26 і 27 червня відвідали «Основи відеоблогерства» від Юрія Кочкарова, режисера, сценариста, фотографа, письменника, тренера соціальних і комерційних проєктів. Спитаєте, як минуло? Фантастично.

Протягом двох днів працювали над теоретичною і практичною частинами.

Поговорили про види відеоблогів і найпопулярніший контент ютубу. Перше місце посідає розважальний. Далі – журналістські/блогерські розслідування, інтерв’ю та розвиток власного бізнесу.

Заглибилися і в саме фільмування. Але спочатку теорія. Ідея, цільова аудиторія, мотивація знімати – препродакшен займає найбільше часу. Тому, 70 – 80% це підготовка до самих зйомок.

Маленькі поради від тренера:

  • прописувати текст;
  • детально продумувати сценарій зі сценами і репліками;
  • вивчити ракурсні плани, бо вони допомагають правильно компонувати частини;
  • нарешті піти знімати.

Чи знімали ми? Так. Кожна команда отримала завдання зафільмувати ролик на соціальну тематику. Це і домашнє насильство та його круговерть у родинних відносинах, і стереотипи, нав’язані обом статям. А ще труднощі, з якими стикаються ВПО.

Ми ж зняли один розгалужений сюжет:

  • як суспільство реагує на чоловіка в декретній відпустці;
  • як воно, коли жінці нав’язують думку про «репродуктивний годинник, який цокає»;
  • чому жінки милі та прекрасні, але не тоді, коли їх називають слабкою статтю.

Бонусом отримали нагоду познайомитися із технічними можливостями програми Adobe Premiere. Крім того, дізналися про дві важливі статті закону, що захищають блогера/журналіста. Це стаття 34 Конституції України та стаття 302 Цивільного кодексу України.

Словом, ми задоволені. Пішли замовляти базовий набір блогера.

Тренінг відбувся у проєкту «Голос жінки має силу 2020», який реалізує «Фундація прав людини» за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Пресцентр Good library