«Я Анастасія, і я інтроверт». Це зараз я упевнено кажу такі речі, не соромлячись, що хтось почне мені закидати відлюдькуватість, мовчазливість чи подібні речі. Але багато хто, на жаль, не лише не може визнати суть своєї особистості, але й повсякчас перебудувати себе. Що ж, ще до книги Сьюзен Кейн «Сила інтровертів» я, на щастя, зрозуміла – бути інтровертом насправді круто й цього не треба соромитися. Але для тих, хто ще не збагнув своєї унікальності, потерпає від упередженого ставлення, змушує себе робити те, що не приносить радості, але ніби то вимагається суспільством, є навсправжки книга, яка мотивує та надихає, адже її авторка сама інтроверт. Вона пройшла нелегкий шлях, щоб написати про «тихих людей у світі, що не може мовчати».

Отож, «північний» та «південний» полюси темпераменту (це я про інтровертів та екстравертів) неабияк впливають на наш вибір друзів, знайомих, манеру спілкуватися, виявляти любов. Довгий час (Овва! Навіть зараз!) інтроверсивність уважалася ледь не патологією, хворобою. Отож, Сьюзен Кейн, яка сама пройшла довгий шлях розуміння себе, свого місця вирішила провести дослідження, що стало основою книги. Вона протягом декількох років відвідувала різні семінари, тренінги, спілкувалася з людьми з усіх куточків США, збирала історії, щоб зрозуміти, хто ж такі інтроверти.

Одним із пунктів подорожі письменниці стала Гарвардська школа бізнесу. Вона, як і багато інших навчальних закладів, орієнтована на екстравертів. Упевнених, говірких, цілеспрямованих людей. Однак серед студентів був Дон, американець китайського походження. Він якомога вправніше надягав маску екстраверта, щоб вписатися у загальну атмосферу: працював у команді, повсякчас намагався говорити більше, ходив на вечірки. Та, однак, це часом робить його нещасним і найбільша радість, яка трапляється не часто, просто помовчати.

Існує стереотип, що інтроверти не можуть бути лідерами. У них просто немає до цього природнього хисту. Але згадайте, наприклад, Мойсея. Він, інтроверт, нерішучий, скромний, але Господь дає скрижалі саме йому. Хоча більшість часу він залишався тінню свого брата Аарона, який виступав перед публікою замість брата.

Якщо приклад з Мойсеєм вас не переконав, згадаю співзасновника відомої компанії Apple – Стіва Возняка. Сором’язливий, занурений у свій світ, він нагадував художника, який створив щось геніальне. Минуло багато років, і у своїй біографії піонер комп’ютерних технологій порадив не відкидати своєї інтоверсивності, яка лише йде на користь справі, якою ви займаєтеся.

Працюйте на самоті. Ви зможете створити справді революційний продукт з новими характеристиками, якщо працюватимете самостійно. Не як частина групи. Не як частина команди. 

Одне з досліджень, яке провели працівники Інституту оцінювання та вивчення особистості при Каліфорнійському університеті Берклі, показало, що творчі особистості були інтовертами, які вміли підтримувати суспільні стосунки, але при цьому вважали себе незалежними індивідуалістами. 

Інший стереотип стосується рівня IQ, ніби інтроверти поступаються своїм говірким колегам. Насправді обидва типи особистості однаково розумні.

Чому ж інтроверти круті? Вони розмірковують ретельніше, працюють точніше, тому завдання виконується чіткіше, якісніше. Інтроверти кращі аналітики, вони знають «що може трапитися». І до того ж, екстраверти частіше кидають справу на пів-дорозі. А ще ми, інтроверти,  наполегливіші wink

У цій книзі я знайшла підтвердження своїх міркувань: інтроверти – не асоціальні. У жодному разі. Інтроверти та екстраверти по-різному спілкуються зі світом. Перші відчувають симпатію до людей, з якими спілкуються у дружній атмосфері, тоді як другі надають перевагу тим, з ким конкурують. 

І останній факт. Без інтровертів світ не дізнався б про теорію тяжіння Ньютона, ноктюрни Шопена, романи «1984»  та «Колгосп тварин» Орвелла, Google, серію книг про Гаррі Поттера.

Так багато думок, і так мало часу. Тому, вибачайте, оглядка підходить до свого логічного завершення. Останнє – книга варта того. Вона надихає пробудити свого внутрішнього інтроверта, адже він особливий. 

Крім того, у книзі можете пройти тест на тип особистості та дізнатися про свою сутністьsmiley, почитати поради батькам та вчителям, як виховувати інтровертів та інтерв’ю із авторкою.