Ви часто звертаєтеся до своєї дитини з таким проханням? Якщо так, то яка реакція звалюється на вашу голову найчастіше? Млява відповідь «Не хо», або ж щось оригінальніше –  «Там же дощ!», чи щось таке, після чого вже не хочеться йти взагалі куди-інде, як от: «Сходжу, тільки потім відчепися».

У нас є книжечка, яка допоможе батькам і дітям разом пізнати мистецтво, або хоча б дійти до галереї. І це книга «Як розмовляти з дітьми про мистецтво», де французька письменниця Франсуаза Барб-Ґалль охоче дає батькам корисні підказки!

Виокремили топчик найоригінальніших, на нашу думку, прийомчиків, що обов’язково мають пробудити в дитині її величність Цікавість.

  1. У жодному разі не йдіть дивитися картини в дощову погоду, бо дитина відразу зненавидить і музей, і вас. А воно вам треба?
  2. Кафе. Зазирніть туди, перш ніж ваша нога ступить до музею. Ні, це не підкуп, а можливість відновити сили, кинуті на дорогу до завітної будівлі.
  3. Дитинці здається, що картина, народжена у XX чи то XXI столітті, схожа на купу сміття? Спробуйте змінити її думку. Складніше, звичайно, буде, якщо і вам картина здається сміттєподібною. Але є вихід. Це натяк на приховану красу – реакцію сучасного мистецтва на хаос у світі, коли найбільше чутно не чарівний спів пташок, а вибухи атомних бомб та звістки про теракти. Тож, ті тріщинки, купа різнобарвних плямок у хаотичному втіленні – то така собі віддушина, яка може в будь-який момент прикритися.

Вам може здатися (і ми впевнені в цьому), що попередній 3 пункт трохи складний для дитячого сприйняття, а особливо п’ятирічної дитини. Тому радимо до нього дослухатися лише тоді, коли мова йде про перемовини з хоча б тринадцятирічним підлітком. А ми продовжуємо наш топ.

  1. Якщо ваша дитина перейшла межу 5 років і може похизуватися пристойним словниковим запасом, то вона вже потенційний унікальний слухач, якому батьки зможуть на найпростішому рівні пояснити, що зображено на картині.
  2. Якщо дитинка заведе вас у глухий кут своїм питанням щодо побаченої картини, то не соромтеся зізнатися, що ви цього просто не знаєте. Але міркувати й висловлювати свої припущення – ніхто не забороняє.

Ця книга також особлива тим, що пропонує поділ дітей на вікові групи: автор радить, як краще варто оглядати ту чи іншу картину в певному віці. На прикладі 30 відомих картин подається набір найактуальніших питань для дітей від 5 до 13 років.

Упевнені, надійність та результативність книги гарантована!

Джулія МС "Кучеряшка"