«Будуємо Україну разом»  – мандрівний волонтерський табір – у Старобільську! Саме вчора, 11 липня, хлопці та дівчата з різних регіонів Україні зібралися у Good library, щоб провести перший БУР Talks – вечір зустрічі з крутими спікерами-активістами, які поділилися своєю історією успіху. До спілкування приєдналися і наші містяни.

Хто ж вражав аудиторію слухачів? БУРівці запросили до міста не просто досвідчених людей, які встигли за свій молодий вік зробити колосальну роботу. Ідеться про громадських активістів, які спроможні мотивувати навіть останнього лінивця до суттєвих змін у власному житті та житті всього суспільства.

Першою виступила волонтерка з Краматорська, презентувавши безмежний простір «Вільної Хати», або ж «ВільХа». Дівчина розповіла, що «Вільна Хата» діє за чотирма напрямками – навчайтесь, творіть, відпочивайте, допомагайте. Вони ж стимулюють жителів міста до постійного руху, саморозвитку, пошуку однодумців, взаємної допомоги та, зрештою, втілення своїх мрій. Враження від «ВільХи» підживила ще й відеопрезентація, яка розкрила реалізовані зусилля команди.

Незчулися, як хвиля інформативної зустрічі підхопила ще одного молодика. Увесь такий барвистий (досі переконані, що його зелена шапка наділена магічними властивостями підкорювати людей) він почав свою промову…і відразу захопив. Спочатку дотепністю, а потім глибиною слів. Це Валентин Десятник, у минулому студент Могилянки, у недавньому минулому – шалений працівник «Найку», фонду Рональда МакДональда.  А ще Валентин став першим директором благодійного фонду «Таблеточки», має неабияку причетність до проекту «Свіжа кров». Зараз же він продовжує бути натхненним менеджером соціальних проектів, котрий займається проектом «Марафон10101010», що має за мету зібрати мільйон для неприбуткових українських організацій. Ледь не забули! Валентин – невгамовний марафонець. І не лише тому, що поспішає перед кожним розтрощити свою скарбничку знань та досвіду, або ж наздогнати й ухопитися за справедливість, а через те, що дійсно здійснює забіги на пристойну дистанцію.

Про проект «Кадетаріум» розповів хлопчина з Полтави. Андрій Волошин, він же волонтер із БУР-у, який активно разом із командою  робить велику справу у своєму місті. Отож «Кадетаріум», за словами Андрія,  – це соціально-мистецький проект, створений на підтримку Кадетського Корпусу, який був перетворений із занедбаної старовинної будівлі, що на додачу ще й в аварійному стані, у полтавський сучасний мистецький центр. 

Долучилася до вчорашньої зустрічі й Марічка зі Слов’янська. Дівчина поділилася, як протікає робота платформи ініціатив «Теплиця». А робота ця кипить, незважаючи не скептицизм із боку деяких місцевих. Марічка відразу зауважила, що, на жаль, трапляються серед містян такі, які прискіпливо ставляться до плідної праці молодої команди. Розповіла і про прикрі випадки, коли містяни завдавали шкоди певним об’єктам, над якими «пітніли» учасники «Теплиці».

І власне про сам БУР: близько 40 волонтерів зі всієї України ледь-ледь помістилися у бібліотеці, але через те всім було тепліше :) Команда БУР-у, звичайно, розповіла й про себе, показавши відеоролик про тяжкі й водночас веселі будні в різних містах, де вони ремонтували помешкання малозабезпечених родин, сім’ям героїв АТО, або ж облаштовували справжні простори для громади, де панує атмосфера затишку, приємного спілкування та обміну досвідом. Команда волонтерів наголосила: «Наша мета об’єднати молодь, дивитися навколо, приймати виклики, вирішуючи проблеми негайно. Ми повинні впливати на те, що нас оточує, будувати свою країну разом!».

А наступний БУР Talks уже наступного тижня, у старобільскому хабі! Детальніше проінформуємо зовсім скоро. Тож, обов’язково завітайте. І прихопіть друзів :)