Сьогодні нас захопила сила чотирьох «В»: Вікімедії, Вікіпедії, Виставки та Вікімарафону.

До Good library приїздив представник Вікімедіа Україна Левон Азізян.

Мить нагадування: Вікімедія – це громадська організація, яка опікується Вікіпедією та пов’язаними з нею проектами.

Левон Азізян привіз старобільчанам презентацію виставки найкращих українських фотографій фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Це українська частина міжнародної ініціативи Wiki Loves Monuments 2018, яка збирає світлини від різних авторів та дозволяє розміщувати їх у вільному доступі. Стартував конкурс ще в 2010 році в Нідерландах. Україна ж до інших країн-учасниць приєдналася у 2012-му.

У конкурсі, зокрема у різних його номінаціях, взяти участь може кожен, хто активно займається дослідженням українських пам’яток. Пан Левон зауважує, що особливу цінність мають ті пам’ятки, які раніше не фотографувалися. Такі світлини отримують від журі найбільшу кількість балів.

Фото можна збирати, наприклад, протягом року, а потім виставляти добірку на конкурс. Світлини знаходитимуться у вільному доступі. Єдине золоте правило – пам’ятати про авторське право.

Старобільчани цікавилися, за яким принципом формуються списки пам’яток у Вікіпедії, як саме співпрацює українська частина фотоконкурсу із всесвітньою ініціативою. Також місцеві фотографи поділилися власними знахідками унікальних пам’яток Луганщини.

Про детальні умови участі в конкурсі знайдете тут: ua.wikimedia.org

Наступний етап зустрічі – Вікімарафон. Розбиралися зі специфікою роботи Вікіпедії та вчилися редагувати й писати статті. Такий захід традиційно проходить щороку наприкінці січня. Саме 30 січня українська Вікіпедія святкує день народження. Зовсім скоро їй виповниться вже 15 років.

Найбільше Вікімарафоном захопилася молодь. Активно перекладали та редагували статті.  Пан Левон акцентує, що робота для Вікіпедії – це радше хобі, захоплення. Пишуть Вікіпедію саме волонтери, а редагують всі, хто цікавиться певною тематикою.

Вікіінтенсив завершено. І ми неймовірно вдячні за таку пізнавально-розважальну зустріч нашим друзям з Вікімедії. Готуємося до наступного Вікімарафону wink

Прес-центр Good library