеріалів для промо-ролику PLACH @ Lugansk Regional Universal Scientific Library