Згадайте свої враження від катання на гойдалці. Розсікаєш повітря, у животі відчуття захвату, аж дух забиває. І так тобі круто. Але, накатавшись удосталь, не відпускає бажання знову повторити. От цей захват, ейфорію навіть, піднесень відчуваємо ми зараз.

Протягом трьох днів гойдалися з бібліотекарями Луганщини на брейпаркових орелях. Мужньо каталися з Good library Публічна бібліотека  Рубіжанської територіальної громади, Марківська публічна бібліотека Марківської селищної ради, Районна бібліотека смт Новоайдар, Бібліотека для дітей № 1 КЗ «Лисичанська ЦБС».

Мета медіашколи – навчити команду бібліотекарів працювати у цифровому світі, робити корисний, зрозумілий, цікавий контент для клієнтів у мережі. Також вдосконалювати вміння пристосовуватися до екстремальних робочих ситуацій.

17 лютого. День перший. Почали відштовхуватися від землі. Застрибнули в човник нової редакції українського правопису, непісних дописів для соцмереж, авторського права та мови ворожнечі.

18 лютого. День другий. Набираємо швидкості. Починаємо куражитися із дизайном і фотодзеном. Практично вивчаємо Canva – безкоштовний ресурс графічного дизайну для створення власних продуктів, зокрема презентацій, афіш, візуального наповнення для соціальних мереж. Найперше, практикувалися у створенні афіш заходів і обгорток для фейсбуку. Далі – фотографування заходів у бібліотеці. Розібрали типові помилки, а також поговорили, як знімати на різні пристрої – телефон і фотоапарат.

19 лютого. День третій. Як визначити пікові години переглядів сторінки, чому важливо писати контент-план і як це впливатиме на охоплення аудиторії – мчимося разом SMM-менеджментом. Далі перескакуємо на карусель сервісів Google. Календар, замітки, карти – мінімальний набір, що оптимізує роботу та допоможе знайти улюблену бібліотеку.

Опісля закінчення навчання команди-учасники школи отримали домашнє завдання. А це візуальний супровід, себто афіша або обкладинка бібліотечної події та допис-анонс.

Що ж, у фінальний день виправляли неточності. Однак щасливі, що їх не так багато.

Незабаром до медійної школи приєднається нова група. Сідаємо на друге коло брейнпаркових гойдалок.

 

Пресцентр Good library