Сучасна бібліотека нині перебуває у безперервному інформаційному полі.  У свою чергу це породжує конкуренцію на ринку надання бібліотечних послуг. Тому, залучення користувачів стає стратегічно важливим для книгозбірні. Бібліотека діє у маркетинговій системі, у якій головна мета – позиціонувати себе як якісне джерело культурно-освітніх можливостей. У таких умовах постає необхідність моніторингу ЗМІ та Інтернет-ресурсів, які можуть стати «рятувальним колом» для бібліотекаря у просуванні бібліотечних послуг.

Близько 80% інформації сучасні користувачі черпають з Інтернету, і лише 20% припадає на інші джерела. Така статистика повинна налаштувати бібліотекаря підлаштовуватися під потреби користувачів. Відкритість і вільний доступ до новин про книгозбірню в Інтернеті допоможуть залучити якомога більше відвідувачів.

Що собою представляє бібліотечний моніторинг ЗМІ? Моніторинг спрямований на відслідковування тих ресурсів, які допоможуть у просуванні інформації про бібліотеку – новин, постів, анонсів тощо. Зазвичай моніторинг охоплює такі елементи як:

  • спостереження за потенційними джерелами – місцевими, регіональними, обласними Інтернет-ресурсами й газетами;
  • аналіз та обробка знайдених ресурсів ЗМІ;
  • встановлення контактів із потенційними ЗМІ-партнерами.

Луганська ОУНБ ім. М. Горького, здійснивши моніторинг ЗМІ області, залучила до партнерів Інтернет-ресурси «Паралель-Медіа», «Трибун», «Неделя», «Островок» тощо та газети (місцеві, регіональні, обласні, всеукраїнські) «Телегазета», «Просвіта», «Голос України» тощо.

Розміщення матеріалів бібліотеки дозволило охопити близько 300 читачів, які переглянули матеріали на сайтах партнерів, до 6000 тисяч – у газетах партнерів. Ситуація у соціальних мережах виглядає наступним чином: у «Facebook» охоплено більше 4,5 тисяч, які прочитали матеріали.

Періодичність розсилки матеріалів ЛОУНБ становить 1 – 2 статті щомісячно. Обсяг надісланих матеріалів складається із загального опису заходу, вражень відвідувачів (коротка цитація, інтерв’ювання) та анонсу наступних заходів.

Прес-центр Луганської ОУНБ ім. Горького