Попри все дорога кличе. Пані Світлана Моісєєва, директорка Good library, їде до м. Дніпро. Хоч думки ми й не читаємо поки, але упевнені в тому, що три дні минули емоційно й корисно. Команда тренерок – Ярослава Сошинська, Лариса Лугова, Оксана Бояринова та Світлана Моісєєва – навчають колег із публічних бібліотек Луганської і Донецької областей.

Зібралися у Дніпровській центральній міській бібліотеці. 10 громад, відповідно 10 бібліотек, долучилися до тренінгу «Бібліотечні послуги у розвитку громад». Перший, попередній, тренінг присвятили розробленню стратегії розвитку їх бібліотек. На цьому ж – допрацьовували стратегії. Разом із бібліотекарями займалися їхніх партнери з громадських організацій, тобто місцеві активісти. Тому, поговорили також про те, із чим у свідомості мешканців міста асоціюється бібліотека. Таким чином змогли порівняти сприйняття громади та самих бібліотекарів.

Але основна мета навчання на другому тренінгу – розробити та запровадити в громадах інноваційну бібліотечну послугу, яку підтримає фінансово ПРООН. Задля цього працювали три дні.

 

Почали з дизайну мислення від Ярослави Сошинської, виконавчої директорки УБА. Опісля бібліотекарі й ГО розробляли нову послугу. Вона має стати сталою, спрямованою на цільову аудиторію та співвідноситися із цілями сталого розвитку ООН.

Ідеї командно презентували, слухали зауваження, змінювали, сперечалися, обговорювали. Тобто втілили дизайн мислення в дію.

Бадабум! У найскладніший, третій день, планували заходи для громади. Тренерки Лариса Лугова, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей та членкиня президії Української бібліотечної асоціації, і Світлана Моісєєва (про неї ви знаєте) беруться до справи.

Люди на підлозі. Ні, їх не калічили. Так простіше працювати із ватманом і маркерами. Бо думка пре і її не зупинити. Команди бібліотекарів і громадських активістів разом розробляли креативні заходи. Тренерські висновки:

  • плани робимо для громади, а не для чиновників з органів місцевої влади;
  • найнуднішу тему можливо розгорнути цікаво/неордирано;
  • громаді потрібна соціальна користь від роботи бібліотеки. Отже аналіз заходів / їхньої необхідності треба проводити постійно.

Насамкінець учасники тренінгу взяли участь у майстер-класі від Оксани Бояринової, членкині УБА. Пірнули в онлайнові ресурси для промоції роботи бібліотек.

Тренінг відбувся у межах проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню цілей сталого розвитку ООН до 2030 року» за Програмою ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, Луганського обласного відділення УБА і Донецького обласного відділення УБА.

Пресцентр Good library