Ей, хто сказав, що нам набрид Zoom? Насправді, сумуємо за освітніми зустрічами офлайн, але цей сервіс продовжує залишатися гарною альтернативою тренінгового простору. Усе ще збираємося з колегами і говоримо про актуальні речі в такому форматі.

Червень – дощі з градом, спека до втрати свідомості й здорового глузду, тополина круговерть, задушевні карантинки і вебінари від Регіонального тренінгового центру Good library.

«Тонка грань на якій ми всі балансуємо», – так слушно зауважила одна з учасниць тренінгу «Навігатор у просторі інтелектуальної власності».

Методистка Оля Букреєва знову за своє – розгойдує бібліотекарів на атракціоні «Авторське право та академічна доброчесність». Розповіла про милі багатьом торенти та їх небезпеку, а ще про легальні ресурси дозвіллєвого контенту.

Поговорили також про реєстрацію авторських прав, зосередили увагу на різниці об’єкту інтелектуальної власності та абстрактної ідеї. Не оминули й оцифрування в контексті послуги. «Залишаємося на варті закону», – мотивувально промовляє Оля і вимикає Zoom.

Як не потрапити в пастку хибних думок під час прискореного новинного метаболізму – з такою темою під’єднується директорка Світлана Моісєєва. Під час цього вебінару говорили з колегами про стандарти інформаційної журналістики та методи дослідження журналістської етики. Розбирали випадки порушень доброчесної роботи різних медіа в інформаційному просторі. Зупинилися на поняттях «замовний матеріал» та «матеріал з ознаками замовлення», адже бібліотекарям корисно навчитися розпізнавати подібну бутафорію в медіапросторі. А наостанок – очистіть свідомість і помийте ручки. Пані Світлана радить дотримуватиму інформаційної гігієни та правил використання новинного контенту.

Чи потрібно це бібліотекарям? «На думку тренерів РТЦ, так, потрібно, інакше ми не бралися б за це. І приємно, що думка наших читачів з цього приводу виявилася теж позитивною», – коментує пані Світлана.

Учасники тренінгу отримали рекомендації. І звісно, домашнє завдання – проаналізувати улюблені канали інформації на предмет дотримання журналістської етики.

Пресцентр Good library