«Це неможливо. Ви не зможете. Вас ніхто не підтримає», – таке жахіття ми чули у свою адресу. А все через GoodSilentParty – тиху вечірку в навушниках. Відчай, неприйняття і бунт. Думок і справді мали багацько. Та наша божевільність перемогла. І, як ми побачили, недаремно.

Отож 23 березня, суботній вечір. Команда радіо «SKOVORODA» налаштовує техніку, бібліотекарі Goodlibrary та волонтери метушаться з оформленням. Усі зайняті справою. Залишаються лічені хвилини до початку всеукраїнської тихої вечірки в навушниках.

Сценарій дуже простий: кожен учасник акції, знаходячись у приміщенні бібліотеки, під’єднується до радіоефіру за допомогою смартфону, одягнувши навушники і слухаючи контент на Інтернет-радіо «SKOVORODA».

Мотор! Починаємо пряму трансляцію діджея в Facebook і стрім вечірок, що проводяться на інших локаціях.

Головним гостем вечірки став Сергій Жадан, письменник, рок-виконавець та громадський діяч. Тема цьогорічної вечірки стосувалася популяризації української культури, зокрема українських книг, авторів, музикантів, видавництв, культурних ініціатив. Тому, мали візочок вражень і думок від українського автора.

Ініціатором, між іншим, стали ми – переміщена до м. Старобільськ Луганська обласна універсальна наукова бібліотека – Goodlibrary. Важливо, що і сам письменник нас неабияк підтримав у прямому ефірі: «Міста обласного значення можуть робити цікаві речі. Це набагато перспективніше».

Крім того, дізналися і про те, що перша книга письменника вийшла самвидавом 26 років тому. Сергій Жадан і його товариші друкували її декілька днів на принтері, а потім власноруч зшивали. Гендмейд такий собі.

А ще поговорили й про вивчення творчості письменника у школі: «Я не фанат того, щоб мої твори включали до шкільної програми. У школі формується або любов, або ненависть до літератури. Тому, дуже не хочеться бути об’єктом нелюбові старшокласників». Від себе додамо: якщо дуже хочеться почитати, – читайте на здоров’я. Воно того варте smiley

Не обійшлий теми бібліотек. «Існують три критерії змін бібліотек, – говорить Сергій Жадан. – По-перше, відкритість. Тобто бібліотека має бути відкритим простором. По-друге, сучасність – оснащенні Інтернетом і технікою. По-третє, у бібліотеці мають працювати люди, які люблять свою справу, деякою мірою ідеалісти. Добре, що є люди, які рухають бібліотеки вперед».

Після цього письменник зробив прем’єру нової поезії, зачитавши вірш «Говорив їй: вогонь не лишає слідів на воді». Ну, тут овації, захоплення і щастя.

У другій, музичній частині, запалювали із DJ SunnyBoy. 45 хвилин якісної української музики в обробці підірвали усіх. Танцювальні па виглядали видовищно.

А ми, аби заохотити учасників всеукраїнської акції, влаштували онлайн конкурс. Кожен зміг поділитися фото з вечірки у коментарях. Трійка переможців отримала книги з автографом Сергія Жадана. 

І от, двогодинна GoodSilentParty закінчилася феєричним настроєм, болем у ногах від танців, задоволеними обличчями, спільними фото та теплими побажаннями.

Пишаємося, що Старобільськ може стати бібліотечною столицею. І якщо що, це слова пана Сергія. А ми такі і дуже горді тим, що змогли об’єднати 25 бібліотек у 25 містах країни.

І трохи важливої інформації наостанок. Всеукраїнська паті відбулася завдяки Молодіжній секції Української бібліотечної асоціації, соціально-культурному проекту «БезМеж», культурно-освітньому проекту «Будуємо Україну Разом», Благодійному фонду Сергія Жадана, Міжнародному фонду «Відродження», Українській академії лідерства, громадській організації «Бібліотека майбутнього»

Повний фотозвіт вечірки дивиться тут: https://photos.app.goo.gl/AZc1qZUVR4zm3bb3A

Прес-центр Goodlibrary