Музичний ефір і запопадливі лаги у фейсбуці – ще один епізод карантинних буднів у Good library. Музиканти Сергій Летучий і Юрій Березовський провели свій перший міжнародний стрім під назвою «Caring Bridge». А вгадайте, хто з цих двох ще й бібліотекар? Якщо подумали на Сергія – то нумо ляпнемося долоньками! Гм. Добре, зробімо це пізніше.

Отже, про сам проєкт треба розказати. У буквальному перекладі – це «турботливий міст». Можливо, не так милозвучно, як англійською, але нехай вже.  Ініціювали його задля підтримки активних онлайн-користувачів в Україні та поза її межами. Стрім – це і є встановлений міст зв’язку і підтримки, особливо на час карантину, між творчою молоддю і різними представниками громадськості. Загнули так, що аж лящить. На нашій сторінці у фейсбуці, власне, і проходив стрім. Проєкт підтримала українська діаспора у Сполучених Штатах Америки, тож на самому ефірі побували й закордонні українці. Але українців з України було, о несподіванка, більше.

І співали музиканти авторських пісень, і спілкувалися зі слухачами у чаті, і боролися з кепським звуком на початку. Найчастіше лунали питання про те, як карантин вплинув на людей і світ загалом. І звісно, чого так викаблучується звук. Музиканти й глядачі погодилися: карантин – це складний виклик, який підштовхнув людство до пошуку нових форматів взаємозв’язку. А ще зійшлися на тому, що звук дійсно лагає.

«Дуже важливо налагоджувати зв’язок і зараз ми просто змушені робити акцент саме на цьому. Глобалізація і віртуалізація процесу спілкування різко зробила крок уперед під час карантину», – додає барабанщик Юрій Березовський.

У випадку стріму така віртуалізація допомогла вирішити його технічні проблеми. Звукорежисер ефіру та фронтмент гурту «Конец Июля» Роман Миронов, ділиться, що легко зовсім не було. Ще б пак. Уявляємо, як у Сергія пітніли долоньки, а в Юри – чоло. А може, і навпаки. «Навіть коли маєш досвід стрімів і роботи з технікою, виникли технічна несправність. Але все ж ефір відбувся», – каже Рома. Звучить переконливо, тому він красавчік. Тип паче, що слухачі коментували якість звуку, вказували на проблеми. Це допомогло Роману швидко реагувати й усувати звукові недоліки. «Мої враження лише позитивні. Атмосфера на час ефіру була дуже крута. Думаю, найближчим часом точно повторимо такий стрім, бо ж кайфували всі – і глядачі, і ми самі». До речі, у студії «Конца Июля» і проходив ефір. Ніжки виконавців опинилися на шикарному килимі у затишній кімнаті.

Ініціатор ефіру, фронтмен гурту «Flying Swan» та лапочка Сергій Летучий, сприймає цей проєкт як ще одну можливість під час карантину підняти власний рівень ендофінів: «Зараз важливо творчим людям та і людям взагалі об’єднуватися, тому ми будуємо онлайн-мости між людьми, і тому ми організовуємо такі онлайн-проєкти». Ендрфінчики, словом, на рівні.

 

Іноді очманілий пресцентр Good library