А історія така. Волонтери з Луганської та Донецької областей навчають дітей програмуванню онлайн. Дев’ятеро менторів приєдналися до всеукраїнського онлайн-інтенсиву від освітнього проєкту з програмування Code Club Ukraine. Це новий формат навчання, який синхронно почав втілюватися з першого червня у 17 регіонах України.

На Донеччині поки що немає волонтерської мережі клубів програмування за проєктом Code Club UA. Тому тренери звідти приєдналися до команди волонтерів Code Club Луганщина, що діє за підтримки Good library та Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Серед тренерів регіонального інтенсиву – вчителі інформатики та IT фахівці Віталій Булавенко, Ольга Черняк, Ігор Гулай, Олександр Гаврилюк з Донеччини, бібліотекарі, програмісти, психолог та вчителі Антон Васько, Тетяна Глотова, Сергій Марченко, Віталій Скиртач і Вікторія Світлична з Луганщини.

Зараз ментори викладають для дев’ятьох навчальних груп, у яких вчиться 101 дитина з різних областей –  Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Луганської, Сумської, Донецької та Київської. Діти вивчають Scratch початкового та базового рівнів, HTML|CSS та Python. На завершальному етапі курсів учасники готуватимуть контрольні проєкти – анімації, ігри, сконструйовані сайти. Навчаються учасники на онлайн-платформі Zoom.

Віталій Булавенко у волонтерстві не новачок, а от у подібному форматі з програмування – так.  У місті Гірник Донецької області активно займається громадською діяльністю, підтримує IT ініціативи, особливо з робототехніки. До проєкту приєднався з курсом «Scratch-базовий» через бажання втілити позитивний приклад ментора для дітей, мотивувати їх так само проявити власні здібності.

Також уперше у проєкті IT-фахівець і вчитель з Рубіжного Антон Васько та вчителька інформатики Ольга Черняк з міста Українськ. В інтенсиві Code Club викладають Python та Scratch-базовий. Ментори переконані, що сьогодні й дітям, і дорослим корисно, навіть необхідно вивчати інформаційні технології.

У проєкті й бібліотекарі з Луганщини. Серед них – Тетяна Глотова, бібліотекарка з Новопскова. Ініціювала з командою клуб програмування у Новопсковській центральній районній бібліотеці за курсом HTML|CSS, але через карантин провести офлайнові заняття не встигли. Онлайн-інтенсив став першим досвідом менторства для бібліотекарки, а особливо в роботі з підлітками:

«Моя місія – розкрити творчі здібності дітей та розвинути бажання вчитися, самовдосконалюватися, зацікавити їх до навчання у сфері IT та навчити створювати власні проєкти».

Батьки учасників інтенсиву також під’єднуються до онлайн-занять, допомагають дітям виконувати домашнє завдання, навіть і собі створюють творчі проєкти.  Олена Шевченко, мама десятирічної Марійки з міста Суми, вивчає з донькою Scratch. Ділиться, що з цікавістю спостерігає за онлайн-уроками, адже й сама є вчителькою інформатики.

«Мені цікаво спостерігати за реакцією дітей, я вчуся разом з ними. Потім буду аналізувати і звертати увагу на підходи до викладу матеріалу».

Коментує онлайн-клуб і мама учасника інтенсиву зі Scratch Ольга Дзюбик зі Львова: «Подання матеріалу, спілкування з дітьми – усе на вищому рівні. Найголовніше – дитині подобається, домашнє завдання робить з бажанням, розуміє, що від нього хочуть. Шкода, що раніше не знала про такий формат».

Пресцентр Good library