Починати життя спочатку – річ складна й не завжди приємна, але часом без цього ніяк. Герої книги Вероніки Миронової так само стояли перед вибором: рухатися далі чи залишитися на місці.

Збірка «Люди Донбасса. Жизнь сначала» оголює перед нами долі звичайних українців, які стали вимушеними переселенцями. Сама журналістка не один місяць витратила на те, аби об’їхати сотні кілометрів нашою країною у пошуках таких проникливих і таких різних історій людей, чиє життя розділилося на «до» та «після».

Слід сказати, що книга повна надії та мрій. Це історії людей різного віку, які прагнуть різного, але такого земного: розвивати футбол, забрати сестру з окупованих територій, доробити ремонт у новому будинку чи стати  гарним юристом або лікарем…

Проникливою є історія маленької Ради, яка була вимушена жити майже рік у бабусі на Кіровоградщині, коли її батьки тяжко працювали у Києві. Рада відчула на собі усю складність життя переселенця і навіть образи з боку однолітків у школі. Та, на щастя, зараз дівчинка живе зі своїми батьками та має багато друзів.

Історія молодої мами Лариси з Луганська теж не залишить вас байдужими. Ця жінка змогла вивести родину, маленьких синів, з окупованого міста та почати життя з чистого аркуша. Тепер вона працює у дитячій театральній студії та проводить арт-терапію для дітей. 

Кожна історія особлива,  тому така близька.