Методисти Good library закінчили 2019 рік бібліотечною перевіркою. Так, 27 грудня відвідали бібліотеки у прифронтовій зоні біля самої  лінії розмежування,  у смт Станиці Луганській та  м. Щастя. Мета і завдання звичні – проконсультувати і познайомитися із проєктною діяльністю закладів.

Бібліотеки Станиці Луганської змогли реалізувати 2 значних проєкти. Перший – «Створення мультімедійного культурно-просвітницького простору «Gogol Hub» на базі Станично-Луганської районної дитячої бібліотеки» – допоміг створити сучасний/зручний/комфортний простір «GogolHub». Сам хаб відкрили 3 грудня. Працівники дитячої бібліотеки кажуть, назва хабу виникла стихійно: просто згадали, що дитяча бібліотека знаходиться на вулиці Гоголя.

На першому етапі провели ремонт приміщення хабу за кошти місцевого бюджету за допомогою Норвезької ради у справах біженців, а потім виграли грант на виконання проєкту у конкурсі грантів «Посилення соціальної згуртованості у вибраних громадах Донецької та Луганської областей». Далі у межах цього проєкту закупили мультимедійне обладнання, ноутбук, аудіомікшер, відеокамеру та меблі.

Приємно, що з перших днів у «GogolHub» проходив показ фільмів дітей і підлітків. У межах кіноклубного фестивалю «Українське дитяче кіно» переглянули стрічки «Іван Сила» та «Микита Кожум’яка». Бібліотекарі діляться, що далі планується проведення у хабі заходів для користувачів різних вікових груп. А це і заняття з пенсіонерами у клубі гейнд-мейд, і заняття з найменшими відвідувачами у «Бібліоняні», пізнавальні івенти для дітей та молоді.

Проєкт реалізований  у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії у  партнерстві з Громадською організацією «Станично-Луганський центр регіонального розвитку «Міцна громада».

Далі методична команда відвідала колег у Станично-Луганській районній центральній бібліотеці. Бібліотека перемогла у конкурсі зі створення громадських просторів на базі публічних бібліотек Донецької і Луганської області від ПРООН.

Проєкт передбачає розроблення дизайн-проєкту ремонту і реорганізації читальної зали, закупівлю будівельних матеріалів, меблів і оргтехніки згідно з кошторисом та передачу на баланс КЗ «Станично-Луганська районна централізована бібліотечна система» загальною вартістю більше, ніж 350 тисяч гривень. Але маленька прикрість для бібліотекарів – наразі триває ремонт читальної зали і обладнання ще не привезли. Хник. Але ми знаємо, що все стане суперово.

Після цього відвідали міську універсальну публічну бібліотеку м. Щастя. Вона теж перемогла у конкурсу зі створення громадських просторів від ПРОООН. За умовами проєкту ремонт бібліотека здійснила самотужки за фінансової підтримки Новоайдарської районної ради. За проєктом розробили дизайн-проєкт ремонту і реорганізації читальної зали, закупівлю будівельних матеріалів, меблів і оргтехніки згідно з кошторисом та передачу на баланс КЗ «Міська універсальна публічна бібліотека м. Щастя».

Трохи вражені, бо за нетривалий час бібліотека змогла пофарбування стіни, відремонтувати стелю, покрити підлогу лінолеумом, замінити вхідні і міжкімнатні двері, полагодити електромережу й облаштувати читальну залу. Обладнання завезуть уже цього місяця, тому чекати вже не довго wink Вартість матеріально-технічної допомоги з боку Програми ООН із відновлення та розбудови миру – 283 000 гривень за виключенням оргтехніки.

Працівники дитячої бібліотеки м. Щастя також долучилися до написання проєктів. Зараз вони чекають на результати конкурсного відбору.  

Також провели методичні консультації з працівниками Інтернет-центрів бібліотек Станиці-Луганської та Щастя. Розглянули питання статистичної фіксації всіх кількісних показників послуг центрів, методику ведення спеціальних щоденників обліку роботи Інтернет-центру. Наостанок дали рекомендації з планування – посилити напрямок неформальної освіти для населення.

Наталя Крестініна, пані методист Good library: «Проєкна діяльність бібліотек – важлива частина сьогодення бібліотеки. Адже бібліотека має нарешті стати сучасною. А це і зручні меблі, і приємний для ока ремонт, і цікаві заходи. Тільки так можна залучити клієнта. Бібліотека на лінії розмежування має право на життя».

Прес-центр Good library